Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16921
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Być może zainteresuje kogoś moja oferta

    https://www.forum.alfaholicy.org/spr..._salon_pl.html

  2. #16922
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 1.9 8V na TKI
    Postów
    8

    Domyślnie

    Hej,

    Potrzebuje Waszej pomocy.
    Znalazłem Alfe 159 1.9 8v 120KM w sedanie.
    2006 rok, 220k przebieg.
    Maska jest cała w białych kropkach, sprzedający twierdzi że była źle pomalowana maska (za poprzedniego właściciela, nie wie czemu malowana).
    Do tego maska przy reflektorach na rogu wgnieciona, babka walnela na parkingu.
    Szybę obecny właściciel też wymieniał przednią, od kamienia, jest na szybie napis "gwarancja montażu" itp Więc może nie było fuszerki.
    Reszta szyb oryginał.

    Rok temu robiony dwumas i rozrząd.
    W tym roku tarcze i klocki oraz amortyzatory przód.

    Do zrobienia będzie ta maska (zastanawiam się czy zamiast malowania i prostowania, nie kupić całej maski), przełącznik szyb kierowcy, jakieś mankamenty typu rączka od schowka, znaczek na klapie itp.
    Pozdzierany też jest panel przy radio i zegarach, jaki jest koszt polerki/malowania czegoś takiego? Robi się to ?

    Do tego linka hamulca urwana Ale gość daje, jedynie sobie założyć.

    No i co ważne, świeci się dpf po odpaleniu przez jakiś czas. Trzeba będzie czyścić? Jaki mniej więcej koszt?

    W środku jasna tapicerka, materiał, klimatronik.

    Ile mogę dac za takie coś maks żeby się opłacało? Co może wyskoczyć z ważnych rzeczy, po za dwumasą i rozrządem? Auto nie kopci, pali od razu, obroty równiutkie.

    Jest zaniedbana, ale może jakbyś coś włożyć to by coś z tego było.
    Podpowiedzcie

  3. #16923
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ile mogę dac za takie coś maks żeby się opłacało? Co może wyskoczyć z ważnych rzeczy, po za dwumasą i rozrządem?
    Wahacze przednie, górny przewód wspomagania, turbina, sprężarka klimy, DPF, EGR, klapy wirowe itp. itd. To 13-letni, używany samochód o nieznanej historii serwisowej (tak domniemam z Twojego posta).

    Moim zdaniem zamiast szukać taniej sztuki i potem do niej dokładać, lepiej znaleźć sztukę zadbaną i od razu jeździć i się cieszyć.

  4. #16924
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Tylko jaka gwarancja że wersja igła nie będzie wymagała wkładu finansowego? Ja słyszałem już setki razy, że samochód w idealnym stanie, a później litania rzeczy do zrobienia.

    Wniosek - każdy samochód należy traktować indywidualnie. Nie ma reguły.

  5. #16925
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Tylko jaka gwarancja że wersja igła nie będzie wymagała wkładu finansowego? Ja słyszałem już setki razy, że samochód w idealnym stanie, a później litania rzeczy do zrobienia.

    Wniosek - każdy samochód należy traktować indywidualnie. Nie ma reguły.
    Solidna sciezka diagnostyczna i w 90% wiesz co auto boli. Poza tym lepiej sprawdz ceny w miare solidnego serwisu 159. Te auta nie sa tanie w naprawach.

  6. #16926
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 1.9 8V na TKI
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34 Zobacz post
    Wahacze przednie, górny przewód wspomagania, turbina, sprężarka klimy, DPF, EGR, klapy wirowe itp. itd. To 13-letni, używany samochód o nieznanej historii serwisowej (tak domniemam z Twojego posta).

    Moim zdaniem zamiast szukać taniej sztuki i potem do niej dokładać, lepiej znaleźć sztukę zadbaną i od razu jeździć i się cieszyć.
    DPF zakładam że będzie do roboty- jaki koszt wyczyszczenia? Ew lepiej usunąć?
    Klap wirowych 8v nie ma.
    Klima działa elegancko.

    Zadzwoniłem teraz jeszcze po vin i datę 1 rej, sprawdziłem w bazie, przebieg itp wszystko wygląda na legit.

    Zaraz dodam jeszcze vin w odpowiednim temacie do sprawdzenia.

    Jak sprawdzić czy egr nie daje jakichś oznak że coś może być nie tak ? Tak samo z pozostałymi elementami które wypisałeś - można jakoś rozpoznać początki końca?

    Na początek miałbym 4 tys zl żeby włożyć, a nawet jakby trzeba było to wtedy się zbliże do średnich cen rynkowych. Później ew. dokładać

  7. #16927
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Tylko jaka gwarancja że wersja igła nie będzie wymagała wkładu finansowego? Ja słyszałem już setki razy, że samochód w idealnym stanie, a później litania rzeczy do zrobienia.
    Jeśli widzisz świeże faktury na wymianę pewnych rzeczy, to z 99% prawdopodobieństwem możesz zakładać, że te rzeczy nie będą do zrobienia.
    Przed litanią rzeczy możesz się uchronić, sprawdzając samochód na kanale i na ścieżce w SKP.

    Nie da się ukryć, że tania sztuka jest tania z jakiegoś powodu. Najczęściej ma wypadkową przeszłość albo jakieś bieżące bolączki i rzeczy do natychmiastowej wymiany.

    Wniosek - każdy samochód należy traktować indywidualnie. Nie ma reguły.
    Oczywiście.

  8. #16928
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 1.9 8V na TKI
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34 Zobacz post
    Jeśli widzisz świeże faktury na wymianę pewnych rzeczy, to z 99% prawdopodobieństwem możesz zakładać, że te rzeczy nie będą do zrobienia.
    Przed litanią rzeczy możesz się uchronić, sprawdzając samochód na kanale i na ścieżce w SKP.
    Szukałem już SKP dzisiaj.
    Ze sprzedającym jestem umówiony dopiero za parę dni bo on normalnie dostępny jest ok. 20 (nawet ostatnio tak się widzieliśmy) i czekam na następny weekend żeby był dostępny za dnia.
    Sztukę mam zarezerwowaną i już uzgodnione, że odwiedzimy SKP - oczywiście nie tą, którą wskaże sprzedający

  9. #16929
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar gibons84
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    Jest: GT 3.2Busso 04r. :) Były: 166 3.0Busso 01r.aut. 166 2.5Busso 00r, Mito 1.4 MA 10r, GT Jtd 04r
    Postów
    20

    Talking Bordowa Brera Olsztyn

    Cześć, widział ktoś może, oglądał,zna? Zastanawiam się mocno nad zakupem tej Brery:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...html?;promoted

  10. #16930
    Użytkownik Świeżak Avatar szpieg1973
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Szklary
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat tego modelu oraz na co zwrócic uwagę podczas zakupu. Może ktoś z użytkowników był oglądać tą maszynę:https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6BSyq9.html?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory