Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17861
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    To nie belka tylko zderzak! był lakierowany bo ktoś nie zabezpieczył go za scuedetto i pomalowal całość, fabrycznie tam ma być czarne, goły plastik. Belka jest za zderzakiem i jest widoczna dopiero po jego demontażu.

  2. #17862
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Mea culpa, masz rację, to część zderzaka
    Nie zmienia to faktu, że powinna być czarna.

  3. #17863
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Mea culpa, masz rację, to część zderzaka
    Nie zmienia to faktu, że powinna być czarna.
    Zgadza się, powinna być czarna bo czerń ukrywa ten element, a tak, na czerwono to zakłóca wygląd scudetto. Druga sprawa, błotniki też chyba były demontowane, bo znaczki "Design Giugiaro" są za nisko i za blisko krawędzi błotnika. Wyciek z wlewu oleju to norma w tym silniku, sam mam lekki wyciek z tego miejsca, a silnik ledwie 126k km przebiegu - uszczelka kosztuje chyba 20zł, właśnie czekam na paczkę z tą uszczelka - ten wyciek ze zdjęcia małym bym nie nazwał, to jest zaniedbane od dawna!. Obudowa EGR może być zachlapana od nieszczelnej pompy vacum - też to u siebie uszczelniałem. Jak auto jest po zalaniu, podtopieniu to najlepiej będzie to widoczne po stanie tylnych wahaczy wzdłużnych oraz sankach silnika - one i bez zalania korodują więc powinno być tam ładnie widać korozję Zderzaki tak biją innymi odcieniami koloru od reszty auta, że aż oczy bolą. To tak na szybko.

  4. #17864
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Zderzaki tak biją innymi odcieniami koloru od reszty auta, że aż oczy bolą. To tak na szybko.
    Ja kupilem swoja 159 2 tygodnie temu, i też stwierdzam, ze u mnie z takiego koloru 'lekko wiśniowego' auta zderzaki sie odznaczaja kolorem, ale tez i lotka nad klapa. Sa bardziej czerwone, rzuca sie w oczy, ale to może być chyba efekt wypłowialego koloru? Bo inne rzeczy mi nie przychodza na myśl, o ile zderzaki rozumiem, można wymienic w razie awarii, ale lotka? Bo sama klapa ma taki sam kolor jak reszta samochodu

  5. #17865
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Jak auto jest po zalaniu, podtopieniu to najlepiej będzie to widoczne po stanie tylnych wahaczy wzdłużnych oraz sankach silnika - one i bez zalania korodują więc powinno być tam ładnie widać korozję Zderzaki tak biją innymi odcieniami koloru od reszty auta, że aż oczy bolą. To tak na szybko.
    Dziękuję za tak obszerną odpowiedź No niestety technikowi, który był na miejscu nawet nie udało się zajrzeć pod spód, bo niby sprzedawca się tak spieszył, że nie miał dla niego czasu :/ A miejsce sprzedaży i pochodzenie auta jest z rejonów gdzie z półtora miesiąca temu były podtopienia, więc myślę, że prawdopodobieństwo jest duże :/

  6. #17866
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Fiat Stilo Dynamic MW 1.9 JTD 140 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Mea culpa, masz rację, to część zderzaka
    Nie zmienia to faktu, że powinna być czarna.
    W minimum dwóch czerwonych 159 pas za grillem widziałem czerwony. Czy to na pewno oznacza że oba zderzaki były malowane?

  7. #17867
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    Ja kupilem swoja 159 2 tygodnie temu, i też stwierdzam, ze u mnie z takiego koloru 'lekko wiśniowego' auta zderzaki sie odznaczaja kolorem, ale tez i lotka nad klapa. Sa bardziej czerwone, rzuca sie w oczy, ale to może być chyba efekt wypłowialego koloru? Bo inne rzeczy mi nie przychodza na myśl, o ile zderzaki rozumiem, można wymienic w razie awarii, ale lotka? Bo sama klapa ma taki sam kolor jak reszta samochodu
    Oglądałem dwie czerwone 159 jak szukałem swojej, na pewno bym zwrócił uwagę jakby odbiegały drastycznie odcieniem koloru. Fakt, na plastiku kolor może mieć inny odcień ale bez przesady.

    Cytat Napisał Zawaś Zobacz post
    W minimum dwóch czerwonych 159 pas za grillem widziałem czerwony. Czy to na pewno oznacza że oba zderzaki były malowane?
    A co za problem trafić akurat na dwa egzemplarze po kolizjach Ten element powinien być czarny, wytłumaczyłem to we wcześniejszym wpisie.

  8. #17868
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Fiat Stilo Dynamic MW 1.9 JTD 140 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Oglądałem dwie czerwone 159 jak szukałem swojej, na pewno bym zwrócił uwagę jakby odbiegały drastycznie odcieniem koloru. Fakt, na plastiku kolor może mieć inny odcień ale bez przesady.



    A co za problem trafić akurat na dwa egzemplarze po kolizjach Ten element powinien być czarny, wytłumaczyłem to we wcześniejszym wpisie.
    Skoro masz taką pewność to pozostaje mi o to zapytać sprzedającego.

  9. #17869
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zawaś Zobacz post
    Skoro masz taką pewność to pozostaje mi o to zapytać sprzedającego.
    Moja pewność ogranicza się tylko do dwóch modeli, które oglądałem. Różnica niewielka będzie ale nie taka, którą się widzi na pierwszy rzut oka i że aż boli.

  10. #17870
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Fiat Stilo Dynamic MW 1.9 JTD 140 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Moja pewność ogranicza się tylko do dwóch modeli, które oglądałem. Różnica niewielka będzie ale nie taka, którą się widzi na pierwszy rzut oka i że aż boli.
    No to ciężko w takim razie mówić o pewności bo ja widziałem dwa z belką w kolor a nie czarną. Czyli można powiedzieć że mam odwrotną pewność...
    Najlepiej jak by się chyba upewnił w ASO.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory