Strona 210 z 246 PierwszyPierwszy ... 110160200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,091 do 2,100 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2091
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Witaj.
    Wymiana płynu wspomagania, to najlepiej odkręcić przy maglownicy, 2 osoba odpala i kręci. Wówczas zejdzie wszystko, zalewać i kręcić, niech cały syfek zejdzie i jak zacznie lecieć czysty (po prostu przepłukać układ), to dokręcić przewód i zalać nowym.
    2 sposób to wyciągać ze zbiorniczka strzykawką, ile się da i dolać świeżego, ale wówczas syfek cały nie zejdzie.
    Jaki masz kolor płynu? Jak kolor coca coli, to wymień i zbiorniczek, i płyn. Zbiorniczki to niestety często tutaj wysiadają.
    Ja wymieniłem na ganz nowy i wymieniłem płyn. Ostatnio też musiałem wymienić przewód wspomagania, bo był trafiony i leciało strasznie.
    Po wymianach zalałem Mobilem ATF 320 - ma kolor czerwony. Chodzi bez zarzutu i jakby lżej.
    Jeśli masz trafiony przewód, to nie baw się w zakuwanie, itp. rzeczy, to druciarnia i tak puści prędzej niż później. A tak, jedna robota i spokój.

  2. #2092
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Właśnie u mnie problem jest z kolorem bo jak kupiłem auto to zmieniałem chłodnicę i mechanik dolał jakiegoś zielonego... Wypłukam układ sposobem pierwszym i zmienię profilaktycznie zbiorniczek. Ale mam prawie cały płyn ten od mechanika i właśnie mam chyba lepszy sposób niż strzykawka, wezmę spryskiwacz z jakiegoś płynu do mycia naczyń włożę rurkę i 20 x psiknąć powinno sporo zejść .. Tylko czy mogę nim teraz wypłukać czy on się nadaje w ogóle ? Mianowicie jest to Swag Germany No. 99 90 6l6l (zielony)

    Więc pompa wspomagania w wszystkich silnikach jest taka sama ? Czerwony jest najlepszy do tych pomp ? Jakieś testy porównania ktoś ma który najlpiej współpracuje z pompą ?

  3. #2093
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Były 2 rodzaje. Zielony i czerwony. Są wątki na forum. Poszukaj. Używać powinno się taki jaki jest przewidziany. Poszukaj na forum w tym właśnie wątku.

  4. #2094
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Właśnie nie mogę znaleźć jaki jest zalecany i ile wchodzi .. :/

    - - - Updated - - -

    Znalazłem olej musi być klasy dextron 3 czyli Twój mobil jest jak nabardziej ok przepłukać należy najlepiej 3 litrami i ja tak zrobię a tutaj znalazłem wydaje mi się najprostszą metodę do wypłukania owego oleju .. cytat

    "u siebie robiłem tak, że ściągnąłem wąż powrotny do zbiorniczka (oczywiście wcześniej wyssałem ze zbiorniczka), założyłem dodatkowy wąż na tego węża powrotnego i skierowałem do wiaderka, następnie dolewałem świeżego płynu do zbiorniczka, a stary leciał do wiaderka (zapalenie silnika na sekunde i gaszenie i tak w kółko + kręcenie kierownicą, aż zacznie wylatywać czysty płyn, to akacja przerywana i założenie węża na powrót no i uzupełnienie płynu w zbiorniczku) tylko najlepiej to robić w 3 osoby jedna gasi/pali silnik, druga dolewa i kontroluje poziom płynu w zbiorniczku, a trzecia operuje wężem "do wiaderka" i sprawdza czy leci już nowy płyn (tylko uwaga żeby węża nie nie przyblokować gdzieś bo potrafi zrobić niezłe ciśnienie i ochlapać osobę nr 3 - co u mnie się stało."

    + najlepiej od razu zmienić zbiorniczek na nowy Pozdrawiam wszystkich Alfistów

  5. #2095
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/millers-oi...-1l-7722800090


    Myślicie , że to będzie dobre ?

    - - - Updated - - -

    czy lepszy taki Motul ? https://allegro.pl/oferta/motul-mult...zny-7346970359

    - - - Updated - - -

    Co oznaczają poszczególne Literki ... Jest np Motul Dexron III G , F itd itd ... z jaką literką najlepiej kupić ?

  6. #2096
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Te literki to generacja Dextrona. Ogólnie to jest to kompatybilne wstecznie więc jak wybierzesz taki co spełnia Dextron III (H) czyli ostatni wypuszczony to na pewno będzie dobrze.

  7. #2097
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Dextron 3 musi być. Dokładnie jak pisze kol. marcin87k.
    Ja mam zaufanie we wspomaganiu do Mobila ATF - stosuję go i w AR i w BMW, i nigdy żadnych problemów. Ogólnie oleje do silnika, skrzyni, dyfra to Motul. Jedynie Mobil ATF 320 do wspomagania, bo dostępny w każdym sklepie motoryzacyjnym, a Motul, czy Mullers na zamówienie.
    Wymień koniecznie zbiorniczek. Poczujesz różnicę.

  8. #2098
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dzięki Panowie juz wszystko wiem

  9. #2099
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Najlepsze jest to, że cała modyfikacja zbiorniczka to zablokowanie metalową rurką sitka , żeby się nie wysuwało. Ta rurka znajduje się wewnątrz króćca.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #2100
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    8

    Domyślnie ratunku

    Witam .mam problem z wspomaganiem w alfie 159 z 2007 roku 120 km . Pekl mi waz cisnieniowy z pompy . zakulem i dolalem plynu i bylo tydzien dobrze . podczas jazdy zatrzymala mi sie pompa i pasek wieloklinowy mi sie slizgal i kopcil . sciagnolem do garazu rozebralem n pompie delikatny luz wiec wymienilem na nowa tak samo zrobilem z wezem cisnieniowym i dalem do regeneracji maglownice . zalalem nowym plynem . odpowietrzylem uklad wszystko fajnie po odpaleniu pasek nadal sie slizga plyn wraca z maglownicy spokojny i bez babelkow . na pasku wszystkie rolki kreca sie normalnie nic nie blokuje . mam zdjete kola przednie i stoji na klockach . nie wiem co moze byc przyczyna macie jakies pomysly

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory