Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17721
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Pytanie czy to ma być Twoje auto wielozadaniowe tj wyjazdy wakacyjne itp czy szukasz tylko typowo do jazdy w ruchu miejskim.i
    Napisałem wcześniej, że głównie do miasta, bo patrzę na to pod takim względem, że częściej jadę zrobić zakupy niż na wakację w góry. Ale na urlop lubię sobie pojechać gdzieś dalej. Więc nie ma to być auto wyłącznie do miasta. No i nie przepadam osobiście za małymi autami, jak dobre by nie były.

    Jeśli chodzi o nagar, to podobno jest na to jakiś patent? Można zainstalować układ lubryfikacji zaworów za rozejściem kolektora na poszczególne cylindry i zalewać zwyczajnie benzyną. Nie wiem jeszcze jak to w praktyce wygląda, ale podobno jest mniej lub bardziej skuteczne przy walce z nagarem.
    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Zaleta auta z polskiego salonu jest chyba tylko jedna. Łatwiejsza weryfikacja historii wypadkowej i przebiegu.
    No właśnie. Pytanie na ile jest to istotne, jeśli będę korzystał z usług serwisu, który sprawdzi auto?
    Ostatnio edytowane przez Morsh ; 03-03-2021 o 18:52

  2. #17722
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Jak już kupisz to przy wymianie oleju wymien profilaktycznie smok. Przypadłość 159 i opli insigni. Jak ma rzeczywiscie taki przebieg to raczej nikt tam nie zaglądał i nie kusił się o wymianę.
    Ile znasz 100% potwierdzonych problemów wyłącznie przez smoka w Alfach?
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #17723
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Ile znasz 100% potwierdzonych problemów wyłącznie przez smoka w Alfach?
    Słyszałem o kilku potwierdzonych przypadkach dlatego zwróciłem na to uwagę w końcu to temat pomoc przy zakupie.

    - - - Updated - - -

    Podrzucam link https://www.forum.alfaholicy.org/159..._2_0_jtdm.html
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  4. #17724
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Ile znasz 100% potwierdzonych problemów wyłącznie przez smoka w Alfach?
    Sporo tego. Fabryczna uszczelka z czasem twardnieje, przez co pompa zaczyna zasysać bokiem powietrze. To taka wada 2.0 JTDm, nie tylko w 159, Giulietcie, ale też w Oplach z tymi silnikami (2.0 CDTi przed 2013 rokiem).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #17725
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Jeden kolega pytał o 2.2 jts, a inny o 2.0 jtd
    W takim razie, przepraszam, nie zrozumiałem.

    Z tych samych, czy z takich samych - sprawdź sobie w ePerze, zamiast gdybać.

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    policz sobie komplet wahaczy góra/dół, końcówki stabilizatorów i drążków kierowniczych, amortyzatory i sprężyny.
    Komplet wahaczy:
    https://allegro.pl/oferta/wahacze-al...kpl-6762171629

    1450 zł

    Komplet końcówek i stabilizatorów:
    https://allegro.pl/listing?string=15...3-uni-1-2-0218

    120 zł

    Żeby się nie rozdrabniać, całe kompletne drążki:
    https://allegro.pl/oferta/drazek-kie...ewy-6070421216

    100 x 2 = 200 zł

    Komplet sprężyn z amortyzatorami:
    https://allegro.pl/oferta/amortyzato...159-9909633168

    700 zł

    Liczmy zatem:
    1450 + 120 + 200 + 700 = 2470 zł - jeśli zatem, Twój mechanik za taką robotę, kasuje ponad 1530 zł, to ja mu zazdroszczę, takiego klienta, bo to jest nie więcej, niż dzień pracy, jak to mówią "z palcem w ... nosie".

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    i wszystkie wymienione części brać przez serwis
    Równie dobrze, można założyć, że części będziemy sprowadzali, np. z Australii, a zatem dojdą koszty przesyłki
    Ostatnio edytowane przez Taurus ; 04-03-2021 o 09:50

  6. #17726
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Albo nie zakłada chińszczyzny marki SRL

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #17727
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taurus Zobacz post

    Liczmy zatem:
    1450 + 120 + 200 + 700 = 2470 zł - jeśli zatem, Twój mechanik za taką robotę, kasuje ponad 1530 zł, to ja mu zazdroszczę, takiego klienta, bo to jest nie więcej, niż dzień pracy, jak to mówią "z palcem w ... nosie".
    A ja czytając to forum - jakie ludzie mają problemy z naprawą swojego auta - cieszę się, że mam mechanika do którego mam zaufanie. tego samego od 15 lat. Jak mu odstawię auto to zrobi tak, że nie trzeba będzie wracać do tematu. co za tym idzie nie używa podzespołów low-end czy też innej chińszczyzny zrobionej z gównolitu. tak, dolicza sobie marżę do części i liczy ~100zł/rg dlatego że prowadzi interes na którym zarabia, a nie robi charytatywnie. ja z kolei wolę zapłacić więcej i mieć gwarancję na części i robotę od jednej osoby, niż w razie problemów bujać się między sprzedawcą a mechanikiem, płacić za demontaże/montaże podzespołów które trzeba wysłać na gwarancję.

  8. #17728
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    ja z kolei wolę zapłacić więcej i mieć gwarancję na części i robotę od jednej osoby
    No to pisz, o tym, że wolisz, a nie, że inni też muszą woleć - mój mechanik również jest bardzo drogi i naprawiam u niego samochody od wielu lat, ale gdyby mi "zaśpiewał" za wymianę przedniego zawieszenia, ponad 1,5 tysia, to bym go wyśmiał, no ale pewnie, gdyby pojechał do niego laik, a ten "nawinął mu makaron na uszy", to i na 2 tysie, by się zgodził, tyle, że wyszedłem z założenia, że rozmawiamy w gronie osób, które mają o tym, przynajmniej "blade pojęcie" i chcemy nowemu koledze pomóc, a nie go szniechęcać - takich cen to nawet ASO nie mają.

    To tak, jak w tym ogłoszeniu z wymianą rozrządu, po zakupie samochodu - gdybym ja coś takiego usłyszał od sprzedającego, to odwróciłbym się na pięcie i uciekał stamtąd bodaj na koniec Świata

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Albo nie zakłada chińszczyzny marki SRL
    Można również regenerować, a nie zakładać z góry, jakieś wzięte z kosmosu ceny, zarówno części jak i usługi - nie wiem, co kolega chciał przez to osiągnąć, chyba jedynie wystraszyć kupującego - części do 159, cenowo nie różnią się od takich samych do innych marek, a więc nie rozumiem, skąd ta myśl, że miałoby to kosztować drożej, niż analogiczne części do innych samochodów.

  9. #17729
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A potem pojawiają się narzekania na jakość Alfy Romeo, jak się produkty mocno wątpliwej jakości montuje i zachwala.
    Trol powrócił.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #17730
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    napisałem "nawet rzędu 4tys.", co nie oznacza że naprawa zawieszenia przedniego w 159 kosztuje obligatoryjnie 4tys. i ani złotówki mniej. chyba wszyscy zrozumieli za wyjątkiem jednego, który obecnie jest na etapie poznawania ortografii. Czytania ze zrozumieniem od niego nie będziemy wymagać. chyba starczy tego offtopu i czepiania się słówek.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory