Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16971
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał theseba2011 Zobacz post
    Proszę o pomoc , jestem na kupnie samochodu i wpadła mi w oko jedna Brera ,mianowicie - otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4jtd-210km-bixenon-bose-sky-view-ID6CrHj4.html#gallery-open
    Co o niej sądzicie w tych pieniądzach oraz co myślicie o dieslu w takim samochodzie?
    Dodam że poprzednio miałem okazje używać 1.9jtd w 147 i złego słowa nie powiem natomiast chciałbym zaczerpnąć opinii kogoś bardziej obeznanego bo sam jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzacje.
    W ASO ostatni wpis jest na całe 8km

  2. #16972
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mes
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    159 1.9 berlina 2009
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kiedyś miałem całkiem lekkie uderzenie w sarnę. I wyszło w ASO 12500 zł. Do wymiany i malowania maska, zderzak, dwie lampy halogenowe, zamek maski i pas wygięty przez zagięty zamek plus malowany kawałek błotnika. Uszkodzenia nie były naprawdę duże i szkoda bez znaczenia dla późniejszego użytkowania samochodu, a jaka kwota się uzbierała.
    Właściciel powiedział że klapa bagażnika, dewastacja. Miałbym wątpliwości ale po tym co piszecie to może i prawda . Jadę dziś oglądać

  3. #16973
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał FanZ Zobacz post
    Witam, wymarzona sztuka 159 Ti TBi stoi w Krakowie i coraz bardziej się na nią nakręcam. Lata temu był o niej wątek na forum, że wymieniana maska, lampy, zderzaki, nie jest to dla mnie jakiś duży problem, wiem, że ideały to tylko w salonie, chociaż też nie zawsze. Cena duża, ale wersja nietuzinkowa, mały przebieg, no i polski salon, jest sens zawracać sobie nią głowę?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-75-tbi-pakiet-ti-polski-salon-faktura-vat-23-ID6CuLO8.html
    Dziwi mnie dlaczego nie ma naklejek ochronnych na progach i za tylnymi drzwiami, brakuje jeszcze osłony zaczepu klapy. Nakładki na pedały faktycznie mocno zużyte jak na ten przebieg, oraz kierownica też trochę mocno wytarta i jeszcze coś chyba trochę zjadło wygłuszenie na ścianie grodziowej.

  4. #16974
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał FanZ Zobacz post
    Witam, wymarzona sztuka 159 Ti TBi stoi w Krakowie i coraz bardziej się na nią nakręcam. Lata temu był o niej wątek na forum, że wymieniana maska, lampy, zderzaki, nie jest to dla mnie jakiś duży problem, wiem, że ideały to tylko w salonie, chociaż też nie zawsze. Cena duża, ale wersja nietuzinkowa, mały przebieg, no i polski salon, jest sens zawracać sobie nią głowę?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-75-tbi-pakiet-ti-polski-salon-faktura-vat-23-ID6CuLO8.html
    czytałeś??
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...159_tbi-3.html
    Już było zapytanie o nią
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  5. #16975
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    AR 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie Brera

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    W ASO ostatni wpis jest na całe 8km
    Czyli od nowości nie była serwisowana w ASO czy co?

  6. #16976
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał theseba2011 Zobacz post
    Czyli od nowości nie była serwisowana w ASO czy co?
    Czyli jeśli była to nikt nie wprowadził tych wpisów do bazy centralnej.

  7. #16977
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał FanZ Zobacz post
    Witam, wymarzona sztuka 159 Ti TBi stoi w Krakowie i coraz bardziej się na nią nakręcam. Lata temu był o niej wątek na forum, że wymieniana maska, lampy, zderzaki, nie jest to dla mnie jakiś duży problem, wiem, że ideały to tylko w salonie, chociaż też nie zawsze. Cena duża, ale wersja nietuzinkowa, mały przebieg, no i polski salon, jest sens zawracać sobie nią głowę?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-75-tbi-pakiet-ti-polski-salon-faktura-vat-23-ID6CuLO8.html
    Cena według mnie za wysoka jak na autko z "historią". Szukaj dalej, w cenie powyżej 40k znajdziesz sensowniejszą, ja znalazłem

  8. #16978
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Opel Astra H 1.9 CDTI
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    czytałeś??
    forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/81983-alfa_romeo_159_tbi-3.html
    Już było zapytanie o nią
    Czytałem, ktoś ją jednak wtedy kupił i do teraz nią jeździł.
    Z informacji jakie dostałem: nie ma żadnych naruszeń elementów konstrukcyjnych, z kwestii wizualnych (co widać od razu) to malowana była tylna klapa i widać delikatnie różnicę w kolorze, pojawiła się również korozja na masce i jest lekkie wgniecenie na łączeniu przedniego błotnika ze zderzakiem.
    Myślę, że powyższe wady jej nie dyskwalifikują, ale na pewno są dobrym argumentem do negocjacji ceny.

  9. #16979
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał FanZ Zobacz post
    Czytałem, ktoś ją jednak wtedy kupił i do teraz nią jeździł.
    Z informacji jakie dostałem: nie ma żadnych naruszeń elementów konstrukcyjnych, z kwestii wizualnych (co widać od razu) to malowana była tylna klapa i widać delikatnie różnicę w kolorze, pojawiła się również korozja na masce i jest lekkie wgniecenie na łączeniu przedniego błotnika ze zderzakiem.
    Myślę, że powyższe wady jej nie dyskwalifikują, ale na pewno są dobrym argumentem do negocjacji ceny.
    Zastanawiające jest to, że w ogłoszeniu nic wzmianki o przeszłości autka nie ma. A już "TAK" w formularzu przy bezwypadkowości samochodu rysuje autka.pl w niezbyt korzystnym świetle

  10. #16980
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    AR 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Czyli jeśli była to nikt nie wprowadził tych wpisów do bazy centralnej.
    Myślisz że ten fakt sprawia ,aby odpuścić i dać sobie z nią spokój czy nie zwracać na to aż tak uwagi ?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory