Strona 231 z 246 PierwszyPierwszy ... 131181221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,301 do 2,310 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2301
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Wycie może jeszce być powodowane przez zapchane sitko w zbiorniczku. Koszt nowego poliftowego w aso to ok. 130zl.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  2. #2302
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Kolego dzięki ale to już przerabialem. Mam nowy zbiornik od ok.2013/14 roku. Poza tym wtedy by mi pienilo płyn i robiło wir w zbiorniku. Kolega mowil, że u niego zatarło pompę ale on jeździł chwilę bez płynu. U mnie takiej sytuacji nie było jedynie ubyło mi go na minimum w zbiorniczku więc to wykluczam. Mówił, że narobiło opiłków. Nie wiem obstawiam ten wąż.

  3. #2303
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Zmieniłem koła na 205/55/16 i efektu nie ma. Czasami troszkę przygumuje w skrajnym skręcie w prawo ale nie tak jak było. Troszkę pompę słychać. Na 16 jest tak jak było. Może sobie szukam problemu. Nie wiem������
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 01-12-2020 o 19:14

  4. #2304
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    U mnie wycie oznaczało wyciek na maglownicy. Po jej regeneracji pojawiło się gumowanie, ale wyleczyłem je cierpliwością. Zniknęło całkowicie po kilku / kilkunastu dniach. Wycie powróciło po kilku miesiącach i okazało się że pękł przewód do magla. Po dolaniu płynu cicho-sza. Wąż przekuty został całkiem na nowo ponieważ pękł wzdłużnie. Tak jak by go ktoś przeciął, a więc wymieniono całego węża. Węża, kilka zakuwek i amortyzatory drgań które są w jego linii. Oczywiście wyło niemiłosiernie więc mechanik przekuł również drugiego węża! No i oddał auto rozkładając ręce.
    Wszędzie i wszyscy ludzie którzy sprzedają części radzili wymianę węża na ori za minimum 600zł. Wszędzie też gdzie nie zapytałem twierdzono że jeśli to nie wąż to pompa. Ale jeśli to pompa to nie ma za bardzo sensu jej regeneracja. Tylko jeśli to wąż zakuty na nowo to to nie NASA i powinno działać. Wszystkie też markowe firmy które sprzedają te pompy (takie jak zf czy trw itp.) oczekują oddania starej pompy a rzekomo sprzedają mi nową!! Trafiłem w końcu na youtubowy kanał jednego a później i innego mechanika, który to pomimo że twierdził identycznie to dodawał, że odkąd zamienniki pomp kosztują w okolicach 300zł to nawet mu przez myśl nie przejdzie wysyłka na regenerację.
    No i w#*wiony tym że za zakucie dałem 350zł z robotą mam teraz za wężyk dać 2 x tyle i mało to za ten sam wężyk mam dać 2x tyle co nowa pompa !! Ubrudziłem ręce !! Zdemontowałem pompę. Rozebrałem ją i sprawdziłem stan (te pompy to naprawdę proste pompy i nie ma się czego bać). Drobne ślady zużycia i wyślizgania/przetarcia były widoczne, co oznacza że pompa jest już w słabej kondycji (tam nie powinno być widać absolutnie niczego). Dodatkowo pompa miała spory luz lewo/prawo po osi. Kupiłem więc pompę SKV 10SKV159. Na yt montowali właśnie te skv. Na jakimś forum znalazłem też info że nie mają na nie reklamacji. Pompa w ręku robiła świetne wrażenie. Z montażem nie było też problemu. Wypłukałem również cały układ 4 litrami oleju. Zalałem K2 ATF dextron 3 (czyli tym naszym GI/E po włosku - czerwony syntetyczny olej hydro) K2 za 14zł/1l w punktolejowy z allegru.
    Wszystkie problemy spędzające mi sen z powiek zostały uleczone !! Cisza. Jak k#rwa makiem zasiał. I jak pracuje - miodzio. Zobaczymy tylko jak z trwałością tej pompy. Ale to przyniesie czas.
    Co mogę dodać więcej ? Ano to żeby przyłożyć się do wymycia zbiorniczka. Straszne miałem w nim błoto na dnie. Dodatkowo co wydaje mi się dziwne. To filtr mamy na powrocie do zbiornika. Zamontowany jest tak, że płyn wpada do filtra, syf osadza się na ściankach wewnątrz a olej przepływa do zbiornika. O tyle kiepskie to rozwiązanie, że ciężko wyczyścić wnętrze z dziadostwa. Całość czyściłem benzyną ekstrakcyjną. Wygląda teraz jak nowy a benzyna leciała czarna.
    Pompę kupiłem na superparts taniej o trzy dychy niż na allegro.

    No i wydaje mi się, że te układy są już po prostu stare. Zakucie węża zmienia parametry pracy i pompa wyje. Nowy oryginalny wąż przywraca właściwy przepływ co może rozwiązać problem. Ale może go również rozwiązać czyszczenie układu, nowy olej, szczelne węże i w pełni sprawna pompa. Albo się mi tylko wydaję !! Polecam jednak sprawdzić u siebie to co można sprawdzić zanim popłynie rzeczka cebulionów

  5. #2305
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Wąż można zakuć w sklepach dorabiających węże hydrauliczne za niewielkie pieniądze. Nie wszyscy chcą się podjąć ze względu na to, że te koncówki alu mają duży kąt zagięcia i nie pasuje im do prasy. Trzeba podgrzać i odprostować, żeby pan Mirek zakuł wąż wąż a potem ponownie sobie podgrzać i zagiąć do właściwego kąta. Płyn wymieniać co 40 tyś i cieszyć się cichą pracą pompy.

  6. #2306
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Koledzy potrzebuje ten przewód od maglownicy do pompy wspomagania do 159 1,9 jtd 120KM. Czy ktoś ma nowy w cenie do przyjęcia lub sprawdzony używany?

  7. #2307
    Użytkownik Świeżak Avatar zbyszu138
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    AR 166 2.4 20v sportronic, 159 2.4jtdM. Giulietta 2.0 jtdM 170km
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja też ostatnio miałem problem z tym wężem w 2.4 i płyn ciekł na alternator. Pojechałem do sklepu z hydrauliką siłową, kupiłem 30 cm przewodu 8mm podwójnie zbrojonego, z jednej strony zakuli mi końcówkę oczkową (16mm) a z drugiej końcówkę na nypel m16/1.5 do tego gokupiłem nypelek i baryłkę na przewod aluminiowy 10mm z nakrętką m16/1.5. Jest cisza, wspomaganie chodzi lżej ,bez gumowania,wycia, koszt naprawy nie przekroczył 50 zł. Jak ktoś bedzie zainteresowany to moge dodać zdjecia. Aha, jesli chodzi o ten dławik to ja dorobiłem ze śruby m8 . Uciełem lepek i przewierciłem ją na dugości 2cm wiertłem 4. Taki dorobiony dławik wsunełem w wąż przed zakuciem. Nie wiem czy to potrzebne ,czy nie ale w oryginalnym króccu,który przeciekał własnie bylo takie zdławienie.

  8. #2308
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    50

    Domyślnie

    Miałem tę samą usterkę i w serwisie chcieli ode mnie 4k za wymianę przekładni. Po podjechaniu do nie autoryzowanego warsztatu okazało się, że wystarczyło wymienić czujnik położenia kierownicy. Do dziś nie mam żadnych problemów. Pozdrawiam.

  9. #2309
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukkom Zobacz post
    Miałem tę samą usterkę i w serwisie chcieli ode mnie 4k za wymianę przekładni. Po podjechaniu do nie autoryzowanego warsztatu okazało się, że wystarczyło wymienić czujnik położenia kierownicy. Do dziś nie mam żadnych problemów. Pozdrawiam.
    Co ma czujnik skrętu bo żadnego innego tam nie ma do wspomagania to nie wiem. Coś czuję, że piszesz jakieś glupoty

  10. #2310
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Gdzie można kupić w rozsądnych pieniądzach ten przewód wysokiego ciśnienia do układu wspomagania kierownicy? Mam AR 159 2.4 JTDM. Czy tylko w serwisie? Pękł mi jedne gumowy przewód i tak patrzę, że chyba jednak dla pewności trzeba kupić całość. Przerabiał ktoś z forumowiczów ostatnio ten temat?

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory