Strona 191 z 246 PierwszyPierwszy ... 91141181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,901 do 1,910 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #1901
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Panowie, pojawiły mi się drgania na kierownicy podczas kręcenia kierownicą. Pierwsze co sprawdziłem to poziom płynu w układzie wspomagania. Po wyjęciu korka, wytarciu miarki i ponownym wsadzeniu okazało się, że jest go zdecydowanie mniej niż minimum (żółty bagnecik od sprawdzania pozostał zupełnie suchy). Jaki płyn dolać, jeśli samochód jest z drugiej ręki i nie wiem jaki jest aktualnie? Przeczytałem ostatenie kilkanaście stron tego wątku i pojawia się kilka różnych nazw płynów, ale nie wiem co mam wybrać. Czy taki płyn to droga impreza?

    EDIT
    Aha, dodam jeszcze, że sprawdziłem zbiorniczek i nic nie buzuje. Auto jest z 2008 roku więc ma już chyba dobry wsadzony
    płyn już Ci odpowiedzieli koledzy. cena ok 50zł/l zielony GI/R, a czerwony to chyba jest połowę tańszy. w układzie jest coś ok 2L, może trochę mniej, już nei pamiętam.

    trochę wcześniej było o zbiorniczkach, ale widze nie chce się poczytać kilku ostatnich stron wątku...
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2030167

    pewność że jest poprawiony będziesz miał jak weźmiesz ten ostatni z grudnia 2009, poprzednia wersja to był 2006r i on raczej nie był jeszcze poprawiony. najpierw jednak popatrz sobie na swoim na datę wybitą na zbiorniczku, bo bardzo wiele alf ma wymienione zbiorniczki na nowe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    Hej, w ramach przestrogi pozwolę sobie dodać, że wymiana zbiorniczka dotyczy również AR 159 1.75 TBi.

    Moja jest z 2011 roku, zbiorniczek był pozmianowy, lecz po 5 latach, nagle zaczął się pienić płyn w zbiorniku i wywalać pod korkiem mocno, aż w ciągu kilku dni wspomaganie wręcz padło. Auto miałem na gwarancji, więc na koszt ASO wymieniono pompę wspomagania, lecz nic to nie dało - płyn dalej się pienił ("geniusze" z ASO powiedzieli że tak ma być). Wkurzony kupiłem nowy zbiornik i płyn (miałem zielony i kupiłem tez zielony) i sam przed domem bez żadnych narzędzi w 30 minut wymieniłem zbiornik i przepłukałem cały układ i zalałem nowy płyn i... spokój, cisza, wspomaganie działa bez zarzutu.

    Z ciekawości flexem rozciąłem stary zbiornik i wiecie, co w środku powinno być cylindryczne sitko (białe - w nowym zbiorniczku takie jest), lecz w moim zbiorniku pozostało tylko kawał postrzępionej membrany a sitka całkowicie brak - wyglądało to jakby sitko zostało niemalże wyrwane!

    Mój wniosek jest taki: po pierwsze, jak coś wam nie gra we wspomaganiu, ZAWSZE wymieniajcie od razu zbiorniczek, a po drugie, nieważne jaki macie zbiornik, nieważne jaki silnik, nieważne jaki płyn - po prostu najlepiej dla świętego spokoju co 3-4 lat wymienić należy zbiorniczek i przepłukać układ, zwłaszcza że kosztuje to grosze (ja dałem za zbiorniczek i płynu chyba ze 2l w sumie ze 250 zł).

    Pozdrawiam.
    mi się wydaje że po prostu miałeś pecha z tym sitkiem. moze był brud, stawiał opór i porozrywało CI to sitko? pierwszy przypadek taki na forum chyba, a te zbiorniczki (takie same) są na pewno w 2.4JTDM od zawsze, i możliwe że we wszystkich innych wersjach silnikowych oprócz 1.9JTDm.

    ja sam zmieniałem zbiorniczek i płyn jak u mnie w TBi wspomaganie zaczęło wyć i gumować, ale to nic nie pomogło - stary zbiorniczek po otworzeniu był idealny, no trochę brudku na sitku i tyle. ja bym nie wymieniał co 3-4 lata - wiesz, na tej zasadzie to doszlibyśmy do absurdu że 20% części w aucie profilaktycznie wymieniać, bo wiadomo że prędzej czy później się zepsują (łożyska w skrzyni m32, podnośniki szyb tylnych, wahacze, opony co sezon, bo stare to juz moga być nadwyrężone itp itd) - nie o to chodzi - naprawia sie raczej jak się zepsuje, inaczej byś oszalał i zbankrutował. wygodniejszą i tańszą metoda od tego co proponujesz byłoby chyba kupowanie (czy raczej leasingowanie/wynajem) nowego auta, pojeździć 3 lata, oddawć i brać nowe. świety spokój.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1902
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Nie czytales uwaznie. Ja mialem pozmianowy. I sie zepsul. Sitko zostalo calkowicie wyrwane wraz z plastikiem ktory je mocował. Moze mialem pecha. A moze to jakis blad konstrukcji. Moja rada dotycząca wymiany jest dla ludzi ktorzybchca miec spokoj ze wspomaganiem i wola zapobiegać zamiast leczyć. Od zlego przeplywu plynu padnie i pompa i maglownica wuec wole dac 100 za zbiorniczek z czystym sitkiem co jakis czas i miec spokoj niz wymienisc pkmpe za 2500. Ale co kto woli.

    - - - Updated - - -

    Opony czy lozyska oczywiscie ze jak sie zapsuje. Ale jak plyn zle krazy przez problem ze zbiornikiem to ci szybko padna inne rzeczy typu pompa wiec ja wole zapobiegac niz leczyć. Pofpbnie np czesci zawieszzejia eymieniam na pierwsza znak ze cos nie tak bo np slaby wachacz wplywa na wiele innych rzeczy i potem koszty rosna.

    P.s. Opony niektorzy zmieniaja co sezon. Ja jak zejde do 4 mm to kupuje nowe.

    - - - Updated - - -

    Leasing czy wybajem to dla mnie wynalazki ktory mnie nie interesuja. Auto chce miec swoje.

  3. #1903
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    Nie czytales uwaznie. Ja mialem pozmianowy. I sie zepsul. Sitko zostalo calkowicie wyrwane wraz z plastikiem ktory je mocował. Moze mialem pecha. A moze to jakis blad konstrukcji. Moja rada dotycząca wymiany jest dla ludzi ktorzybchca miec spokoj ze wspomaganiem i wola zapobiegać zamiast leczyć. Od zlego przeplywu plynu padnie i pompa i maglownica wuec wole dac 100 za zbiorniczek z czystym sitkiem co jakis czas i miec spokoj niz wymienisc pkmpe za 2500. Ale co kto woli.
    Chodzi o to, że nie było zmiany zbiorniczka dla TBi... W Twoim zapewne ktoś wcześniej grzebał. Może celowo usunął sitko, bo szukał rozwiązania problemu, który leżał gdzie indziej.

    Widzę, że sprzedajesz auto
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #1904
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    Nie czytales uwaznie. Ja mialem pozmianowy. I sie zepsul. Sitko zostalo calkowicie wyrwane wraz z plastikiem ktory je mocował. Moze mialem pecha. A moze to jakis blad konstrukcji. Moja rada dotycząca wymiany jest dla ludzi ktorzybchca miec spokoj ze wspomaganiem i wola zapobiegać zamiast leczyć. Od zlego przeplywu plynu padnie i pompa i maglownica wuec wole dac 100 za zbiorniczek z czystym sitkiem co jakis czas i miec spokoj niz wymienisc pkmpe za 2500. Ale co kto woli.
    Chodzi o to, że nie było zmiany zbiorniczka dla TBi... W Twoim zapewne ktoś wcześniej grzebał. Może celowo usunął sitko, bo szukał rozwiązania problemu, który leżał gdzie indziej.

    Widzę, że sprzedajesz auto
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #1905
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Czyli ze w aucie z 2011 byl stary zbiorniczek?!

    P.S. No przymierzam sie do zmiany bo rodzina przerasta Alfe. Niestety.

  6. #1906
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    Czyli ze w aucie z 2011 byl stary zbiorniczek?!
    Co masz na myśli pisząc stary? Chodzi o to, że producent nie zmieniał modelu zbiorniczka. Ten sam model był montowany od początku produkcji.

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    P.S. No przymierzam sie do zmiany bo rodzina przerasta Alfe. Niestety.
    Znam ten ból, też musiałem sprzedać fajnego sedana.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #1907
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    płyn już Ci odpowiedzieli koledzy. cena ok 50zł/l zielony GI/R, a czerwony to chyba jest połowę tańszy. w układzie jest coś ok 2L, może trochę mniej, już nei pamiętam.
    trochę wcześniej było o zbiorniczkach, ale widze nie chce się poczytać kilku ostatnich stron wątku...

    pewność że jest poprawiony będziesz miał jak weźmiesz ten ostatni z grudnia 2009, poprzednia wersja to był 2006r i on raczej nie był jeszcze poprawiony. najpierw jednak popatrz sobie na swoim na datę wybitą na zbiorniczku, bo bardzo wiele alf ma wymienione zbiorniczki na nowe.
    Kolego, spójrz proszę na daty Absolutnie nie musisz się niczym martwić, płyn dolany już w zeszłym tygodniu, problem ustąpił, dziękuję koledze [MENTION=47346]SliwusBuu[/MENTION] za pomoc.
    EDIT
    Jeszcze dodam, że zbiorniczek na szczęśce mam z 02.2011.
    Ostatnio edytowane przez szymam ; 16-11-2017 o 12:54

  8. #1908
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Brera
    Postów
    49

    Domyślnie

    Witajcie,
    Samóchód Brera 2 .4

    W styczniu regenerowałem maglownicę, po założeniu maglownicy wspomaganie na zimnym do 1min chodziło bardzo lekko, nie było gumowania. Po rozgrzaniu pojawiało się gumowanie + tarcie, które było słychać w kolumnie kierownicy.

    Niedawno oddałem maglownice na gwarancję i otrzymałem szybko inną(drugą). Teraz wspomaganie według mnie działa ciężko i jest cały czas gumowanie, nie ważne czy na zimnym czy ciepłym.

    Olej Lotos ATF IID
    W zbiorniczku jest sitko na swoim miejsu
    Układ odpowietrzony
    Płyn się nie pieni, nie bulgocze
    Pompa nie wyje

    Nie wiem czy jest sens wymiany zbiorcznika ? Ponieważ akcja dotyczy 1.9. Ręce opadają, 190 stron o tym problemie

    Zastanawiam się nad wymianą pompy
    Ostatnio edytowane przez mcf1337 ; 25-11-2017 o 13:24

  9. #1909
    Użytkownik Świeżak Avatar Luki78
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    PJA
    Auto
    159SW 1,9 JTDm 16V '08r. Ducato III 2,3 D '07r., Twingo 1,2b '12r.
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcf1337 Zobacz post
    Olej Lotos ATF IID
    Nie warto wymienić oleju na taki spełniający normę Dexron III?

  10. #1910
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Najpierw zmień olej na D3.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory