Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17731
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    napisałem "nawet rzędu 4tys."
    Później się poprawiłeś i napisałeś, że nawet więcej niż 4 tys, poza tym sprawdź co oznacza określenie "rzędu"

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    który obecnie jest na etapie poznawania ortografii.
    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    chyba starczy
    Skoro już mamy dyskutować na takim poziomie, zapytam Cię więc, jako purystę językowego, co oznacza słowo "starczy", bo jak dla mnie, to jest wyłącznie przymiotnik od rzeczownika "starzec" i nic poza tym - jeśli Cię to bawi, to mogę Ci takich Twoich "rodzynków językowych" przytoczyć znacznie więcej, określając Cię, "analfabetą", tak jak Ty, po jednym, błędnie napisanym przeze mnie słowie, imputujesz mi nieznajomość ortografii - to, co bawimy się dalej?

    To jest dział techniczny, co znaczy że dyskutujemy merytorycznie. Swoje braki w języku polskim uzupełniaj gdzie indziej. Kolejne posty tego typu będę usuwał i tak jak poprzednio, nagradzał.
    - magil
    Ostatnio edytowane przez magil ; 04-03-2021 o 13:44

  2. #17732
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sporo tego. Fabryczna uszczelka z czasem twardnieje, przez co pompa zaczyna zasysać bokiem powietrze. To taka wada 2.0 JTDm, nie tylko w 159, Giulietcie, ale też w Oplach z tymi silnikami (2.0 CDTi przed 2013 rokiem).
    W Insigniach owszem, było dużo remontów silnika, ale w Alfach dużo wcześniej można zaobserwować pierwsze objawy, żeby w porę zareagować
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #17733
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    W Insigniach owszem, było dużo remontów silnika, ale w Alfach dużo wcześniej można zaobserwować pierwsze objawy, żeby w porę zareagować
    z tego, co mój mechanik mówił, to w insigniach "lampa alladyna" o niskim poziomie/niskim ciśnieniu oleju pojawiała się jak już było "po fakcie", czyli silnik był w najlepszym wypadku przytarty, a nie zatarty. w alfach pojawia się komunikat z błędem przy odpalaniu silnika, jak ktoś go zignoruje to sam sobie zrobi problem. niemniej - przynajmniej dla mnie - jest dość duże ryzyko kupienia "przytartej" jednostki, co ciężko zweryfikować nawet na przeglądzie przedzakupowym.
    niestety takie czasy, że każdy silnik ma jakąś poważną bolączkę 1.9 16v ma klapy, 2.0 uszczelkę smoka, 2,4 głowice... wiadomo jest 1.9 8v, ale to z kolei najsłabsza jednostka...

  4. #17734
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taurus Zobacz post
    Można również regenerować, a nie zakładać z góry, jakieś wzięte z kosmosu ceny, zarówno części jak i usługi - nie wiem, co kolega chciał przez to osiągnąć, chyba jedynie wystraszyć kupującego - części do 159, cenowo nie różnią się od takich samych do innych marek, a więc nie rozumiem, skąd ta myśl, że miałoby to kosztować drożej, niż analogiczne części do innych samochodów.
    Z kosmosu wzięte ceny?
    Spójrz na cenę dobrej jakości zamienników wahaczy, a nie typowego taniego "chińczyka". Dla przykładu Meyle to koszt 650 zł/szt. na dół i ok. 300zł górny, to już daje 1900zł, za przyzwoity zamiennik.

    Łączniki i końcówki Master-Sport?

    Policz zamienniki przyzwoitej jakości i na przód 3 tys. zł braknie na same części. Do tego wymiana + geometria i 4 tys. to nie jest żadna kwota z kosmosu.

    Fakt, kupując takie badziewie można się zmieścić w 2500zł i się modlić, żeby za 30kkm nie powtarzać tej operacji.
    Ale co kto lubi

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 04-03-2021 o 16:31

  5. #17735
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Spójrz na cenę dobrej jakości zamienników wahaczy, a nie typowego taniego "chińczyka". Dla przykładu Meyle to koszt 650 zł/szt. na dół i ok. 300zł górny, to już daje 1900zł, za przyzwoi
    Z tego co wiem, to dolne w 159 są trwałe nawet w tanim zamienniku, a polecany górny kosztuję tyle https://www.ceneo.pl/44692710

  6. #17736
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Poza tym, że w tak tanim zamienniku szybko lecą tylne tuleje to są trwałe Więc można iść w tani zamiennik typu SRL, ale dolicz sobie jeszcze za jakiś czas nową tuleję i jej wymianę - czyli ponowny demontaż i montaż wahacza.
    Co do górnego to za wahacz do przedlifta płaciłem za Meyle HD 270zł w hurtowni, do polifta były nieco droższe. Owszem można szukać po Internecie tańszych o 10-15zł, jeśli się komuś chce
    Tak czy siak, można się bawić w tanią chińszczyznę jeśli ktoś ma na to czas i ochotę. Można również bawić się w regenerację jeśli ktoś ma taki kaprys.
    Nie zmienia to jednak faktu, że robiąc cały przedni zawias na przyzwoitych zamiennikach, kwota 4k nie jest kwotą z kosmosu

    Ale zdaję sobie sprawę, że spora część wkłada najtańsze zamienniki. Raz wystawiłem na grupie na fb oryginalny przedni górny wahacz za jakieś 60% ceny ASO - po 3 dniach usunąłem ogłoszenie po gównoburzy obrażonych użytkowników, bo przecież w tej cenie można kupić komplet dwóch tanich zamienników

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #17737
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Jeżeli w Alfie planuje się dłuższą eksploatację, akurat zawieszenie jest ostatnią rzeczą, na której warto oszczędzać, zwłaszcza jak wszystkie wymiany robi jakiś mechanik.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #17738
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czy interesował się może ktoś danym egzemplarzem:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-4jtd-ti-210kmskoryaluklimaserwis-maly-przebiegszwajcar-ID6DCq84.html#01684cb57f
    Ogłoszenie mocno zjechało z ceny w ciągu kilku tygodni. Domyśla się ktoś jakie mogą być tego przyczyny? Opinie w google sugerują, że dany komis czasem mocno leci w kulki

  9. #17739
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał digital5 Zobacz post
    Czy interesował się może ktoś danym egzemplarzem:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-4jtd-ti-210kmskoryaluklimaserwis-maly-przebiegszwajcar-ID6DCq84.html#01684cb57f
    Ogłoszenie mocno zjechało z ceny w ciągu kilku tygodni. Domyśla się ktoś jakie mogą być tego przyczyny? Opinie w google sugerują, że dany komis czasem mocno leci w kulki
    zadzwoń, dowiedz się, i szybko się decyduj, bo cena mocno promocyjna. może wyszła jakaś kosztowniejsza usterka, której nie idzie zamaskować za 5 zł.
    oczywiście sprawdź vin auta, czy nie składane z dwóch.

  10. #17740
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Cytat Napisał digital5 Zobacz post
    Czy interesował się może ktoś danym egzemplarzem:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-4jtd-ti-210kmskoryaluklimaserwis-maly-przebiegszwajcar-ID6DCq84.html#01684cb57f
    Ogłoszenie mocno zjechało z ceny w ciągu kilku tygodni. Domyśla się ktoś jakie mogą być tego przyczyny? Opinie w google sugerują, że dany komis czasem mocno leci w kulki
    zadzwoń, dowiedz się, i szybko się decyduj, bo cena mocno promocyjna. może wyszła jakaś kosztowniejsza usterka, której nie idzie zamaskować za 5 zł.
    oczywiście sprawdź vin auta, czy nie składane z dwóch.
    Chyba już cenę poprawili ponieważ wskoczyła z 14.500zł na 21.900zł

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory