Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17101
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Zakładając, że opis samochodu jest prawdziwy, to ktoś jest mocno zdesperowany, żeby się go pozbyć. Na zdjęciach ładne auto. ciekawe, tylko jak wyglądały te zadrapania biorąc pod uwagę stan tylnej tablicy rejestracyjnej.

  2. #17102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Zakładając, że opis samochodu jest prawdziwy, to ktoś jest mocno zdesperowany, żeby się go pozbyć. Na zdjęciach ładne auto. ciekawe, tylko jak wyglądały te zadrapania biorąc pod uwagę stan tylnej tablicy rejestracyjnej.
    Dzięki! Właśnie tablica też mi się rzuciła w oczy + mam wrażenie że wydech jest głębiej w zderzaku ale to może kwestia zdjęcia, przy oględzinach może to wyjdzie. Tu jeszcze jeden wykres z hamowni: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62014641_2094227797544814_6808953551478325248_o.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.6 KB
ID:	264987 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62237470_2094227827544811_8809990565715247104_o.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	127.8 KB
ID:	264988
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 02-01-2020 o 09:38

  3. #17103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    W bazie UFG nie ma ubezpieczenia na ten nr. rejestracyjny. Mogą to być "lewe" tablice na poruszanie się po drogach. SPrzedawca ma fakturę w euro na sprzęgło, może to być zachodni samochód do pełnych opłat.

    Sorki, jest ale tylko po VIN, nie po numerze rej.
    Ostatnio edytowane przez macinek102 ; 02-01-2020 o 10:02
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  4. #17104
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Cześć.

    Co o tym myślicie olx.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4-250km-CID5-IDD2w4g.html#c972699783?

    z tego co udało mi się ustalić jest to to samo auto: gratka.pl/motoryzacja/alfa-romeo-brera-2-4jtd-skora-panorama-dach-gwarancja/ob/10823487

    Właścicielka mówi że malowane były zderzaki i lewy przedni błotnik - były odrapane. Od czerwca wymieniony olej, rozrząd i czyszczony EGR, a na sprzęgło podobno jest faktura. Chip zrobiony w RR tuning w Krakowie.

    VIN ZAR93900005015835
    Ostatni wpis w ASO jest na 56694km
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #17105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Oglądałem dziś dwie bery gdyby ktoś był zainteresowany:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#624ba071bd
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#c972699783

    1. biała - samochód miał coś z przodu robione - spasowanie zderzaka i błotników jest różne po dwóch stronach samochodu, po odpaleniu samochodu miałem wrażenie że słychać dwumas, silnik troszkę inaczej pracował na wciśniętym sprzęgle i puszczonym. Na silniku z jednej strony zapocenie. Szyby z 2008 r. po bokach samochodu a rocznik podany jako 2010... opony wyglądały całkiem nieźle rok 2016. Wnętrze bardzo ładne. Fotele, czarna podsufitka robiły robotę ale miejscami były ślady zużycia (delikatne przetarcia) Na pytanie czy można przejechać się samochodem sprzedawca powiedział że przejechać można jak ktoś jest zdecydowany na zakup albo prawie zdecydowany . Na pytanie czy można sprawdzić auto przez diagnostę pan powiedział że obok jest stacja i tam można . Więcej pytań nie zadawałem bo mi się odechciało... Po takich szybki krótkich oględzinach wniosek mam taki że nie dałbym za to auto więcej niż 30 k nawet gdyby wszystko okazało się sprawne a i tak miałbym bardzo duży ból głowy.

    2. szara - tu znów działo się coś z tyłu. Pogniecione były końcówki wydechu a sam wydech był głębiej w zderzaku. Właściciel stwierdził że auto już tak miało jak kupił je od kuzyna który lekko musiał uderzyć w jakiś słupek. No ale to nie był słupek na gołe oko Zderzak malowany spasowanie okej i z przodu i z tyłu ale na pasie tylnym ślady farby. Lewy przedni błotnik też malowany. Wnęka na koło bez zastrzeżeń. Na silniku nie znalazłem wycieków i wyglądał on lepiej niż w tej białej zdecydowanie. Sprzegło i dwumasa bez zastrzeżeń. Z tyłu tarcze miały duży rant więc racze do wymiany z przodu trochę mniejszy ale pewnie też by trzeba było wymienić. Jazda: zawieszenie ok, hamulce ok silnik wydawało się że też ok. Chociaż nie było czuć specjalnie tych 250 km ale też nie było za bardzo warunków żeby to sprawdzić. Na 3 biegu samochód po wciśnięciu gazu w podłogę na oponie zimowej 235 delikatnie gubił trakcję. Biegi powiedzmy ze też w miarę ale przy wrzucaniu z 1 na 2 i puszczeniu sprzęgła było czuć szarpnięcie, za każdym razem. Co ciekawe nie było tego na innych biegach. Moim zdaniem mogły to być poduszki ale w sumie to nie wiem. Na pytanie o historię samochodu właściciel mówił że ma właśnie samochód od kuzyna a kuzyn kupił od handlarza w Żyrardowie co by się w sumie zgadzało z powyższymi postami ale to już 2 właścicieli od czerwca... a na pytanie dlaczego jest do sprzedania to odp. że to samochód żony i nie przypadł jej do gustu i dużo pali. Niestety na rozrząd nie ma żadnego dokumentu bo był on robiony u sąsiada - mechanika. Wnętrze samochodu dość zmęczone... fotele w sumie nie najgorzej ale podłokietnik nie domykał się, skóra na nim jakoś odchodziła, gałka też zmęczona, kiera lekko powycierana... lakier też miał kilka rys, głównie na drzwiach ale ogólnie wyglądał ładnie. Co ciekawe te belki czy wahacze (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) z tyłu przy kołach które lubią rdzewieć wyglądały na zdrowe. W ogóle spód samochodu wydawał się bardzo zdrowy ale to tyle tylko ile można było zajrzeć pod auto na parkingu... Ogólnie samochód nie wyglądał źle patrząc na cenę ale jednak był już trochę zmęczony (moje punto 230 K przebiegu w środku wygląda lepiej ). Moim zdaniem gdyby nie ten wydech i chyba ogóle wyekspolotowanie i to lekkie szarpanie to bym go sprawdził u diagnosty ale raczej sobie odpuszczę.

    Dla porównania jakiś czas temu oglądałem też tą brerę https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#624ba071bd

    I ogólnie z 5 brer jakie już oglądałem ten był w najlepszym stanie... W ogóle wyglądał na godny zainteresowania. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to jak samochód stoi na luzie to trzęsie się lewarek zmiany biegów i pod czas jazdy też nim trochę miota. Myślę że mogłoby coś tu być ze skrzynią nawet... Ale ogólnie samochód wyglądał najlepiej z tych co do tej pory udało mi się zobaczyć, no ale niestety 2.2 jts do mnie nie przemawia...
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 04-01-2020 o 17:15

  6. #17106
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    ZAR93900005007227 - ostatni wpis w ASO jest na 67192km
    Zmieniła cenę i miejsce postoju: https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=pl
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 04-01-2020 o 21:01
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #17107
    Użytkownik Świeżak Avatar KORNI
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bielany
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sport Plus
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dzień dobry, jestem tutaj nowy, przepraszam jeśli coś robię źle.
    Czarna Alfa Romeo 159 Ti w komisie w Radomiu, wystawiona na OtoMoto. Nadwozie kombi, silnik 1,75TBi, czarna skóra, chromowane lusterka itd., cena 29900. Nie wysyłam linku, ponieważ nie mogę z nim dodać postu, myślę, że jednak każdy znajdzie to ogłoszenie.
    Co myślicie o tym egzemplarzu? Może ktoś już był i oglądał? Naprawdę mogła być do końca serwisowana w ASO? Będę wdzięczny za każdą informację, bo chciałbym się tam wybrać, ale nie na darmo, bo mam +- 300 kilometrów.

  8. #17108
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jest taka legenda, że podobno ktoś kiedyś kupił dobre auto w komisie w Radomiu.....

  9. #17109
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał KORNI Zobacz post
    Dzień dobry, jestem tutaj nowy, przepraszam jeśli coś robię źle.
    Czarna Alfa Romeo 159 Ti w komisie w Radomiu, wystawiona na OtoMoto. Nadwozie kombi, silnik 1,75TBi, czarna skóra, chromowane lusterka itd., cena 29900. Nie wysyłam linku, ponieważ nie mogę z nim dodać postu, myślę, że jednak każdy znajdzie to ogłoszenie.
    Co myślicie o tym egzemplarzu? Może ktoś już był i oglądał? Naprawdę mogła być do końca serwisowana w ASO? Będę wdzięczny za każdą informację, bo chciałbym się tam wybrać, ale nie na darmo, bo mam +- 300 kilometrów.
    Nie ma takiego auta, a link wystarczy dodać bez www na początku, więc pewnie chodzi o tą:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#0ac510d6ce
    Teraz trzeba poprosić komisanta o zdjęcia ze szwajcarskiej aukcji i wszystko będzie jasne
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 08-01-2020 o 12:08
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #17110
    Użytkownik Świeżak Avatar KORNI
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bielany
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sport Plus
    Postów
    26

    Domyślnie

    Już i tak jest niedostępna, a o tym komisie naczytałem się, łagodnie mówiąc, złych opinii...

    Mam pytanie co do tych dwóch Alf w komisie Antom w Katowicach, czy ktoś już był oglądać i czy ogólnie warto ,bo jest to stosunkowo blisko ode mnie, bo tylko 60km. Która waszym zdaniem lepsza otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0jtdm-170km-nawigacja-bose-skora-blueme-szyberdach-ID6CIZhF.html

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0-jtd-170km-navi-bi-xenon-skora-szyberdach-ID6CFgnW.html

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory