Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17661
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Fotel kierowcy wygląda moim zdaniem bardzo dobrze jak na 10 lat. Widać, że jeździł autem ktoś drobniejszej postury. I niekoniecznie kobieta
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #17662
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ale tylko kobieta zostawi takie ilości podkładu do twarzy na hamulcu ręcznym .

  3. #17663
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    159 1.9JTD 8V
    Postów
    6

    Domyślnie

    Panowie moja bella idzie do sprzedaży jakby ktoś szukał

    2007 rok, 4,5 roku jestem 1 właścicielem w kraju.
    1.9jtd z mapą. Przebieg 230k
    Wszystko robione na bieżąco

  4. #17664
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Wg mnie ta Brera ma więcej nalatane niż deklaruje sprzedawca...Jak na 105 tyś. fotel kierowcy jest bardzo zmęczony. Wiem, że o auto można różnie dbać ale jednak...

  5. #17665
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radek66
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    1991-1994 Alfa Romeo 33 QV, 2021 - Alfa Romeo 159 2.4 jtdm SW
    Postów
    12

    Domyślnie

    Koleżanki i Koledzy Alfaholicy,
    chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

    Potrzebuję kombi, diesel, automat i po 30 latach wybór znowu padł na AR. Sprzedaję jednego z sedanów Audi i chciałbym kupić 159 2.4 jtdm.
    Budżet max. 20.000 zł (zakup samochodu, niezbędne wymiany, naprawy, opony, ubezpieczenie). W internecie nie ma zbyt dużego wyboru, w mojej ocenie jest zaledwie kilka samochodów wartych zainteresowania. Moją uwagę przykuły dwa, ze względu na stan, cenę, wygląd, wyposażenie i odległość od Opola:

    1. AR 159 2.4 jtdm, r. pr. 2006r., przebieg 174.000 km, auto z Austrii niezarejestrowane w RP (komis w Wieliczce k. Krakowa). Rozmawiałem ze sprzedawcą nt. historii pojazdu, serwisu, stanu blacharki itp. Zapewniają, że bezwypadkowy, serwisowany, w stanie ogólnym dobrym, mają jakieś kwity, ale nie mają czasu sprawdzać. Gdy poprosiłem na naszym forum o sprawdzenie VIN otrzymałem informację, że ostatni zapis w ASO był przy przebiegu 30.257 km czyli max. w 2008r. Optymistycznie można założyć, że przebieg jest realny. Audi, które sprzedaję, jest z 2005r., jeżdżę nim od 11 lat i ma przebieg 183.000 km.

    2. AR 159 2.4 jtdm, data I rejestracji 24.09.2010r., przebieg 260.000 km, auto z Włoch, zarejestrowane w RP od 02.2014r. (komis Wrocław, ul. Ceglana 73). Od zarejestrowania w RP jeden właściciel - forumowicz o nicku Zbig44. W dniu 8.12.2014r. Zbig44 w dziale "Nasze Belle" wrzucił wpis, zamieścił zdjęcia i niestety ślad po nim zaginął. Jeździł Alfą 6,5 roku i w 11.2020r. sprzedał do komisu. Po sprawdzeniu VIN okazało się, że ostatni wpis w ASO Włochy jest przy przebiegu 148.000 km. Pierwsza rejestracja w RP z przebiegiem ok. 157.000 km. Na historiapojazdy.gov.pl stany licznika podczas kolejnych przeglądów układają się w logiczna całość, a ostatni wpis 09.2020r. 256.000 km. Można więc wnioskować, że przebieg samochodu jest prawdziwy. Alfa ma usunięte klapy, a przy przebiegu ok. 240.000 km wymieniono rozrząd i wahacze z prawej strony, oryginalna powłoka lakiernicza, brak szkód w RP.

    W związku z powyższym proszę o Wasze opinie, na którym z samochodów się skupić?

    Nie bierzcie pod uwagę tego, że mam więcej informacji nt. Alfy z Wrocławia. Gdy poświęcę czas to również o Alfie z Wieliczki będę wiedział równie dużo. Załóżmy, że obydwa auta mają udokumentowany stan licznika, podobny stan techniczny, a rożni je rok produkcji i 90.000 km przebieg.
    I tutaj zdaję się na Waszą wiedzę i doświadczenie. Chodzi mi o to czy na przestrzeni 4 lat, jakie są pomiędzy datami ich produkcji, nastąpiły jakieś modyfikacje silnika, skrzyni biegów i innych układów, które poprawiły właściwości samochodu, zmniejszyły awaryjność, wykluczyły tzw. choroby wieku niemowlęcego (klapy, EGR i tp.)?

    Z góry Wam bardzo dziękuję i pozdrawiam,
    Radek

    Ps. A może ktoś z Was ma kontakt do naszego kolegi Zbig44?

  6. #17666
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Szukaj poliftowych wersji od 2008r w górę. Różnice nie są kolosalne z takich większych to turbo. Przed liftem turbo KKK po lifcie turbo garrett. Z tą drugą można więcej osiągnąć na hamowni ale pewnie to Cie nie interesuje. Po lifcie są ładniejsze zegary w kokpicie i kiera. Miałem taką i tąką ale jeździły podobnie chociaż drugą miałem w pakiecie Ti. Uważam, że Ti ma najladniejszy środek mówię tu o fotelach i aluminiowych dodatkach, czarnej podsufitce itp.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  7. #17667
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek66 Zobacz post
    Koleżanki i Koledzy Alfaholicy,
    chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

    Potrzebuję kombi, diesel, automat i po 30 latach wybór znowu padł na AR. Sprzedaję jednego z sedanów Audi i chciałbym kupić 159 2.4 jtdm.
    Budżet max. 20.000 zł (zakup samochodu, niezbędne wymiany, naprawy, opony, ubezpieczenie). W internecie nie ma zbyt dużego wyboru, w mojej ocenie jest zaledwie kilka samochodów wartych zainteresowania. Moją uwagę przykuły dwa, ze względu na stan, cenę, wygląd, wyposażenie i odległość od Opola:

    1.AR 159 2.4 jtdm, r. pr. 2006r., przebieg 174.000 km, auto z Austrii niezarejestrowane w RP (komis w Wieliczce k. Krakowa). Rozmawiałem ze sprzedawcą nt. historii pojazdu, serwisu, stanu blacharki itp. Zapewniają, że bezwypadkowy, serwisowany, w stanie ogólnym dobrym, mają jakieś kwity, ale nie mają czasu sprawdzać. Gdy poprosiłem na naszym forum o sprawdzenie VIN otrzymałem informację, że ostatni zapis w ASO był przy przebiegu 30.257 km czyli max. w 2008r. Optymistycznie można założyć, że przebieg jest realny. Audi, które sprzedaję, jest z 2005r., jeżdżę nim od 11 lat i ma przebieg 183.000 km.

    2.AR 159 2.4 jtdm, data I rejestracji 24.09.2010r., przebieg 260.000 km, auto z Włoch, zarejestrowane w RP od 02.2014r. (komis Wrocław, ul. Ceglana 73). Od zarejestrowania w RP jeden właściciel - forumowicz o nicku Zbig44. W dniu 8.12.2014r. Zbig44 w dziale "Nasze Belle" wrzucił wpis, zamieścił zdjęcia i niestety ślad po nim zaginął. Jeździł Alfą 6,5 roku i w 11.2020r. sprzedał do komisu. Po sprawdzeniu VIN okazało się, że ostatni wpis w ASO Włochy jest przy przebiegu 148.000 km. Pierwsza rejestracja w RP z przebiegiem ok. 157.000 km. Na historiapojazdy.gov.pl stany licznika podczas kolejnych przeglądów układają się w logiczna całość, a ostatni wpis 09.2020r. 256.000 km. Można więc wnioskować, że przebieg samochodu jest prawdziwy. Alfa ma usunięte klapy, a przy przebiegu ok. 240.000 km wymieniono rozrząd i wahacze z prawej strony, oryginalna powłoka lakiernicza, brak szkód w RP.

    W związku z powyższym proszę o Wasze opinie, na którym z samochodów się skupić?

    Nie bierzcie pod uwagę tego, że mam więcej informacji nt. Alfy z Wrocławia. Gdy poświęcę czas to również o Alfie z Wieliczki będę wiedział równie dużo. Załóżmy, że obydwa auta mają udokumentowany stan licznika, podobny stan techniczny, a rożni je rok produkcji i 90.000 km przebieg.
    I tutaj zdaję się na Waszą wiedzę i doświadczenie. Chodzi mi o to czy na przestrzeni 4 lat, jakie są pomiędzy datami ich produkcji, nastąpiły jakieś modyfikacje silnika, skrzyni biegów i innych układów, które poprawiły właściwości samochodu, zmniejszyły awaryjność, wykluczyły tzw. choroby wieku niemowlęcego (klapy, EGR i tp.)?

    Z góry Wam bardzo dziękuję i pozdrawiam,
    Radek

    Ps. A może ktoś z Was ma kontakt do naszego kolegi Zbig44?
    Hejka.
    Jeśli chcesz to podaj adres komisu w Wieliczce mogę Ci obadać organoleptyczne Alfę co byś na darmo nie musiał jechać,pracuję w Wieliczce więc to nie problem.

    Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

  8. #17668
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radek66
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    1991-1994 Alfa Romeo 33 QV, 2021 - Alfa Romeo 159 2.4 jtdm SW
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Hejka.
    Jeśli chcesz to podaj adres komisu w Wieliczce mogę Ci obadać organoleptyczne Alfę co byś na darmo nie musiał jechać,pracuję w Wieliczce więc to nie problem.

    Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

    Bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą Gdy będziesz miał czas.............

    Nazwa i adres komisu: Szlachata Automobile, Trąbki 416, 32-020 Wieliczka.

    Link do ogłoszenia: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-2-4-xenon-navi-skora-maly-przebieg-zadbana-ID6DlhYJ.html#1c8611f719

    Pozdrawiam,
    Radek

  9. #17669
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radek66
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    1991-1994 Alfa Romeo 33 QV, 2021 - Alfa Romeo 159 2.4 jtdm SW
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek66 Zobacz post
    Koleżanki i Koledzy Alfaholicy,
    chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

    Potrzebuję kombi, diesel, automat i po 30 latach wybór znowu padł na AR. Sprzedaję jednego z sedanów Audi i chciałbym kupić 159 2.4 jtdm.
    Budżet max. 20.000 zł (zakup samochodu, niezbędne wymiany, naprawy, opony, ubezpieczenie). W internecie nie ma zbyt dużego wyboru, w mojej ocenie jest zaledwie kilka samochodów wartych zainteresowania. Moją uwagę przykuły dwa, ze względu na stan, cenę, wygląd, wyposażenie i odległość od Opola:

    1. AR 159 2.4 jtdm, r. pr. 2006r., przebieg 174.000 km, auto z Austrii niezarejestrowane w RP (komis w Wieliczce k. Krakowa). Rozmawiałem ze sprzedawcą nt. historii pojazdu, serwisu, stanu blacharki itp. Zapewniają, że bezwypadkowy, serwisowany, w stanie ogólnym dobrym, mają jakieś kwity, ale nie mają czasu sprawdzać. Gdy poprosiłem na naszym forum o sprawdzenie VIN otrzymałem informację, że ostatni zapis w ASO był przy przebiegu 30.257 km czyli max. w 2008r. Optymistycznie można założyć, że przebieg jest realny. Audi, które sprzedaję, jest z 2005r., jeżdżę nim od 11 lat i ma przebieg 183.000 km.

    2. AR 159 2.4 jtdm, data I rejestracji 24.09.2010r., przebieg 260.000 km, auto z Włoch, zarejestrowane w RP od 02.2014r. (komis Wrocław, ul. Ceglana 73). Od zarejestrowania w RP jeden właściciel - forumowicz o nicku Zbig44. W dniu 8.12.2014r. Zbig44 w dziale "Nasze Belle" wrzucił wpis, zamieścił zdjęcia i niestety ślad po nim zaginął. Jeździł Alfą 6,5 roku i w 11.2020r. sprzedał do komisu. Po sprawdzeniu VIN okazało się, że ostatni wpis w ASO Włochy jest przy przebiegu 148.000 km. Pierwsza rejestracja w RP z przebiegiem ok. 157.000 km. Na historiapojazdy.gov.pl stany licznika podczas kolejnych przeglądów układają się w logiczna całość, a ostatni wpis 09.2020r. 256.000 km. Można więc wnioskować, że przebieg samochodu jest prawdziwy. Alfa ma usunięte klapy, a przy przebiegu ok. 240.000 km wymieniono rozrząd i wahacze z prawej strony, oryginalna powłoka lakiernicza, brak szkód w RP.

    W związku z powyższym proszę o Wasze opinie, na którym z samochodów się skupić?

    Nie bierzcie pod uwagę tego, że mam więcej informacji nt. Alfy z Wrocławia. Gdy poświęcę czas to również o Alfie z Wieliczki będę wiedział równie dużo. Załóżmy, że obydwa auta mają udokumentowany stan licznika, podobny stan techniczny, a rożni je rok produkcji i 90.000 km przebieg.
    I tutaj zdaję się na Waszą wiedzę i doświadczenie. Chodzi mi o to czy na przestrzeni 4 lat, jakie są pomiędzy datami ich produkcji, nastąpiły jakieś modyfikacje silnika, skrzyni biegów i innych układów, które poprawiły właściwości samochodu, zmniejszyły awaryjność, wykluczyły tzw. choroby wieku niemowlęcego (klapy, EGR i tp.)?

    Z góry Wam bardzo dziękuję i pozdrawiam,
    Radek

    Ps. A może ktoś z Was ma kontakt do naszego kolegi Zbig44?
    Byłem dzisiaj we Wrocławiu i przy okazji pojechałem pooglądać AR. Muszę przyznać, że się bardzo rozczarowałem

    AR na zdjęciach prezentuje się świetnie, jest umyta, wyczyszczona w środku, opony wypastowane, aż chce się wsiąść i jechać. Gdy przyjechałem zobaczyłem auto brudne, oklejone błotem od zderzaka do zderzaka, w środku i w bagażniku syf i brud - no nie tak się sprzedaje auta. Byłem z żona i było mi przed nią wstyd! Okazało się, że na codzień jeżdżą nią pracownicy komisu. Gdy odpaliłem silnik na zimnym zaczął stukać, stukanie ucichło po rozgrzaniu silnika. Silnik na ciepło pracuje równo, oprócz tego jest niewyobrażalnie brudny, ale w przypadku tej AR to zaleta.Zdjąłem górną osłonę silnika i połowa silnika z lewej strony (od akumulatora) cała uklejona w oleju i kurzu - jednak dobrze, że nie myli silnika . Opony 17 letnie do natychmiastowej wymiany, zimowych brak, lakier oryginalny w stanie stosownym do wieku auta. Gdy oglądałem podszedł chłopak, który przede mną oglądał alfę i nią jeździł (zapomniał plecak w samochodzie i po niego wrócił). Potwierdził stukanie na zimnym, zwrócił uwagę na mokry silnik i brakującą obejmę w okolicach turbo, ale mówił, że jeździ świetnie, skrzynia działa bez problemu na zimno i ciepło, podczas jazdy wypalił się DPF. Ja nawet nie jeździłem - jakoś odeszła mi ochota.

    Przyznam się, że pierwszy raz miłem przyjemność oglądać z bliska AR 159 SW. Podejrzewam, że prace koncepcyjne nad modelem zaczęły się w okolicach 2003r. Z tego okresu mialem Audi A4 B6 i B7, A6 C5, BMW E46, MB E320 i C220 oraz Volvo V70 i żadne z tych aut nie wyglądało ani na zewnątrz ani w środku jak Alfa. Opadająca linia nadwozia, przód ze światłami i grillem, klamki! i pasujące do nich kierunkowskazy na błotnikach, napompowane nadkola, a deska rozdzielcza i konsola środkowa jest doskonała (wiszące wskazówki zegarów, konsola obrócona w stronę kierowcy, jakość użytych materiałów i ich spasowanie - wszystko jak w samochodach premium. Miejsca dla kierowcy wystarczająco, z tyłu - nie mój problem, bagażnik jest malutki i niefunkcjonalny, ale coś za coś.

    Na placu jest ok 80 samochodów, są również dwie inne alfy, ale niestety manualne. Przegląd marek od A do V, starsze, młodsze, marki budżetowe i premium do koloru do wyboru, ale wg mnie to alfa wyróżnia się na tle było nie było podobnych samochodów.

    Szukam dalej

  10. #17670
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Uważam, że Ti ma najladniejszy środek mówię tu o fotelach i aluminiowych dodatkach, czarnej podsufitce itp.
    Aluminiowe dodatki i czarna podsufitka to nie tylko Ti Fotele raczej też wszystkie możesz spotkać w innych wersjach wyposażenia, w zależności od 'doposażenia'.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory