Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17411
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    1. czy ja napisałem, że jesteś z Kielc? napisałem, że ostatnio ktoś pojechał do handlarza do Kielc i opisał dość szczegółowo stan auta po oględzinach i "drobne" różnice względem ogłoszenia.
    2. czy twierdzę, że naprawa auta po kolizji czy innej historii parkingowej jest istotną wadą (tym bardziej naprawiane w ASO)? moim zdaniem nie, o czym świadczy chociażby fakt,że sam kupiłem auto "z historią". twierdzę, że w ogłoszeniu zataiłeś istotne informacje o aucie. a to że być może informujesz o stanie auta przez telefon to już zupełnie inna historia.
    3. Odnośnie mojej alfy nie ja sprzedaję i nie ona jest oceniana - widziałem co kupowałem, miałem informację w ogłoszeniu auto powypadkowe - opisie ogłoszenia szkoda parkingowa. sprzedający udostępnił zdjęcia uszkodzonego auta. kiedyś sprzedając alfę też wszystkie dostępne mi informacje przekaże dalej. nie oceniaj mnie swoją miarą. jak rozumiem turbo też z ASO wsadziłeś i od razu wstawiłeś poprawiony przewód olejowy? rok temu jak sprzedawałem swoją alfę kupujący przyjechał po nią 600km z drugiego końca Polski. auto wcześniej oceniał rzeczoznawca z autotesto. cwaniak zaczął oględziny od "o kolejna bezwypadkowa bez wkładu. zobaczymy co wyjdzie za pół godziny". wskazałem mu dwie drobne usterki (odprysk na tylnej klapie i wytarcie kokpitu pod kluczykiem). oglądał auto prawie 3 godziny i nic więcej nie znalazł. auto zostało sprzedane za jedną z wyższych cen rocznika.
    4. czy twierdzę, że to jest zła oferta? nie. twierdzę (na podstawie życiowego doświadczenia), że po takiej "drobnej" nieścisłości między ogłoszeniem a rzeczywistością, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w aucie przy oględzinach na żywo wyjdą inne kwiatki. Zakładając natomiast, że to co pisze kolega co oglądał o twoim aucie to prawda, to jest to oferta którą warto poważnie rozważyć.
    życzę powodzenia przy sprzedaży, a kupującemu bezawaryjnej eksploatacji.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 21-06-2020 o 18:49

  2. #17412
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Wtedy moze zrozumiesz ze kwota 5500e to jak u nas 5500 zl
    Od kiedy to podaje się ceny netto? Z przelicznikiem na PLN też Cię troszkę poniosło
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #17413
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    części/materiały eksploatacyjne w Niemczech są nawet lekko tańsze niż w Polsce (ostatnio porównywałem dla szwagra ceny w ASO Mercedesa.... i kupił w Niemczech). ceny robocizny są tak jak mówi grosii u nas 100-150zł za godzinę tam 120-150euro za godzinę i to ceny serwisów niezależnych. ASO dwa-trzy razy więcej. mam gdzieś fakturę za wymianę akumulatora w Hondzie Civic w 2017r. akumulator 70 euro wymiana 120 euro......

  4. #17414
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    KoŁoS zarobki i wydatki w DE są nieco inne, prawda? Adam to proszę Cie na przyszłość jak bedziesz oceniać moje ogłoszenia to nie ZAKŁADAJ tylko pierw zadzwoń, pogadaj a później składaj swoje wypowiedzi, bo czepiasz się że coś chce zataić a ja od sześciu godzin tłumacze że w rozmowie tel opowiadam wszystko co wiem na temat ogłoszonego samochodu, a jeśli chodzi o wode na karoserii to nie chodzi o to zeby cos ukryc, po prostu nie mam czasu czekac az wyschnie po wyjechaniu z myjki np bo w tym czasie wole sprawdzić kolejną AR po to by było w pełni sprawne! Oferowana alfa nie ma uszkodzen lakieru, jak pisze w ogłoszeniu tak jest i jak pisze ze działa poprawnie to znaczy ze wszystko działa w 100%

  5. #17415
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    części/materiały eksploatacyjne w Niemczech są nawet lekko tańsze niż w Polsce (ostatnio porównywałem dla szwagra ceny w ASO Mercedesa.... i kupił w Niemczech). ceny robocizny są tak jak mówi grosii u nas 100-150zł za godzinę tam 120-150euro za godzinę i to ceny serwisów niezależnych. ASO dwa-trzy razy więcej. mam gdzieś fakturę za wymianę akumulatora w Hondzie Civic w 2017r. akumulator 70 euro wymiana 120 euro......
    Chodzi o to, że nie ma szans, żeby polskie ASO naprawiło tą szkodę z częściami za 5500zł
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.10.2018 1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	103.0 KB
ID:	270644   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.10.2018 2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	89.9 KB
ID:	270645   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.10.2018 3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.7 KB
ID:	270646  
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #17416
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    no widzisz, a tam ktoś zainwestował lub poszło z ubezpieczenia, troche plastików, przewodów a taka sumka

  7. #17417
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    no widzisz, a tam ktoś zainwestował lub poszło z ubezpieczenia, troche plastików, przewodów a taka sumka
    Zadałem sobie trudu licząc same graty wg cennika https://www.fiat-autoparts.com/pl i uwaga wyszło jedyne 26000zł, czyli po obecnym kursie 5840 euro bez robocizny
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #17418
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    hahaha a w sumie nic tam konkretnego nie ma, najdroższa lampa, zderzak i chłodnica, mam ta fakture ale nie liczyłem bo widze na aucie co było wymienione

    - - - Updated - - -

    i wychodzi na to ze z blach nie było nic wymieniane bo na aucie nie widać np żeby błotnik czy wzmocnienie czołowe było nowe, maska owszem była odkręcana ale chyba do lakierowania tylko

  9. #17419
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    "Opowiem przez telefon" - zapomniałeś dodać "chyba że akurat zapomnisz o to spytać, to nie pisnę słówkiem". Póki prawo w jakiś sensowny sposób nie zacznie chronić kupujących przed takimi praktykami, to będziemy się w kółko nacinać na super bezwkładowe bezwypadkowe sztuki.

  10. #17420
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    hahaha następny co chce mi wmówić że mam auto powypadkowe, dzwoniłeś do mnie że wiesz że o tym nie wspomniałem?? z tego co wiem to wspominam każdemu od dzisiaj uznaje ze jak jeden element jest malowany to mam powypadkowe auto, zmiana taktyki

    - - - Updated - - -

    Auto zostało zakupione uszkodzone mechanicznie, ostatni wpis z początku roku w ASO mówił o awarii turbo. Turbina została wymieniona w Polsce przez Sprzedającego. Podczas krótkiej jazdy testowej nie zauważyłem nic niepokojącego za wyjątkiem świszczenia/huczenia po prawej stronie z przodu. Podobny dźwięk miałem w Bravo z M32, ale był zlokalizowany bliżej środka auta. Nie wiem co jest źródłem tego dźwięku, ale wyobrażam sobie, że może to być piasta lub jakieś inne łożysko. Pewnie trzeba też przyjrzeć się turbo.

    Samochód miał wymienioną maskę, przedni zderzak, błotnik, chłodnicę i kilka przewodów - szkoda naprawiona w ASO, faktura na 7000EUR, Sprzedający nie ukrywał tej informacji.

    - - - Updated - - -

    czy kolega napisał że coś ukrywałem???? chyba bardziej szczerze się juz nie da, prawda???
    Ostatnio edytowane przez grosii ; 21-06-2020 o 21:55

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory