Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17701
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    159 2010r. 2.0jtdm
    Postów
    20

    Domyślnie

    shiet, faktycznie, dzięki ;] czyli trzeba szukać dalej ;(

  2. #17702
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Nie ulega wątpliwości, że sprzedawca Alfy z 2005 roku, to nie byle jaki fachowiec od rozrządów, tym bardziej, że mowa jest o rozrządzie na łańcuchu

    Cyt.:
    "Rozrząd to element, który po zakupie używanego samochodu powinno się robić zawsze".

    Różnica między 15 i 16 letnim samochodem, to są jedynie niuanse, tym bardziej, że 2005 może być z końca roku, a 2006 z jego początku - wygląda na to, że ta 2005 jest lepiej wyposażona, ma xenony i wielofunkcyjną kierownicę no i dwa komplety kół, ta z 2006 roku, jak widać, jedynie opony - tak czy inaczej, albo musisz poprosić kogoś o ich organoleptyczne sprawdzenie, albo skorzystać z serwisów, które takie sprawdzenie oferują, bo to co na zdjęciach, a to co w rzeczywistości, może się od siebie bardzo różnić.

  3. #17703
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taurus Zobacz post
    tak czy inaczej, albo musisz poprosić kogoś o ich organoleptyczne sprawdzenie, albo skorzystać z serwisów, które takie sprawdzenie oferują, bo to co na zdjęciach, a to co w rzeczywistości, może się od siebie bardzo różnić.
    To będzie mój pierwszy zakup auta, więc na pewno skorzystam z serwisu, który przebada auto. Chciałem tylko, żeby jakiś znawca 159 tutaj rzucił okiem na to ogłoszenie i dał jakąś wstępną opinię, czy coś mu się rzuca w oczy i czy kupno alfy z początku produkcji nie będzie głupim pomysłem (gdzieś na tym forum przeczytałem, żeby kupować tylko modele po 2006 roku, ale nie wiem z jakiego powodu). Mnie właśnie bardziej zainteresował ten model z 2005 roku
    https://www.olx.pl/d/oferta/alfa-rom...&sliderIndex=1.

  4. #17704
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morsh Zobacz post
    To będzie mój pierwszy zakup auta, więc na pewno skorzystam z serwisu, który przebada auto. Chciałem tylko, żeby jakiś znawca 159 tutaj rzucił okiem na to ogłoszenie i dał jakąś wstępną opinię, czy coś mu się rzuca w oczy i czy kupno alfy z początku produkcji nie będzie głupim pomysłem (gdzieś na tym forum przeczytałem, żeby kupować tylko modele po 2006 roku, ale nie wiem z jakiego powodu). Mnie właśnie bardziej zainteresował ten model z 2005 roku
    https://www.olx.pl/d/oferta/alfa-rom...&sliderIndex=1.
    Przede wszystkim modele z początku produkcji to już staruszki a więc korozja progów i sanek silnika może już grubo postępować, a to słabe punkty tego modelu - nie tak słabe jak w 156 ale nadal nie jest dobrze. Ja kupując model z 2012 roku zwracałem na to uwagę więc przy prawie dwukrotnie starszym aucie są to punkty musowe do zweryfikowania. Reszta moim zdaniem to drugorzędna sprawa, bo mechanikę ogarnie się ale dobrego magika blacharza/lakiernika to ciężko znaleźć, a jak się znajdzie to terminy jak u kafelkarza

  5. #17705
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    chyba się za długo zastanawiałeś bo ogłoszenie nieaktualne. wrzuciłeś ogłoszenia dwóch 159-ek w dolnym przedziale cenowym więc fajerwerków nie oczekuj, raczej szykuj się na serwis początkowy ~5tys. ta z ogłoszenia na otomoto trochę zmęczony egzemplarz w wersji bieda-edition. można by rzec stan i wyposażenie adekwatne do ceny.

  6. #17706
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    22

    Domyślnie

    Wrzuciłem takie, bo tylko takie spełniały kryteria po których szukałem, czyli 2.2 JTS, sedan, kraj pochodzenia: Polska. Nie wiem w sumie czy to ostatnie jest tak istotne jeśli auto będę i tak sprawdzał serwisem. Nie kupowałem, nie znam się, ale słyszałem, że generalnie lepszą praktyką jest kupowanie krajowych. Jeśli chodzi o cenę to chciałbym się zmieścić w max 15 tys - z tego co widzę, to to nie jest niska cena jak na ten model z tym silnikiem.

  7. #17707
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Odpuść sobie te jts-y. Paliwożerność w stosunu do osiągów nie adekwatna.Jak benzyniak w 159 to tylko tbi albo wcale. Jak tak Ci się podoba 159 to za 15tysi leipej poszukaj diesla. Raczej korzystniej na tym wyjdziesz i mniejszy problem z odsprzedażą. A jak klekot spod maski nie wchodzi w grę to zmień markę i poszukaj ciekawszej benzyny u konkurencji.Wiem wiem zaraz spotka mnie tu fala hejtu ale jak kolega szuka 159 w tym roczniku z benzyną pod maską to raczej się tylko zawiedzie po zakupie. Co w późniejszym czasie nie wróży dobrego startu i przygody z alfą.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  8. #17708
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    22

    Domyślnie

    Diesel odpada, bo auto głównie na miasto, TBI wykracza poza mój budżet i chyba wcale dużo mniej nie pali? Co ciekawszego mógłbym w tym budżecie znaleźć u konkurencji?

  9. #17709
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli podoba Ci się 159 to śmiało rozglądaj się za 2.2 JTS. Miej z tyłu głowy konieczność wymiany rozrządu, co też nie jest kosmicznie drogie - kwestia znalezienia uczciwego mechanika. Dobry i niezawodny silnik, fajna kultura pracy i dźwięk silnika, spalanie w granicach rozsądku.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #17710
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Zaleta auta z polskiego salonu jest chyba tylko jedna. Łatwiejsza weryfikacja historii wypadkowej i przebiegu. poza tym z reguły słabe wyposażenie i mocno zużyte zawieszenie (co w przypadku 159-ki oznacza wydatek nawet rzędu 4tys. za przód). za 15 tys powinieneś kupić 2,2JTS w bdb stanie. przy weryfikacji zwróć szczególną uwagę na skrzynię biegów, stan rozrządu, zawieszenia i korozję progów/nadkoli. uważaj w przypadku zawieszenia, nawet mocno zużyte w alfie nie stuka. żużyte zawieszenie można na szybko poznać po tym, że ścina opony od wewnątrz i ciągnie na koleinach.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory