Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16961
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mes
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    159 1.9 berlina 2009
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    2. to pęknięcie na dachu - sprawdź to dobrze miernikiem, bo dziwnie to wygląda, zresztą po zdjęciu ciężko określić czy to ma rozmiar 3-4cm, czy 20cm.
    3. obejrzyj dobrze progi bo mam wrażenie, że są w nie najlepszym stanie.
    4. sprawdź, nawet "na palce" przednie koła - przednie prawe wygląda na cofnięte - ale może to złudzenie od kąta robienia zdjęcia
    do tego kilka detali - źle spasowany przedni zderzak, brak aluminiowej listewki progowej w drzwiach kierowcy, odpryski na dekorze aluminiowym na kierownicy (ktoś gryzł kierownicę w korkach???), wystający welur z pod konsoli środkowej w nogach pasażera...
    Cytat Napisał bacax89 Zobacz post
    Ogólnie auto wygląda na dość zmęczone, problem jest jeszcze z halogenami, strasznie zniszczone odbłyśniki albo nawet brak szkła.
    Dzięki chłopaki, nie mam doświadczenia w kupowaniu samochodów i zupełnie to wszytko przegapiłem.

    Zapłaciłem za VIN, przebieg - przynajmniej od przybycia do Polski - wydaje się nie zmieniany. Trzy incedenty: Dwa przód 1500-2000 zł, jeden 750-1000.

    Warto się w to bawić? Zakładając że po podjechaniu i sprawdzeniu w serwisie nic by większego nie wyszło to jaka by była realna wartość tego samochodu?

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    jeśli głównym wymaganiem jest czarny sedan w czerwonych skórach, to za dużego wyboru mieć nie będziesz. Ale może rozważ kupienie po prostu czarnego sedana w dobrym stanie, i jak koniecznie chcesz mieć czerwone skóry, to kup czerwone wnętrze i przełóż. koszt w granicach 1000zł.
    To jest bardzo dobry pomysł. Poszukałem czegoś pod tym kątem i znalazłem to (sorry za zabawy linkami, ale ciężko nabić 10 postów na forum o Alfie nie posiadając Alfy, a w spamowanie i zaśmiecanie forum dla nabicia licznika nie widzę sensu się bawić):

    Tak jak poprzednio, po zgooglowaniu VINu pojawia się ogłoszenie: ZAR93900007271226

    Przyznam że to 18000 jest na styku tego co mogę sobie pozwolić, oprócz tego przeżyłbym tez ten zderzak, ale po sprawdzeniu VIN-u wychodzą dwie rzeczy, przebieg prawdziwy i niestety to:
    2013-Incydent: Z TYŁU, Z TYŁU PO LEWEJ od 4500 do 5000 PLN

    2016 Incydent: PRZÓD, PRZÓD-PRAWO od 2500 do 3000 PLN

    2019 Incydent: MECHANICZNY, TYLNY, TYLNY LEWY od 750 do 1000 PLN

    Nie znam się, ale szczególnie to za 5000 nie wydaje sie lekką stłuczką przy parkowaniu.

    Jakieś przemyślenia?

  2. #16962
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć bo te 5000zł może wydawać się dużo, ale z drugiej strony może to być tylko nowy zderzak i malowanie plus lampa i robi się kwota.

  3. #16963
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kiedyś miałem całkiem lekkie uderzenie w sarnę. I wyszło w ASO 12500 zł. Do wymiany i malowania maska, zderzak, dwie lampy halogenowe, zamek maski i pas wygięty przez zagięty zamek plus malowany kawałek błotnika. Uszkodzenia nie były naprawdę duże i szkoda bez znaczenia dla późniejszego użytkowania samochodu, a jaka kwota się uzbierała.

  4. #16964
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Co tam sarna, pisałem już gdzieś tu na forum chyba - ktoś mi lekko puknął w zeszłym roku w zaparkowane auto, ale na tyle niefortunnie ze uszkodził zderzak, maskę, reflektor (xenon) i przeciwmgłowe.
    Faktura na niemal 18tys - jak ktoś spojrzy na historie ubezpieczeniowa, to pomyśli ze cały przód był skasowany, a to ceny części (wszystko nowe oryginalne) są takie absurdalne. Można było kupić używana lampe, wyprostować maskę (bezproblemowo bo lekko wygięta tylko i obeszło by się bez malowania nawet) i zderzak i jeździć, pewnie w ułamku tej kwoty by się zamknęło - ale nie chciałem
    Z tym ze mam zdjęcia, jak kiedyś ktoś zapyta to mu je pokaże + fakturę i po sprawie

  5. #16965
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    AR 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie Brera

    Proszę o pomoc , jestem na kupnie samochodu i wpadła mi w oko jedna Brera ,mianowicie - otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4jtd-210km-bixenon-bose-sky-view-ID6CrHj4.html#gallery-open
    Co o niej sądzicie w tych pieniądzach oraz co myślicie o dieslu w takim samochodzie?
    Dodam że poprzednio miałem okazje używać 1.9jtd w 147 i złego słowa nie powiem natomiast chciałbym zaczerpnąć opinii kogoś bardziej obeznanego bo sam jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzacje.

  6. #16966
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ta brera na zdjęciach wygląda bardzo fajnie. ciekawe czy mechanicznie tez tak zadbana. do do diesla w brerze to opinie są różne, ale silnik ma zupełnie inne brzmienie, niż 1,9 w końcu to 5 cylindrów. a cena wydaje się być atrakcyjna. nawet bardzo jeśli mechanicznie będzie ok.
    przy okazji, wiele razy spotkałem się już z określeniem "jestem na kupnie" z którego rejonu Polski to pochodzi?

  7. #16967
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    AR 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    Chyba zdecyduje się umówić i sprawdzić jak to wygląda na żywo, jeśli jeszcze oferta bedzie aktualna.
    Co do pytania o rejon , mieszkam na Śląsku.


    A jeszcze jedno pytanie, przy oglądaniu auta, czy jest cos na co zwrócić szczególną uwage jeśli chodzi o Brery?
    Ostatnio edytowane przez theseba2011 ; 10-10-2019 o 08:20

  8. #16968
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Opel Astra H 1.9 CDTI
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, wymarzona sztuka 159 Ti TBi stoi w Krakowie i coraz bardziej się na nią nakręcam. Lata temu był o niej wątek na forum, że wymieniana maska, lampy, zderzaki, nie jest to dla mnie jakiś duży problem, wiem, że ideały to tylko w salonie, chociaż też nie zawsze. Cena duża, ale wersja nietuzinkowa, mały przebieg, no i polski salon, jest sens zawracać sobie nią głowę?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-75-tbi-pakiet-ti-polski-salon-faktura-vat-23-ID6CuLO8.html
    Ostatnio edytowane przez FanZ ; 10-10-2019 o 09:32

  9. #16969
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cena raczej normalna, sens jest jak najbardziej.

  10. #16970
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cena nie jest wygórowana, jeśli wziąć pod uwagę maksymalne wyposażenie. Full opcja jakby powiedział handlarz W dodatku auto przeszło gruntowne spa. Martwi mnie tylko stan wizualny niektórych elementów, nie wiem może tak wyszło na zdjęciu... Np nakładki na pedały. Zresztą, jak każde auto trzeba je sprawdzić najbardziej wnikliwie, łącznie z wiarygodnością przebiegu.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory