Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11401
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki

  2. #11402
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 jtdm
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem świeżakiem tutaj na forum a belle 159 z 2,4 jtdm mam od roku. stoi na standardowych felach 17 i chciałbym założyć 18 Rial lugano 8j ET 35. ściągnięte były z alfy 159 z silnikiem 1,9 czyli ma małe brembo i tu zagatka czy u mnie z dużymi zaciskami będą pasować ?

  3. #11403
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    marna szansa żeby ktoś akurat używał tych z dużymi brembo i Ci odpowie. możesz zrobić przymiarkę?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #11404
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie odnośnie opon do felg 20 cali 9J aktualnie mam zalozone opony 245/35/20, opony mam do wymiany ponieważ są już mocno zużyte, byłem u wulkanizatora, który powiedział, że absolutnie nie zaloży mi takich opon bo są za wąskie do tej felgi i na zakręcie mogę zerwać z felgi oponę i potem będzie mnie miał na sumieniu (?) Trochę tego nie rozumiem bo przecież ludzie nie na takim naciągu jeżdżą a u mnie jest na prawdę delikatny.. Szczerze nie chcę zakładać opon 255/35/20 ponieważ wtedy obwód koła urośnie już dosyć mocno a opona 265/30 na felgę 9j jest za szeroka.. Także proszę o poradę czy mogę zostać na "swoim" rozmiarze opon i zmienić wulkanizatora czy faktycznie fachowiec ma racje..?

  5. #11405
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ja mam 225 40 19' felga 8.5 i zero problemów,tak że wydaje mi się że zmiana wulkanizatora jak najbardziej to dobry pomysł . BTW nie każdy wulkanizator ma sprzęt i umiejętności do zakładania takich opon

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  6. #11406
    Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Jest: MEGANE RS 3 // Były: Alfa Brera 2.4+ , GT 1.9+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Panowie mam pytanie odnośnie opon do felg 20 cali 9J aktualnie mam zalozone opony 245/35/20, opony mam do wymiany ponieważ są już mocno zużyte, byłem u wulkanizatora, który powiedział, że absolutnie nie zaloży mi takich opon bo są za wąskie do tej felgi i na zakręcie mogę zerwać z felgi oponę i potem będzie mnie miał na sumieniu (?) Trochę tego nie rozumiem bo przecież ludzie nie na takim naciągu jeżdżą a u mnie jest na prawdę delikatny.. Szczerze nie chcę zakładać opon 255/35/20 ponieważ wtedy obwód koła urośnie już dosyć mocno a opona 265/30 na felgę 9j jest za szeroka.. Także proszę o poradę czy mogę zostać na "swoim" rozmiarze opon i zmienić wulkanizatora czy faktycznie fachowiec ma racje..?
    Ja bym jednak zmienił fachowca . Przy oponie 245/35 i feldze 9j nie będzie naciągu.

  7. #11407
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Panowie mam pytanie odnośnie opon do felg 20 cali 9J aktualnie mam zalozone opony 245/35/20, opony mam do wymiany ponieważ są już mocno zużyte, byłem u wulkanizatora, który powiedział, że absolutnie nie zaloży mi takich opon bo są za wąskie do tej felgi i na zakręcie mogę zerwać z felgi oponę i potem będzie mnie miał na sumieniu (?) Trochę tego nie rozumiem bo przecież ludzie nie na takim naciągu jeżdżą a u mnie jest na prawdę delikatny.. Szczerze nie chcę zakładać opon 255/35/20 ponieważ wtedy obwód koła urośnie już dosyć mocno a opona 265/30 na felgę 9j jest za szeroka.. Także proszę o poradę czy mogę zostać na "swoim" rozmiarze opon i zmienić wulkanizatora czy faktycznie fachowiec ma racje..?
    Gość nieźle bredzi... Przecież dla opony o szerokości 245 to właśnie felga 9J jest zalecana.

  8. #11408
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dla 245 akurat 8.5" to nominał, ale 9" to żaden problem, symboliczny naciąg - dla 245 można stosować felgi od 8 do 9.5" a nawet niektóre źródła podają 10"
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #11409
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    No tak właśnie myślałem ze ten wulkanizator to coś w kulki leci.. Może miał gdzieś na magazynie jakieś oponki 255 i myślał, że mi je opchnie Dzięki za pomoc panowie

  10. #11410
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał piraciskooo Zobacz post
    Wybacz faktycznie nie napisałem. Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150km 2008, polift, małe brembo, standardowy zawias.
    Otwór centrujący w mercedesie to 66,6 wiec bez problemu można przejść na 65,1. Niestety po felgi mam 300km w jedna strone i nie ma jak przymierzyć :/
    Felgi wyglądają tak, jeżeli to coś pomoże:
    Załącznik 253282
    Przewertuj dokładnie internety w poszukiwaniu informacji czy fabrycznie gdzieś szły takie felgi (w takim rozmiarze, wzorze i o takich ET) do któregoś mercedesa w AMG. Ja nie jestem pewien.
    Bo na podstawie "szukaj grafiki w google" i ogłoszenia które znalazłem to 4tys zł to byłaby wygórowana cena jeżeli felgi miałyby się okazać podróbami.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory