Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16981
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Zastanawiające jest to, że w ogłoszeniu nic wzmianki o przeszłości autka nie ma. A już "TAK" w formularzu przy bezwypadkowości samochodu rysuje autka.pl w niezbyt korzystnym świetle
    Ponieważ pojęcie wypadkowości samochodu nie zostało nigdzie sprecyzowane, dlatego handlarze twierdzą, że bezwypadkowe auto to takie, w którym w czasie zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń (wypadek > kolizja). Popularne portale aukcyjne powinny wprowadzić parametr "kolizja". I wtedy Ci najbardziej marudni kupowaliby auto latami, bo kupienie ciekawego samochodu, który ma 10 lat i nie miał żadnej kolizji to jak znaleźć sprowadzanego Passata z niekręconym licznikiem...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał theseba2011 Zobacz post
    Myślisz że ten fakt sprawia ,aby odpuścić i dać sobie z nią spokój czy nie zwracać na to aż tak uwagi ?
    A serwis w ASO czego jest wyznacznikiem?
    Liczy się chyba stan techniczny pojazdu.

  2. #16982
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Uważam że za 40 tys powinno być auto nie tknięte a to nie jest warte więcej jak 27 max 30 tys. Kierownice ktoś zjadł pomimo 120 tys przebiegu, i ciekawe jak spód ale wydaje mi się że korozja kwitnie, w każdej alfie z polskiego salonu jej nie brakuje... przykład maski która zgniła właśnie w tym egzemplarzu. Klapa też pewnie była zgnita skoro już lakierowana a może dojechana przodem i tyłem???

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Uważam że za 40 tys powinno być auto nie tknięte a to nie jest warte więcej jak 27 max 30 tys. Kierownice ktoś zjadł pomimo 120 tys przebiegu, i ciekawe jak spód ale wydaje mi się że korozja kwitnie, w każdej alfie z polskiego salonu jej nie brakuje... przykład maski która zgniła właśnie w tym egzemplarzu. Klapa też pewnie była zgnita skoro już lakierowana a może dojechana przodem i tyłem???
    pomijam już różnice w odcieniach lakieru,np lewy błotnik-maska lub klapa...

    - - - Updated - - -

    zderzak przedni też obity

  3. #16983
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał theseba2011 Zobacz post
    Myślisz że ten fakt sprawia ,aby odpuścić i dać sobie z nią spokój czy nie zwracać na to aż tak uwagi ?
    Oczywiście, że nie, podstawą jest stan techniczny autka a nie cyferki w komputerze. Moja obecna miała ostatni wpis przy ok. 6k km i co z tego jak mam szereg faktur z ASO z napraw gwarancyjnych gdzie ostatnia naprawa gwarancyjna była przy ok. 30k km i nikt tego nie wpisał w komputer, także na wpisy w ASO trzeba brać dużą poprawkę.

    Cytat Napisał Magil
    Ponieważ pojęcie wypadkowości samochodu nie zostało nigdzie sprecyzowane, dlatego handlarze twierdzą, że bezwypadkowe auto to takie, w którym w czasie zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń (wypadek > kolizja). Popularne portale aukcyjne powinny wprowadzić parametr "kolizja". I wtedy Ci najbardziej marudni kupowaliby auto latami, bo kupienie ciekawego samochodu, który ma 10 lat i nie miał żadnej kolizji to jak znaleźć sprowadzanego Passata z niekręconym licznikiem...
    Zgadza się, ale dziwi mnie podejście sprzedających, którzy coś gwarantują a nie znają przeszłości autka, ja rozumiem, że kupiłem od nowości autko to wtedy mogę być na 99% pewny co sprzedaję (1% daje na skrajne przypadki, że ktoś coś naprawi za naszymi plecami).

  4. #16984
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    jak na razie brak
    Postów
    4

    Domyślnie 159 1.9jtdm w wersji TI

    Cześć,
    Szukałem podobnych wątków na forum, ale niczego nie znalazłem.,

    Ostatnio miałem przyjemność oglądać piękną belle 159 1.9jtdm z 2006r w wersji ti - i tu pojawia się problem, ponieważ mam dziwne wrażenie, że to nie jest ti.
    Z tego co czytałem ti wychodziło dopiero od 2007r., do tego w wersji 1.9 była tylko jedna rura wydechowa, a ten ma dwie; lusterka są w kolorze nadwozia, a klamki w chromie.
    Półkubełki z czerwoną nicią są, czerwona nić na kierownicy jest, ale jakoś tak nie mam pewności.

    Jestem w trakcie wybierania mojego pierwszego własnego samochodu. Oczywiście polowałem na wersje 2.4jtdm, ale nie w kwocie do ok 17k.
    Zastanawiam się również nad 147 z 1.9. Jakbyście przy okazji mogli na szybko coś doradzić byłbym wdzięczny.
    Zakochałem się w tych samochodach, a w szczególności w ich dupkach <3

  5. #16985
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    witam , jest podwieszony temat
    159] Zamierzasz kupić 159, Brerę lub Spidera? Potrzebujesz porady? CZYTAJ!
    a wersja Ti ma wiele wiecej szczegółów, czarna podsufitka, nakładki na progi, poszukaj na sto % juz było

  6. #16986
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Witam.Może ktoś z forumowiczów widział tą Brerę i może coś o niej napisać,byłbym wdzięczny.
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDAUus3.html

  7. #16987
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    A jak nie chcesz szukać to 159 w pełnym TI ma:
    Wnętrze:
    - czarna podsufitka,
    - nakładki alu na pedałach
    - skórzana tapicerka z kubełkowymi fotelami
    - skórzana kierownica z charakterystycznym wieńcem
    - przeszycia na kierownicy, mieszku lewarka zmiany biegów i hamulca ręcznego,

    Z zewnątrz:
    - alufelgi w rozmiarze 19 cali,
    - nakładki na lusterka (satyna)
    - nakładki na progi,
    - większe hamulce (dotyczy wersji 1.9 w większych pojemnościach były standardem) Brembo.
    - obniżone zawieszenie


    A jak nie masz pewności to najlepiej poproś o VIN i będzie wszystko jasne.
    Ostatnio edytowane przez micorl ; 14-10-2019 o 12:42

  8. #16988
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    A jak nie chcesz szukać to 159 w pełnym TI ma:
    Wnętrze:
    - czarna podsufitka,
    - nakładki alu na pedałach
    - skórzana tapicerka z kubełkowymi fotelami
    - skórzana kierownica z charakterystycznym wieńcem
    - przeszycia na kierownicy, mieszku lewarka zmiany biegów i hamulca ręcznego,

    Z zewnątrz:
    - alufelgi w rozmiarze 19 cali,
    - nakładki na lusterka (satyna)
    - nakładki na progi,
    - większe hamulce (dotyczy wersji 1.9 w większych pojemnościach były standardem) Brembo.
    - obniżone zawieszenie


    A jak nie masz pewności to najlepiej poproś o VIN i będzie wszystko jasne.
    Nakładki na lusterka nie są standardem, dużo 159 miało lusterka w kolorze w wersji Ti.

  9. #16989
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    A jak nie chcesz szukać to 159 w pełnym TI ma:
    Wnętrze:
    - czarna podsufitka,
    - nakładki alu na pedałach
    - skórzana tapicerka z kubełkowymi fotelami
    - skórzana kierownica z charakterystycznym wieńcem
    - przeszycia na kierownicy, mieszku lewarka zmiany biegów i hamulca ręcznego,

    Z zewnątrz:
    - alufelgi w rozmiarze 19 cali,
    - nakładki na lusterka (satyna)
    - nakładki na progi,
    - większe hamulce (dotyczy wersji 1.9 w większych pojemnościach były standardem) Brembo.
    - obniżone zawieszenie


    A jak nie masz pewności to najlepiej poproś o VIN i będzie wszystko jasne.
    Jeszcze we wnętrzu nakładki ALU z logiem TI na progi przy fotelach i chyba jak mnie pamięć nie myli to wygląd liczników trochę w TI się różnił?

  10. #16990
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacax89 Zobacz post
    Nakładki na lusterka nie są standardem, dużo 159 miało lusterka w kolorze w wersji Ti.
    PEŁNY pakiet TI ma nakładki na lusterka...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Jeszcze we wnętrzu nakładki ALU z logiem TI na progi przy fotelach i chyba jak mnie pamięć nie myli to wygląd liczników trochę w TI się różnił?
    Tak, masz rację z tymi listwami. Umknęło mi to Wersja przed FL, ale TI miała już na biało podświetlane liczniki. Po FL niezależnie od wersji liczniki są "białe" w standardzie.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory