Strona 246 z 246 PierwszyPierwszy ... 146196236237238239240241242243244245246
Pokaż wyniki od 2,451 do 2,452 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    156 1.9 JTD 159 2.0 JTDm 136km 2011
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał damikr Zobacz post
    Cześć, nie wymieniałem przewodu. Przewód nie ma żadnych wycieków, płyn mi się nie pieni, nic nie jest zapocone to stwierdziłem że jest ok.

    Zastanawia mnie fakt zaworu o którym pisaliście. Bo właśnie moje wspomaganie działa tak że wszystko jest ok a potem staje całkowicie i nagle puszcza i znów jest dobrze właśnie jakby się zawór zacinał. On w 1.9 jest tylko przy maglownicy czy gdzieś jeszcze? Bo na pompie nie widziałem.

    Całkowicie zgłupiałem już w temacie tego wspomagania, znacie kogoś w okolicach Katowic kto by mógł się nad tym tematem pochylić? Jakiś warsztat?
    Jeśli tak wygląda Twoja pompa to zawór jest pod śrubą zaznaczoną na zdjęciu. Odkręcasz przewód wysokiego ciśnienia (uważaj na podkładki) i śrubę z tego zdjęcia. Potem bierzesz magnes i wyciągasz zawór i sprężynę (zapamiętaj jaka była kolejność). Sprawdzasz gniazdo, rozkręcasz zawór, myjesz, sprawdzasz sprężynę, składasz i testujesz. Wyciągnięcie tego zaworu to 30 minut roboty + spuszczenie oleju z układu.

    Jeśli pompa nie wydaje żadnych dźwięków to sprawdź ten zawór w pompie, jeśli nie pomoże to ja bym wymienił zawór zwrotny na maglownicy, wymiana jest bardzo prosta: spuszczenie oleju - odkręcenie - wkręcenie. Ale do tego przyda się kanał lub podnośnik. Ewentualnie przewód wysokiego ciśnienia, wymiana też jest prosta. W całym układzie nie ma nic więcej do wymiany. Jak to nie pomoże to zostaje pompa, maglownica lub sam zbiornik, ale może być tak że wymiana zaworu za 50 zł naprawi problem i od tego bym zaczynał zanim oddasz auto do mechanika.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	29.7 KB
ID:	288354
    Ostatnio edytowane przez alfownik ; 05-11-2023 o 14:41

  2. #2452
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał damikr Zobacz post
    Cześć, nie wymieniałem przewodu. Przewód nie ma żadnych wycieków, płyn mi się nie pieni, nic nie jest zapocone to stwierdziłem że jest ok.

    Zastanawia mnie fakt zaworu o którym pisaliście. Bo właśnie moje wspomaganie działa tak że wszystko jest ok a potem staje całkowicie i nagle puszcza i znów jest dobrze właśnie jakby się zawór zacinał. On w 1.9 jest tylko przy maglownicy czy gdzieś jeszcze? Bo na pompie nie widziałem.

    Całkowicie zgłupiałem już w temacie tego wspomagania, znacie kogoś w okolicach Katowic kto by mógł się nad tym tematem pochylić? Jakiś warsztat?
    No więc tu może być problem. Przewód jest od środka (to znaczy na dławikach już wypracowany i dlatego wariują ciśnienia. Raz zadział i jest ok a raz nie i się dzieje. Często jak jest wypracowany dławik, to po rozgrzaniu płynu zaczyna się gumowanie.
    Na odległość trudno szukać. Poza tym z doświadczenia wiem, że za chwilę ci ten wąż po prostu pęknie/rozwali ciśnienie, bo raz że swoje lata ma i na łączeniu guma/alu puści albo tak po prostu strzeli bo ciśnienie musi gdzieś ujść.
    Poza tym ja bym wymienił zawór na maglownicy (ta śruba co się nia przykręca przewód do magla) tylko na oryginał a nie jakiś badziewny zamiennik.
    Jak chcesz to pisz na priv.

    PS pompa jak nie wyje i nie wycieka z niej płyn, to jest na 100% dobra Tam bym nie szukał problemu na siłę.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory