Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17021
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Szukam auta już pół roku i ponieważ jest mi teraz bardzo potrzebne drugie auto to nie mam czasu na czekanie w nieskończoność, nawet w Polsce jest mało lub w ogóle nie ma zadbanych aut do 40tys, większość droższych auto to powypadki z Szwajcarii,
    W pomorskim i kujawski pomorskim generalnie tragedia, w całej Polsce jak pisałem nie dużo lepiej.
    Nie mam czasu ani możliwości jeździć po całej Polsce

  2. #17022
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Bo handlarzom nie opłaca się ściągać zadbanych sztuk nawet z średniej cenowej półki z zachodu. Jak masz czas to jedź i kup sobie auto w Niemczech, poświęcisz 2-3 dni. Ewentualnie skorzystaj z usług firm, co ściągają auta na zamówienie. Kupisz tanie zmęczone auto i będziesz musiał znaleźć czas na wożenie się po warsztatach.

  3. #17023
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Szukam auta już pół roku i ponieważ jest mi teraz bardzo potrzebne drugie auto to nie mam czasu na czekanie w nieskończoność, nawet w Polsce jest mało lub w ogóle nie ma zadbanych aut do 40tys, większość droższych auto to powypadki z Szwajcarii,
    W pomorskim i kujawski pomorskim generalnie tragedia, w całej Polsce jak pisałem nie dużo lepiej.
    Nie mam czasu ani możliwości jeździć po całej Polsce
    W kwocie 40k zł to kupisz nówkę z salonu, ale oczywiście nie Alfę - ale, że mówisz o Alfach to tak, przyznam ci racje, że jak chcesz zadbaną AR159 z ostatnich dat produkcji, w bogatej wersji, niebite z bardzo dobrą blacharką, lakierem i przebiegiem poniżej 100k km to 40k zł to jest absolutna kwota minimum. Pamiętaj, że jak się spieszysz z zakupem to zawsze się przymyka oko na defekty, które w późniejszym czasie się na nas mszczą ;/

  4. #17024
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Tak jak już pisałem szukam auta 6 miesięcy i było tylko jedno na które nie zdążyłem bo byłem w delegacji, mogę wydać nawet do 50k jak auto będzie warte tego, ale wejdzie sobie na otomoto i posortuje auta 159 po najwyższej cenie i zobaczcie jak mało jest sztuk
    Auto nowe z salonu też właśnie kupuje i jest nim corolla 2.0 HSD jako auto rodzinne,

  5. #17025
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Tak jak już pisałem szukam auta 6 miesięcy i było tylko jedno na które nie zdążyłem bo byłem w delegacji, mogę wydać nawet do 50k jak auto będzie warte tego, ale wejdzie sobie na otomoto i posortuje auta 159 po najwyższej cenie i zobaczcie jak mało jest sztuk
    Auto nowe z salonu też właśnie kupuje i jest nim corolla 2.0 HSD jako auto rodzinne,
    Od najdroższych też nie zaczynaj szukać, cena nie zawsze idzie w parze z jakością. 159 niestety jest coraz starsza i coraz trudniej o zadbany egzemplarz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #17026
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Nie szukam najdroższych bo inaczej by nie chciał oglądać auta za 14900zł piszę tylko, że aut zadbanych ładnych z końcówki produkcji jest praktycznie brak

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CsRiB.html?
    Najdroższe auto w trójmieście, po dwóch wypadkach szkody na 10tyś euro, koleś kłamie opowiadając że kupił auto dla syn który mieszka w Danii a jak chcieli zarejestrować to okazało się, że w Danii nie można rejestrować tak starych aut........
    Po kilku miesiącach koleś wystawia kolejna sztukę tylko tańszą.... takich oszustów cała masa, opowiada że o żadnych naprawach nic nie wie a auto sprawdzał czujnikiem przy zakupie

  7. #17027
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    zacznij szukać za granicą, znajdź z ogłoszenia taką jaka Ci pasuje i zleć komuś sprowadzenie. Rynek w Polsce jest "specyficzny" i ciężko znaleźć dobrą sztukę.

  8. #17028
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jest, bo taki jest rynek. Te 26tys. za 2.4 ti z 2008r. to absolutne minimum, które trzeba zapłacić w Niemczech za takie auto w przyzwoitym (nie dobrym, czy bardzo dobrym) stanie. - to ok. 5000euro + podatki. I trzeba się szybko decydować, bo jak się takie pojawi na mobile.de to schodzi w kilka godzin. Wiem, bo sam szukałem takiej ponad rok i międzyczasie uciekło mi 5 czy 6 sztuk. I auto po przyjeździe do Polski już wciągnęło 6tys. i jeszcze ze 2 wciągnie. i to na pierdoły. A w Polsce to jest absolutnie górna półka cenowa i auto praktycznie niesprzedawalne z uwagi na cenę. Chcesz zadbane ti 2.4 i mieć w czym powybierać, to trzeba na to przeznaczyć 6-9tys. euro i trochę czasu. Handlarz ni ściągnie ci ładnej sztuki za powiedzmy 7tys euro (jakieś 36tys z kosztami) bo już w ogóle przestrzeli z ceną. no chyba, że na zamówienie. Alfa to nie A4 czy passat. w całej Polsce masz 450szt. wystawionych wszystkich 159-ek. pewnie więcej będzie A4-ek w samym mazowieckim. także trzeba się trochę namęczyć przy zakupie. ale jak pójdziesz na skróty to później będziesz się woził od warsztatu do warsztatu.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 04-11-2019 o 10:09

  9. #17029
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dzięki za wiadomości ale nie mam czasu na wyjazd na drugi koniec Polski a tym bardziej zagranicę, mam proce delegacyjna a na miejscu jestem bardzo zajęty z młodą rodziną. Nie szukam koniecznie 2.4 Ti, rozważam 2.0, 1.9 2.4 lub 1.75TBi, wersja Ti czy nie to dla mnie nie jest konieczność nie chce tylko JTSów no i musi być kombi

  10. #17030
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Dlatego jeśli masz duży budżet zleć komuś zakup auta. Za granicą te z wysoką ceną też nie znikają w kilka godzin. Moja stała na ogłoszeniu ok. miesiąca. Cena była dość wysoka, ale i tak udało się utargować sporą kwotę. Kwestia jedynie tego czy będziesz w stanie zaufać komuś kto będzie dokonywał oględzin za Ciebie.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory