Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17461
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Kilkuletnie auto z lakierem nie poddanym korekcie wygląda syfiasto...

    Korekta lakieru to wszakże zbrodnia na oryginalności tejże powłoki dla większości ortodoksów wyznających prawdę objawioną przez miernik...

    Bezstłuczowośc jest najważniejsza, a oryginalny lakier w 10-letnim aucie to ZALET(OMG!)....
    Ale w którym miejscu napisał cokolwiek o stanie lakieru?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  2. #17462
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Tu już poleciałem bardziej generalnie, uogólniając na cały ten wątek o zakupie

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  3. #17463
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    No i co w tym dziwnego, że wydał opinię na podstawie syfiastego wnętrza, zajechanych felg i ogólnej kiepskiej prezencji tego auta?

    Miał sprawdzać bezwypadkowość? I kupić pokiereszowanego syfa z bezwypadkową przeszłością?

    Ogólnie to czasem niedobrze mi się robi jak czytam te wywody na temat bezwypadkowości.. Widzę te Wasze IDEALNE autka, szukane po 2 lata, ze zdartym, ohydnym ale za to ORYGINALNYM 10-letnim fabrycznym lakierem...

    Fetysz bezwypadkowości doprowadza mnie do mdłości... Jaki jest problem z autem WYPADKOWYM, które zostało naprawione ZGODNIE ZE SZTUKĄ? Jest powypadkowe i co? Skreślacie takie auto?

    Powiem Wam, że obracam sie w środowisku, gdzie ludzie kupują auta wartości 300k-400k PLN.... I powiem Wam, że dla takiego odbiorcy ważne jest JAK NAPRAWIONO dane auto, a nie - CZY NAPRAWIONO... To jest oczywiste, że auta mogą mieć STŁUCZKĘ, a nawet... o maj gudnes.... --- WYPADEK... Tak ,tak... Wypadek nie dyskwalfikuje auta, bo wszelkie uszkodzenia można naprawić tak, że nie będzie gorzej niż wyjechało z fabryki... Dlatego rozwala mnie ta Wasza ślepa pogoń za autami bezwypadkowymi. Rozumiem, że pożądane może być auto 3-letnie z oryginalnym fabrycznym lakierem, ale ludzie... .auto, które ma 10 lat i ma fabryczny lakier nie może dobrze wyglądać... To auto pełne rys, wgniotek, swirli i hologramów... 10-letni lakier to kupa .... I co? chcecie mieć bezypadkową kupę, wyznawcy miernika lakieru? ;P
    No tak, tylko że w naszym pięknym kraju sposób i jakość naprawy to wielka loteria. Częściej chyba auta są naprawiane u Wieśka w warsztacie po kosztach a nie w profesjonalnym zakładzie zgodnie ze sztuką.
    Powiedz jak można rozpoznać sposób naprawy jeśli nie ma jej dokumentacji a kupujący nie za bardzo zna się na tych sprawach?

    Wysłane z mojego moto g(7) przy użyciu Tapatalka

  4. #17464
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Najgorsze, że w autach do pewnego pułapu cenowego (nie wiem 10-30k zł bo o takich autach chyba głównie tu się piszę) jakby ktoś chciał wszystko robić zgodnie ze sztuką to pewnie często koszt tego przekracza połowę wartości auta albo i więcej przez co jest po prostu nieopłacalne i takie osoby robią po taniości aby wyglądało i pchają na sprzedaż.

  5. #17465
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Destikero ogarnij się, bo bzdury wypisujesz takimi uogólnieniami...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #17466
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Trochę mnie poniosło... Fakt.
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  7. #17467
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Pokusiłem się o małą analizę porównawczą ogłoszeń na otomoto.pl i mobile.de. obiekt badań 159 rocznik 2008.
    otomoto.pl:
    74sztuki.
    z tego 20sztuk ma zawyżony rok produkcji (przedlift)
    zakres cen 11000-28000
    40 zadeklarowanych jako bezwypadkowe
    mobile.de:
    97 sztuk
    zakres cen 6400-39000 (jedna sztuka wystawiona za 77000 - 159 3,2 Q4 TI youngtimerem?) + opłaty i koszty ściągnięcia.
    z tego 73 zadeklarowane jako sprawne, jak będę miał chwilę to policzę ile jest zadeklarowanych jako bezwypadkowe.

    Jak się przeglądam jeden i drugi portal, to auta powinny być eksportowane na zachód, a nie importowane. wiem, że handlarze mają jeszcze źródła w postaci aukcji (auto1 i inne), ale miejsca gdzie auta ładują na lawetę wózkiem widłowym pominę.
    Po drugi licząc na szybko swojej własnej 159 ad 2008 nie sprzedałbym poniżej 30k a jest w niej jeszcze parę detali do zrobienia. To, że pewnie nie znalazła by kupca za te pieniądze w Polsce - nie dziwię się, w konkursie bajkopisarskim na razie nie zamierzam startować, bo pewnie musiałbym czarować, że Bezwypadkowa, nie wymaga wkładu własnego itd. w rozmowie telefonicznej oczywiście bym uczciwie poinformował o stanie auta (jak to niektórzy niby to prywatni sprzedawcy -handlarze mają w zwyczaju). no ale jak to sprzedawać najdroższe auto na otomoto i jeszcze trzeba tam coś zrobić????? jak można kupić takie samo za 12000 w stanie igła.
    Jeśli handlarze oszukują na tak elementarnej rzeczy jak rok produkcji - 1 na 4 nie potrafi znaleźć właściwej rubryki w dowodzie rejestracyjnym? To dlaczego nie mam być szczególnie podejrzliwy przy malowanych elementach auta?
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 12-07-2020 o 13:19

  8. #17468
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Pokusiłem się o małą analizę porównawczą ogłoszeń na otomoto.pl i mobile.de. obiekt badań 159 rocznik 2008.
    otomoto.pl:
    74sztuki.
    z tego 20sztuk ma zawyżony rok produkcji (przedlift)
    zakres cen 11000-28000
    40 zadeklarowanych jako bezwypadkowe
    mobile.de:
    97 sztuk
    zakres cen 6400-39000 (jedna sztuka wystawiona za 77000 - 159 3,2 Q4 TI youngtimerem?) + opłaty i koszty ściągnięcia.
    z tego 73 zadeklarowane jako sprawne, jak będę miał chwilę to policzę ile jest zadeklarowanych jako bezwypadkowe.

    Jak się przeglądam jeden i drugi portal, to auta powinny być eksportowane na zachód, a nie importowane. wiem, że handlarze mają jeszcze źródła w postaci aukcji (auto1 i inne), ale miejsca gdzie auta ładują na lawetę wózkiem widłowym pominę.
    Po drugi licząc na szybko swojej własnej 159 ad 2008 nie sprzedałbym poniżej 30k a jest w niej jeszcze parę detali do zrobienia. To, że pewnie nie znalazła by kupca za te pieniądze w Polsce - nie dziwię się, w konkursie bajkopisarskim na razie nie zamierzam startować, bo pewnie musiałbym czarować, że Bezwypadkowa, nie wymaga wkładu własnego itd. w rozmowie telefonicznej oczywiście bym uczciwie poinformował o stanie auta (jak to niektórzy niby to prywatni sprzedawcy -handlarze mają w zwyczaju). no ale jak to sprzedawać najdroższe auto na otomoto i jeszcze trzeba tam coś zrobić????? jak można kupić takie samo za 12000 w stanie igła.
    Jeśli handlarze oszukują na tak elementarnej rzeczy jak rok produkcji - 1 na 4 nie potrafi znaleźć właściwej rubryki w dowodzie rejestracyjnym? To dlaczego nie mam być szczególnie podejrzliwy przy malowanych elementach auta?
    W podsumowaniu tematu chodzi wyłącznie o pełną zgodność deklaracji w ogłoszeniu do faktów oraz bez względu na stan adekwatną do niego cenę, a ostatecznie każdy sam decyduje, co jest w stanie zaakceptować lub czego nie i trzeba uszanować czyjeś decyzje, bo to jego pieniądze, natomiast kwestia, że ludzie się nie znają oraz nie umieją kupować samochodów jest zupełnie inną bajką...
    Generalnie coś co dla jednego może być igłą, a dla bardziej kumatego będzie złomem, zarówno pod kątem blacharsko-lakierniczym jak i mechanicznym.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 12-07-2020 o 13:39
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #17469
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    z tego 20sztuk ma zawyżony rok produkcji (przedlift)
    Lift był w 2008 roku, więc przedliftowe egzemplarze z rocznika 2008, nie muszą mieć zawyżanego roku produkcji.

    Pierwszy z brzegu przykład - https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...l#gallery-open

    X3 - ALFA 159 (2005-2008)
    140.B64.0.0 - SW 1.9 JTD 16V 150CV 110KW E4 TI
    Engine: 5866457 Vehicle: 07156477 Prod. date: 5/3/2008
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-07-2020 o 18:06

  10. #17470
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    przekilkałem vin-y 16-tu innych i wychodzi produkcja 2007r.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory