Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17371
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    najlepiej szukać u źródła. (tj. za odra, we włoszech). u nas wszystkie auta w komisach igły, nie bite bez wkładu własnego. i do tego tańsze niż za odrą.

  2. #17372
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Szukam
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    najlepiej szukać u źródła. (tj. za odra, we włoszech). u nas wszystkie auta w komisach igły, nie bite bez wkładu własnego. i do tego tańsze niż za odrą.
    To na to nie ma szans więc chyba lipa z AR zasmuciłeś mnie teraz...

  3. #17373
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warson Zobacz post
    Ale opinie czego bo nie rozumiem?
    Google

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    PDC tylne brakuje. lusterka malowane, a jest satyna. pakiet sport plus nie był opcją po drugim lifcie?
    Przecież PDC ewidentnie dokładane, to nie Plus, tylko Sport, a lusterka o niczym nie świadczą.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 03-06-2020 o 21:58
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #17374
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warson Zobacz post
    To na to nie ma szans więc chyba lipa z AR zasmuciłeś mnie teraz...
    To się tyczy wszystkich marek. Nie tylko AR. Jak popatrzysz na ceny aut grupy VW, BMW, czy Mercedesa w Niemczech i u nas to różnice są jeszcze większe - także to co stoi w komisach z tych marek to jeszcze większy syf. Przeczytaj PW. Jakbyś się odezwał tydzień wcześniej,bto bym ci polecił 159 150KM mojej żony w takim stanie, że mógłbym ci na nią dać gwarancję. No ale się sprzedała.

  5. #17375
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Szukam
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    To się tyczy wszystkich marek. Nie tylko AR. Jak popatrzysz na ceny aut grupy VW, BMW, czy Mercedesa w Niemczech i u nas to różnice są jeszcze większe - także to co stoi w komisach z tych marek to jeszcze większy syf. Przeczytaj PW. Jakbyś się odezwał tydzień wcześniej,bto bym ci polecił 159 150KM mojej żony w takim stanie, że mógłbym ci na nią dać gwarancję. No ale się sprzedała.
    Mam czas do września na zakup, może się znajdzie, a jak zauważyłeś na forum jestem od dziś, bo zakochałem się w tym autku od pierwszego wejrzenia, ale boje się że wsiądę na kolejną minę jak z A4...

  6. #17376
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warson Zobacz post
    To na to nie ma szans więc chyba lipa z AR zasmuciłeś mnie teraz...
    Nie jest aż tak źle
    https://www.mobile.de/pl/samochod/al...ul:diesel,vcg:
    unikaj samochodów z Niemiec i z Polski od handlarzy..... (Turcy w Niemczech kombinują tak samo jak w Polsce ) W belgii i holandi wpisują przebieg na Fakturze. W tych krajach są przewąznie "wykastrowane programowo " jednostki , które musza spełniać normy emisji spalin . Sam mam 2.0 - 136 KM, które teraz ma ponad 200.... KM. Służę Ci pomocą odnośnie jednostki 2.0 JTDM ...
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  7. #17377
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Szukam
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Nie jest aż tak źle
    unikaj samochodów z Niemiec i z Polski od handlarzy..... (Turcy w Niemczech kombinują tak samo jak w Polsce ) W belgii i holandi wpisują przebieg na Fakturze. W tych krajach są przewąznie "wykastrowane programowo " jednostki , które musza spełniać normy emisji spalin . Sam mam 2.0 - 136 KM, które teraz ma ponad 200.... KM. Służę Ci pomocą odnośnie jednostki 2.0 JTDM ...

    No własnie a więc co powiesz apropo tego silnika? bo podobno jedyny diesel warty Polecenia w Alfach to tylko i wyłącznie 1,9.

    praktycznie wszystko co jest wystawione na Mobile to z Niemiec. Może zajmuje się ktoś na forum sprowadzaniem aut i pomoże w takich kwestiach?

  8. #17378
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warson Zobacz post
    No własnie a więc co powiesz apropo tego silnika? bo podobno jedyny diesel warty Polecenia w Alfach to tylko i wyłącznie 1,9.
    Skąd masz takie porady? W 1.9 8v to faktycznie praktycznie nic nie trzeba robić, ale nie widzę żadnej różnicy w kwestii potencjalnego ryzyka między 1.9 16v, a 2.0 JTDm.
    Co więcej, 2.0 JTDm były montowane tylko w ostatnich latach produkcji, co automatycznie daje większą szanse na trafienie na zadbany egzemplarz.

    Sam mam 2.0 JTDm 136KM, po chipie na 190 i od ponad 1.5 roku zero problemów. Z resztą tutaj na forum też nie widziałem, żeby ktoś narzekał na ten silnik.

  9. #17379
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Szukam
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Skąd masz takie porady? W 1.9 8v to faktycznie praktycznie nic nie trzeba robić, ale nie widzę żadnej różnicy w kwestii potencjalnego ryzyka między 1.9 16v, a 2.0 JTDm.
    Co więcej, 2.0 JTDm były montowane tylko w ostatnich latach produkcji, co automatycznie daje większą szanse na trafienie na zadbany egzemplarz.

    Sam mam 2.0 JTDm 136KM, po chipie na 190 i od ponad 1.5 roku zero problemów. Z resztą tutaj na forum też nie widziałem, żeby ktoś narzekał na ten silnik.
    Dziękuję za cenne informacje Ile Pali ten Silnik w Mieście ile na trasie?
    Czy jest jeszcze w obecnych czasach Szansa na trafienie fajnego Egzemplarza powyżej roku 2010? Czy to już niestety same trupy i z "jakiegoś" powodu ktoś sprzedaje?

  10. #17380
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warson Zobacz post
    Dziękuję za cenne informacje Ile Pali ten Silnik w Mieście ile na trasie?
    Czy jest jeszcze w obecnych czasach Szansa na trafienie fajnego Egzemplarza powyżej roku 2010? Czy to już niestety same trupy i z "jakiegoś" powodu ktoś sprzedaje?
    Zawsze jest, tylko kwestia ceny i odpowiedniej weryfikacji, a spalanie zależy głównie od stylu jazdy i kilku innych czynników, natomiast nie będzie miało żadnego znaczenia odnośnie decyzji, który silnik wybrać
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory