Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17031
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki chyba tak właśnie zrobię a to zlecanie przeglądu auta specjalistom z Polski, korzystaliście z tego? Z trójmiasta wszędzie daleko więc to się wydaje dla mnie dobrą opcją.

  2. #17032
    Użytkownik Świeżak Avatar aveon
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Alfa 147jtd 140
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam Panowie ,czy cena tego auta nie jest za niska waszym zdaniem ? Mam ponad 400km na ogledziny ale zainteresowal mnie ten egzemplarz no,no i ten przebieg co byscie powiedzieli tak patrzac wizualnie i na opis? https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CCMid.html

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  3. #17033
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    po zdjęciach faktycznie nie ma się do czego przyczepić. ale ten przebieg i rocznik w ti za mniej niż 4000euro... dziwne

  4. #17034
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Tak jak już pisałem szukam auta 6 miesięcy i było tylko jedno na które nie zdążyłem bo byłem w delegacji, mogę wydać nawet do 50k jak auto będzie warte tego, ale wejdzie sobie na otomoto i posortuje auta 159 po najwyższej cenie i zobaczcie jak mało jest sztuk
    Auto nowe z salonu też właśnie kupuje i jest nim corolla 2.0 HSD jako auto rodzinne,
    Z taką kasą na bank znajdziesz jakąś perełkę w DE
    Spróbuj zagadać do niżej wymienianych kolegów z forum ,może mogli by coś dla Ciebie znaleźć za granicą i ściągnąć do kraju
    [MENTION=3629]kubicze[/MENTION]
    [MENTION=378]szerszeń[/MENTION]
    Ostatnio edytowane przez flash1pl ; 04-11-2019 o 21:56

  5. #17035
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał aveon Zobacz post
    Witam Panowie ,czy cena tego auta nie jest za niska waszym zdaniem ? Mam ponad 400km na ogledziny ale zainteresowal mnie ten egzemplarz no,no i ten przebieg co byscie powiedzieli tak patrzac wizualnie i na opis? https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CCMid.html

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Tak jak przedmówca - cena podejrzanie niska i ta legendarna wartość przebiegu, ja bym odpuścił

  6. #17036
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie Zakup Brera diesel

    Cześć,

    przymierzam się do kupna swojej pierwszej Alfy. Poluję na Brerę z dieslem, ze względu na planowane przeważnie długie trasy (400km+) oraz oczywiście trochę miasta. Mam kilka pytań co do silników i zestawienia ich ze soba. Szukam głównie 2.0 lub ewentualnie 2.4 210KM, interesują mnie roczniki 2009-10 (czyli chyba po liftingu).


    a) 2.0 JTD
    - jak to wygląda z uszczelką smoka? Ile km/czasu wytrzymuje? Jaki jest koszt?

    b)2.4 JTD 210KM
    - ile wytrzymuje głowica? Ile kosztuje naprawa?
    Jak to jest z montażem starych głowic? Ile kosztuje taka naprawa/wymiana z potrzebnymi innymi elementami?


    1. Jaka jest podatność na podniesienie mocy, ile silnik wytrzyma bez dużych modyfikacji i z modyfikacjami? 2.0 słyszałem o 200KM, 2.4 o 230KM na samej mapie.
    2. DPF/EGR/klapy wirowe to typowe usterki 2.4 czy 2.0 też? którego 2.4? 200KM czy 210KM? Jak z kosztami naprawy?
    3. Jaka jest elastyczność obu silników przy prędkościach 100-200?
    4. Przy jakiej prędkości można jeszcze komfortowo podróżować bez zatyczek w uszach?
    5. Jakie są typowe czynności obsługowe, pozakupowe w Brerze?
    6. Jak przedstawiają się koszty typowego i specjalnego serwisu oraz ewentualnych napraw?
    7. Turbo, dwumasa, sprzęgło - ile wytrzymują w obu silnikach i jakie są ceny?
    8. Jakie są typowe objawy zużycia, wycieki i kiepskiego stanu egzemplarza? Typowe bolączki modelu? Na co zwrócić dodatkowo szczególną uwagę?
    9. Jakich wartości przebiegów trzeba się bać i liczyć z dużymi kosztami napraw? Ile wytrzymuję przeważnie silniki bez większej awarii?
    10. Jakich usterek trzeba się bać i unikać?
    11. Jak duża jest rzeczywista różnica pomiędzy silnikami (2.0/2.4) jeśli chodzi spalanie, serwis, utrzymanie, awarie i osiągi?
    12. Czy montował ktoś ksenony do normalnej wersji? nie chodzi mi wstawienie chińskich żarówek, tylko zrobienie pod fabrykę. Trudność, dostępność, koszty?
    13. Ile czasu potrzebują silniki do nagrzania się w zimę?

    Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady. Liczę, że znajdę odpowiedni egzemplarz dla siebie.

    PS mogą być też linki do konkretnych wątków. Jestem tutaj od niedawna i jeszcze nie znam wszystkich zakątków.

    PSPS jakbyście mieli na sprzedaż dobry egzemplarz, chętnie obejrzę

  7. #17037
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ad. 1. Tak jak napisałeś właśnie. Dalszy wzrost możliwy po modyfikacjach mechanicznych.
    Ad. 2. W przypadku obu 2.4 - konstrukcja mechanizmu identyczna. Rozszczelnia się łożyskowanie klap. Najlepiej je usunać, jednocześnie czyszcząc kolektor i wyłączając EGR.
    Ad. 4. Indywidualne odczucia. Dla mnie dłuższa jazda 159 powyżej 180 bywa męcząca. Ale niech się wypowie użytkownik Brery - bezramkowe drzwi mogą robić różnicę.
    Ad. 5. Typowe jak dla normalnych silników - serwis filtrowo-olejowy, warto rozważyć wymianę świec żarowych, trzeba obejrzeć kolektor dolotowy, koło pasowe wału korbowego.
    Ad. 6. Zerknij na aktualne ceny głowicy do 2.4 (niewskazane głowice spawane, pasują głowice od 2.4 20V ze 156,166) sprzęgła, koła dwumasowego, koła pasowego wału korbowego. 2.4 oraz niektóre wersje 2.0 posiadają skrzynię F40, pozostałe 2.0 to C635.
    Ad. 7. Zależnie od poprzednich użytkowników. Jeśli ktoś dbał to turbo wytrzyma i 300kkm. Inny rozwali dwumasę przy 100kkm.
    Ad. 8. Trudne odpalanie, różnokolorowe bączki po uruchomieniu silnika, czarna chmura po mocnej przegazówce oraz w czasie jazdy. Idealnie byłoby zabrać auto przed zakupem na hamownię po prostu...
    Ad. 11. Z grubsza to różnica jednego cylindra, zarówno jeśli chodzi o naprawy jak i spalanie. Serwis eksploatacyjny w zasadzie kosztuje tyle samo. 2.4 jest bardziej elastyczny, po prostu mocniejszy.
    Ad. 12. W dziale Zrób to sam jest instrukcja autorstwa użytkownika epsonix. Da się, tanio nie jest.
    Ad. 13. To pełnego rozgrzania jakieś 20 km. Nie mówię o momencie, gdy wskazówka temperatury płynu chłodzącego dobije do 90 stopni.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 08-11-2019 o 14:09
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #17038
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    W Brerze jest głośno - nie wieje mi z uszczelek, ale mimo to powyżej 140km/h przyjemnie nie jest, a tak na prawdę to powyżej 120km/h

  9. #17039
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Ad. a) koszt samej uszczelki to 50 złotych. Przy wymianie trzeba zdjąć miskę olejową, więc za robociznę parę złotych mechanik może krzyknąć, ale koszt całości to nic, w porównaniu z kosztem głowicy z punktu b).

    Ad. 3. Moje 2.0 po chipie ze 136KM na 190KM zbiera się w tym przedziale prędkości bardzo fajnie. Nie mam porównania z 2.4.

    Ad 9. Dużo zależy od tego jak silnik był eksploatowany i serwisowany, nie ma reguły. Silnik z przebiegiem 200k może być w lepszym stanie od tego z przebiegiem 100k.

  10. #17040
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    a) rzeczywiście raptem promilowy koszt względem głowicy
    ad 2. Ok, dobrze wiedzieć. Jakiego rzędu jest kwota za cały opisany proces przez magila?
    ad 3. [MENTION=80922]fts[/MENTION] ile waży twoja AR?
    ad 4. wygłuszenie drzwi dużo pomaga czy gra nie warta świeczki w tym modelu? [MENTION=78156]Takumi[/MENTION] czyli sam brak ramek nie jest największym problemem?
    ad 6. na allegro obecnie za 1700 można kupić głowicę. pytanie ile mniej więcej będzie kosztować usługa wymiany w serwisie?
    ad 7. Co do przebiegu. Wiadomo z polskiego salonu jesteśmy w stanie zweryfikować przebieg. A jak to wygląda samochodów sprowadzanych? W ASO mają podgląd do baz serwisowych w Austrii lub Włoszech?
    Drugą kwestią jest, jak bardzo kręcą liczniki w tych modelach "na granicy"? Jest zapis przebiegu w kluczyku albo inna forma zabezpieczenia?
    ad 8. Zwrócę uwagę podczas oględzin
    Hamownia podczas zakupu kiepsko, prędzej ASO. Ktoś zna obecne stawki sprawdzenia samochodu w salonie Alfy? We Fiacie chyba też sprawdzą kompa itd? Czy się mylę?
    ad 9. I często nie ma pewności, że deklarowany przebieg jest rzeczywistym przebiegiem

    14. Jak bardzo wyczuwalna większa masa 2.4 w porównaniu do 2.0? Różnica różnica wynosi blisko 200kg, więc sporo. Poważnie aż tyle waży dołożenie 1 cylindra i osprzętu do niego w alfie?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory