Strona 218 z 246 PierwszyPierwszy ... 118168208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,171 do 2,180 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2171
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Tak, olej do silnika tez tylko Tutela. Znalazłem że ten febi spełnia tą samą normę co oryginalny olej, także zamawiam i zmieniam.
    Miałem ten olej febi zalany 20 minut, wspomaganie chodziło fatalnie, masakryczne mrowienie, pompa wyła. Wlałem mobile atf320 i jest git.

  2. #2172
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na zielonym płynie wspomaganie w 159 chodzi nie dość, że głośniej, to jeszcze gorzej. Ale zawsze się znajdzie ktoś, kto gdzieś przeczyta (pewnie na Fb) że jest inaczej.

  3. #2173
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Miałem ten olej febi zalany 20 minut, wspomaganie chodziło fatalnie, masakryczne mrowienie, pompa wyła. Wlałem mobile atf320 i jest git.
    Dzięki za info ale już zamówiłem, najwyżej jak coś będzie nie tak to się go wywali.


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    a zielonym płynie wspomaganie w 159 chodzi nie dość, że głośniej, to jeszcze gorzej. Ale zawsze się znajdzie ktoś, kto gdzieś przeczyta (pewnie na Fb) że jest inaczej.
    W poliftowych zbiorniczkach alfa zmieniała z czerwonego na zielony i taki właśnie mam obecnie, także stosuję się do fabryki. A i u mnie nic się nie dzieje, a chcę wymienić, bo pewnie jest tam od nowości. P.S śmieszą mnie takie teksty na np. fb. tak jak by tam byli inni ( gorsi?! ) ludzie.

  4. #2174
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Dzięki za info ale już zamówiłem, najwyżej jak coś będzie nie tak to się go wywali.



    W poliftowych zbiorniczkach alfa zmieniała z czerwonego na zielony i taki właśnie mam obecnie, także stosuję się do fabryki. A i u mnie nic się nie dzieje, a chcę wymienić, bo pewnie jest tam od nowości. P.S śmieszą mnie takie teksty na np. fb. tak jak by tam byli inni ( gorsi?! ) ludzie.
    Stosuj się do fabryki i wymieniaj olej silnikowy co 30 tys. Czytałeś co się działo przy wymianach z czerwonego na zielony? Rozszczrlnienia układu i jego niedomagania lub uszkodzenia. Widać, że za wiele nie masz pojęcia i próbujesz fifokowac ale twoja sprawa. Mnie to już wali kto co sobie wlewa i wymienia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Tak, olej do silnika tez tylko Tutela. Znalazłem że ten febi spełnia tą samą normę co oryginalny olej, także zamawiam i zmieniam.
    Nie wiem czy tutela ma silnikowe może ci się pomyliło z dedykowana Selenia?

  5. #2175
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    W poliftowych zbiorniczkach alfa zmieniała z czerwonego na zielony i taki właśnie mam obecnie, także stosuję się do fabryki. A i u mnie nic się nie dzieje, a chcę wymienić, bo pewnie jest tam od nowości. P.S śmieszą mnie takie teksty na np. fb. tak jak by tam byli inni ( gorsi?! ) ludzie.
    Mnie śmieszy jak wejdę raz na ruski rok i widzę temat techniczny, w którym udzielają się znaFcy, którzy w rzeczywistości sami się swojego samochodu nie dotykają.
    Wiem co Alfa stosowała w poliftach. I wiem że wspomaganie w poliftach na zielonym płynie pracuje gorzej. I wiem, że na czerwonym pracuje lepiej. Tylko trzeba przepłukać układ, a co za tym idzie kupić 3 litry płynu.

  6. #2176
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Dobrze że Ty masz pojęcie. To skoro masz się nie stosować do fabryki to zalej do swojego diesla 15w40 albo 0w30, bo pewnie oni się nie znają. Powtarzam że ja mam obecnie w zbiorniku zielony od nowości i nie zmieniam z czerwonego i nic się nie ze wspomaganiem nie dzieję.

  7. #2177
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Dobrze że Ty masz pojęcie. To skoro masz się nie stosować do fabryki to zalej do swojego diesla 15w40 albo 0w30, bo pewnie oni się nie znają.
    Uraziłem dumę czy o co chodzi?
    Szukasz dobrej i sprawdzonej porady to ją dostałeś (nawet kilka).

  8. #2178
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Uraziłem dumę czy o co chodzi?
    Szukasz dobrej i sprawdzonej porady to ją dostałeś (nawet kilka).
    A czy Ty masz diesla.

  9. #2179
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    A czy Ty masz diesla.
    Kolega miał diesla i przesiadl się na jts, poza tym dobrze ci radzi. Producent zmienił na zielony, co nie oznacza że ty też masz go zmienić na zielony, jeśli przykładowo wcześniej był czerwony. Czyli jeśli miałaś czerwony to zalej taki jaki miałeś bo zielony wypłuka ci już mocno wyeksploatowany magiel i nie zdziw się jak po wymianie płynu będzie niesprawny. Natomiast jesli chcesz mieć wszystko zgodnie z fabryką to przykladowo zainstaluj klapki wirowe jeśli ich już nie masz bo jak wiesz klapki wymyślił owy producent

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #2180
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    A czy Ty masz diesla.
    Dla Twojej wiadomości V6 to moja 4 (słownie: czwarta) Alfa Romeo 159 od 2011. Tak, miałem diesla. W trzech poprzednich wymieniałem płyn wspomagania, stosowałem różne z różnym efektem (bo wbrew pozorom, jakość pracy wspomagania jest różna mimo takiej samej specyfikacji płynu), aż w końcu trafiłem na moim zdaniem najlepszy w przypadku 159 płyn Mobil ATF320. I podpowiem Ci, że nieważne jakiego koloru płyn był wlany poprzednio, czerwony żadnej krzywdy układowi nie zrobił - a wręcz przeciwnie, na nim wspomaganie pracowało lekko, cicho i płynnie.
    I żeby nie było - nie przetestowałem wszystkich dostępnych na rynku, być może są lepsze i droższe. Mobil kosztuje ok 30 zł. A żeby było fajniej to trochę przypadkiem nabyłem Shell Spirax za ok 20 zł / litr i będę wymieniać w obecnej. Jeśli skutek nie będzie dobry to wleję jak zwykle Mobil.
    Mam nadzieję, że moja wypowiedź jest satysfakcjonująca.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory