Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17221
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Rarytasy to się sprzedają w moment po wystawieniu ogłoszenia (tak mi znikały Lexusy IS250 sprzed nosa, gdy szukałem auta jakiś czas temu).
    Za (nawet taką) Alfę nikt nie chce tyle płacić i zaklinanie rzeczywistości sprowadzanymi ulepami (może to być szokujące, ale w każdej marce jest ten problem) nic tu nie da.

  2. #17222
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja szukałem swojej 159 to super alfa akurat sprowadził i wystawił fajną TI za cenę 38tys. Z ciekawości patrzyłem jak długo będzie się z taką sztuką "bujał" i po tygodniu już ogłoszenie było nie aktualne, także jak widać można.

  3. #17223
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    (...) wystawionego do sprzedaży jako "100% bezwypadkowy, 200% prawdziwy przebieg, igła, Niemiec płakał jak sprzedawał, nie wymaga wkładu własnego". A tak naprawdę połowa tego co jest sprowadzone i wystawiane do sprzedaży w komisach nie powinno przejść badania technicznego z prawdziwego zdarzenia.
    W kontekście tego co napisałeś, ciekawie wygląda treść tego ogłoszenia

    Samochód sprowadzony.
    Stan samochodu idealny.
    100 % BEZWYPADKOWY
    Samochód w idealnym stanie technicznym.
    Nic nie stuka, nic nie piszczy, auto na wiele kilometrów bezawaryjnej jazdy.
    Do tego trochę dziwią takie niezgodności np. z rokiem produkcji - 2010, nie 2011.

  4. #17224
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Rarytasy to się sprzedają w moment po wystawieniu ogłoszenia (tak mi znikały Lexusy IS250 sprzed nosa, gdy szukałem auta jakiś czas temu).
    Za (nawet taką) Alfę nikt nie chce tyle płacić i zaklinanie rzeczywistości sprowadzanymi ulepami (może to być szokujące, ale w każdej marce jest ten problem) nic tu nie da.
    Nieprawda. Alfy nie kupi człowiek z ulicy. Szczególnie ten, który nie ma pojęcia jak rzadkie są 2.4 Q4 Ti oraz zna opinie zasłyszane gdzieś tam. Nusi trafic się zorientowany gość, który będzie potrafił ocenić i docenić. Nie sztuka kupić ulepa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Do tego trochę dziwią takie niezgodności np. z rokiem produkcji - 2010, nie 2011.
    Mnie też to dziwi. Kupiłem niedawno Bravo. Prod 09/2009, 1 rej 01/2010 (z briefa) i taka też data widnieje w nowym dowodzie rejestracyjnym jako data produkcji pojazdu. Chyba dotarły do nas europejskie zwyczaje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #17225
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    w zasadzie macie rację po co wydawać 30tys za Alfę, skoro można za te pieniądze kupić Audi S5 z 2014r. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#1b93244d54

  6. #17226
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    w zasadzie macie rację po co wydawać 30tys za Alfę, skoro można za te pieniądze kupić Audi S5 z 2014r. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#1b93244d54
    Najsmutniejsze jest to, że za 2-3 miesiące ten samochód będzie na tym samy portalu jako "igła" , bezwypadkowy, pierwszy właśc. itp. Takie coś powinno trafić na złom " bez gadania "
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  7. #17227
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Mnie też to dziwi. Kupiłem niedawno Bravo. Prod 09/2009, 1 rej 01/2010 (z briefa) i taka też data widnieje w nowym dowodzie rejestracyjnym jako data produkcji pojazdu. Chyba dotarły do nas europejskie zwyczaje.
    Żadne "chore zwyczaje" nie dotarły, tylko miałeś farta, że nikt tego nie zweryfikował, bo np. nie ma wprost zakodowanego roku na 10 znaku, ale coraz więcej diagnostów i WK na szczęście to weryfikuje i jest jak należy.
    Natomiast ta od Superalfa była zarejestrowana w 2012r, a tacy fachowcy, chyba wiedzą co to jest Eper, żeby podawać produkcję zgodnie z prawdą...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #17228
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nieprawda. Alfy nie kupi człowiek z ulicy. Szczególnie ten, który nie ma pojęcia jak rzadkie są 2.4 Q4 Ti oraz zna opinie zasłyszane gdzieś tam. Nusi trafic się zorientowany gość, który będzie potrafił ocenić i docenić. Nie sztuka kupić ulepa.

    - - - Updated - - -


    Mnie też to dziwi. Kupiłem niedawno Bravo. Prod 09/2009, 1 rej 01/2010 (z briefa) i taka też data widnieje w nowym dowodzie rejestracyjnym jako data produkcji pojazdu. Chyba dotarły do nas europejskie zwyczaje.
    A oprócz tego, że ta wersja jest stosunkowo rzadka (co samo w sobie nic a nic nie daje, a wręcz jest uciążliwością gdy coś trzeba poprawić/naprawić) to co w niej takiego super, żeby rzucać portfelem? Ten pakiet TI, którym z tego co widzę, żyje całe forum? Imo to żadne cudo (ale żeby nie było - podobnie myślę o M-pakietach w BMW, S-line w Audi itp), a na pewno nie jakiś kluczowy argument za tym żeby dopłacać. A jak się ma auto nie dla przeciętnego kowalskiego (ale nie wiem, czy fakt, że przeciętny kowalski się tego auta po prostu boi, to jest jakiś powód do dumy), to należałoby je wycenić tak, żeby warto było zaryzykować.

    Niemcy mają tendencję wpisywać w papiery rok rejestracji jako rok produkcji, u mnie też tak było, ale jak sprzedawałem to wpisałem datę z EPERa.

    Takie coś jak to S5 powinno z miejsca wypadku trafiać prosto na złom, albo mieć gdzieś VIN zarejestrowany jako "nigdy więcej do ponownej rejestracji".

  9. #17229
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    w zasadzie macie rację po co wydawać 30tys za Alfę, skoro można za te pieniądze kupić Audi S5 z 2014r. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#1b93244d54
    Odbudowywać nikt tego nie będzie będzie, ewentualnie tylko na części i dokumenty.

    W niemieckim briefie nie ma pola rok produkcji i posługują się jedynie datą rejestracji.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #17230
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    w zasadzie macie rację po co wydawać 30tys za Alfę, skoro można za te pieniądze kupić Audi S5 z 2014r. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#1b93244d54
    ale my nie chcemy Audi

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory