Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17051
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    wg danych z cepiku masa 2.0 to 1480kg, a 2.4 1675kg. Czy to nie są wartości z dowodów rejestracyjnych?

    póki co miałem okazję jechać paroma benzyniakami 2.2 i jednym 2.0 rzekomo zrobionym na 200KM. Planuję w najbliższym czasie sprawdzić inne modele, tym razem już seryjnymi dieslami. Do tej pory nie były to odpowiadające mi egzemplarze.

    ceny zaczynają się od 5 000, 6000 Euro w Niemczech czy Włoszech. Ceny wyglądających na dobre egzemplarze wg mnie to 10...12 000 Euro. W Polsce ceny kończą się w zasadzie przed 40 000 zł

    [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION] nr VIN Ci wystarczy czy potrzebujesz więcej danych? Powiesz w jaki sposób/gdzie sprawdzasz? Masz może dostęp do bazy danych? Czy może weryfikujesz auto na żywo?

  2. #17052
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobit Zobacz post
    Cześć
    Od niedawna poszukuje AR 159 raczej tylko zza granicy, trafiłem chyba na godną uwagi: 2.0 jtdm 170KM, 2010,,180tyś za 4800EUR. Wstępnie obejrzy mi ją kuzyn który niedaleko pracuje. Mam jedynie pytanie do was co oznacza wersja 'turismo'? bo tak średnio mogę znaleźć nawet na tym forum co to za wersja. Jeszcze jedno pytanie, czy w tych wersjach silnikowych występowała skrzynia od GM? i jak myślicie gdyby wszystko banglało to chyba warta zakupu (?). Oczywiście pozostaje jeszcze sprawdzenie VIN i dokładniejsze oględziny.
    Nazwy wersji mogą być różne dla rynków, na które te auta produkowano. Najlepiej podrzuć link.
    2.0 występował ze skrzynią GM F40 oraz fiatowską C635. Obie skrzynie mają opinię bezawarynych, mniej złego czyta się o F40.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #17053
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    chyba chodzi o tą https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...282220216.html
    na zdjęciach wygląda nieźle. pamiętaj, że nawet jak ktoś pisze, że cena nie podlega negocjacji, to z 10% zejdzie jak będziesz zdecydowany. do tego zapytaj czy dorzuca zimówki.

  4. #17054
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    mam nadzieje że niedługo 159 :)
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tak, chodzi o tą . Jutro będę miał VIN i jak kuzyn będzie miał więcej czasu to wstępnie ją oceni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nazwy wersji mogą być różne dla rynków, na które te auta produkowano. Najlepiej podrzuć link.
    2.0 występował ze skrzynią GM F40 oraz fiatowską C635. Obie skrzynie mają opinię bezawarynych, mniej złego czyta się o F40.
    Link podrzucił Adam_P. To co mnie zastanawia to książka serwisowa. Jeśli oczywiście jest oryginalna to wynika z niej że przeglądy wypadały co ok 20 tys. Rozumiem że Alfa też stosuje dość długie interwały co do wymiany oleju itp.? Podobnie jest z BMW które posiadam. Stosowali tam oleje 'long live' które niby miały spokojnie wytrzymywać 20tys bez wymiany, a tak naprawdę stan tego oleju i filtra po tylu km pozostawiał wiele do życzenia, widze że alfa nie lepsza :/. Jeszcze mam pytanie odnośnie oznaczeń modelu na tylnej klapie(pojemność czy rodzaj silnika), od czego to zależy? bo raz są raz ich nie ma . Pozdrawiam.

  5. #17055
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Cytat Napisał qus Zobacz post
    [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION] nr VIN Ci wystarczy czy potrzebujesz więcej danych? Powiesz w jaki sposób/gdzie sprawdzasz? Masz może dostęp do bazy danych? Czy może weryfikujesz auto na żywo?
    VIN wystarcza i sprawdzam w różnych źródłach łącznie z ASO.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nazwy wersji mogą być różne dla rynków, na które te auta produkowano. Najlepiej podrzuć link.
    2.0 występował ze skrzynią GM F40 oraz fiatowską C635. Obie skrzynie mają opinię bezawarynych, mniej złego czyta się o F40.
    W 159 SW nie było wersji Turismo.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #17056
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    W wersji 170 koni była skrzynia F 40 bardzo dobra ale komplet sprzęgło plus kolo to ponad 4 tys zł. Na zdjęciach widać ze ma malowane zderzaki choć to o niczym wypadkowym nie świadczy ,uboga wersja .
    pawel164

  7. #17057
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobit Zobacz post
    Jeśli oczywiście jest oryginalna to wynika z niej że przeglądy wypadały co ok 20 tys.
    To nawet lepiej niż fabryka przewiduje. Wg książki co 30 tys km.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lobit Zobacz post
    Jeszcze mam pytanie odnośnie oznaczeń modelu na tylnej klapie(pojemność czy rodzaj silnika), od czego to zależy? bo raz są raz ich nie ma
    Albo kupujący miał fantazję i ich nie chciał, albo bita w tył i lakiernik nie przykleił jeśli tanio robiona.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #17058
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    mam nadzieje że niedługo 159 :)
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To nawet lepiej niż fabryka przewiduje. Wg książki co 30 tys km.
    Słucham? Alfa wymianę oleju przewiduje co 30 tysięcy?!

  9. #17059
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    kurcze, po co kręcicie jakieś teorie spiskowe. Kolego, zadzwoń do sprzedającego - albo twój kuzyn z niemieckiego numeru, nie mów, że auto na export i dowiesz się wszystkiego. to nie Polska, gdzie wszystkie są bezwypadkowe, bez wkładu własnego itd. Niemicy raczej nie ściemniają, bo boją się, że im za tydzień oddasz auto jak coś zatają. no chyba, że to jakiś "turek" prowadzi autohandel i podszywa się pod prywatnego - wtedy mogą wyjść różne kwiatki. ale to szybko zweryfikujesz na miejscu wystarczy przejrzeć wpisy w dużym briefie ile czasu obecny właściciel ma auto. co do samego auta chyba coś było z prawego przodu, w aukcji nie masz zaznaczonej bezwypadkowości. co do wyposażenia całkiem przyzwoita wersja, bieda wersja to 1,8MPI z polskiego salonu . to auto ma 180kkm, 7 pieczątek, więc wymiany ma średnio co 25kkm. z tego co tam widać w książce, to pierwszy właściciel chyba nawet co ~35kkm wymieniał, później ma częstsze wymiany.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 12-11-2019 o 13:45

  10. #17060
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    chyba chodzi o tą https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...282220216.html
    na zdjęciach wygląda nieźle. pamiętaj, że nawet jak ktoś pisze, że cena nie podlega negocjacji, to z 10% zejdzie jak będziesz zdecydowany. do tego zapytaj czy dorzuca zimówki.
    Przód na pewno robiony. Zderzak pomalowany za scudetto. Tył dół podobnie przy wydechu był czarny a nie w kolor. Ale może tylko jakieś małe obcierki tak zrobione. Na pewno konieczna dobra weryfikacja.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory