Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11611
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hitmanosi
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm 210 KM 2007 r.
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie odnośnie felg do alfy 159 2.4 210 KM (duży zacisk), otóż przymierzam się do zakupu felg na zimę 17 cali i stąd pytanie do osób które miały możliwość już to sprawdzić czy takie felgi puści ten zacisk
    https:// allegro.pl/oferta/felgi-17-alutec-alfa-romeo-159-giulietta-brera-7998070304 (przerwa po // bo nie chce puścić posta )

    Oryginalnie et powinno być podobno 41 zaś te mają 38 stąd nie wiem czy nie będzie obcierać o zacisk. Z informacji które tutaj wyszukałem dodatkową kwestią jest wyprofilowanie ramion alufelgi co sprawia że nawet nieoryginalna alu z et41 nie będzie pasować. Proszę o pomoc czy można kupić takie felgi czy muszę pomyśleć jednak o 18

  2. #11612
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    akurat ET38 to na korzyść, bo odsuwa obręcze na zewnątrz więc potencjalnie ciut mniejsze ryzyko że będą kolidować z zaciskiem. z ciekawości looknąłem na stronę alutec-a i ich konfigurator nie pokazuje tej felgi dla żadnej 159, nawet tych bez którychkolwiek brembo (czy to małych czy dużych) - bardziej mi wygląda że nie sprawdzili sami i dlatego nie podają oficjalnie.
    stosowanie felg 18 czy 19 niczego Ci nie gwarantuje też, bo znów sprawa rozbija się o kształt ramion.
    niech Ci sprzedawca potwierdzi, a jak nie będą pasowały to zrobisz zwrot albo dołożysz jakieś mini dystanse - 5mm przelot i o tyle dłuższe śruby będzie spoko bo zostanie dużo wspólnego centrowania do tego lepszy ciut wygląd.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #11613
    Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Jest: MEGANE RS 3 // Były: Alfa Brera 2.4+ , GT 1.9+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatPZ Zobacz post
    Czy felgi od Giuli o wymiarach ET 34 8,5x19 ET 41 10x19 zmieszczą się do Brery na seryjnym zawieszeniu ??
    samo zawieszenie raczej nie powinno być problemem . Natomiast pamiętaj, że na kute (nazwy nie pamietam... "technico" ? ) felgi z Giuli Q potrzebujesz dystans 5mm - w innym wypadku zatrzymają sie na zacisku....

    Pozdr.

  4. #11614
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał _M_ Zobacz post
    samo zawieszenie raczej nie powinno być problemem . Natomiast pamiętaj, że na kute (nazwy nie pamietam... "technico" ? ) felgi z Giuli Q potrzebujesz dystans 5mm - w innym wypadku zatrzymają sie na zacisku....

    Pozdr.
    Skąd taka wiedza. 8,5" wchodzą na Brembo. Cos mi sie obiło ze 8"potrzebują dystansu ale tego info nie potwierdze.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #11615
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Skąd taka wiedza. 8,5" wchodzą na Brembo. Cos mi sie obiło ze 8"potrzebują dystansu ale tego info nie potwierdze.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Potwierdzam, potrzebują

    Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  6. #11616
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    wkrótce 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanie czy do oryginalnych 19 z ti 159 podejdą opony 255/40/19? Mam okazje kupić w dobrej cenie ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów

  7. #11617
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Castrol Zobacz post
    Panowie szybkie pytanie czy do oryginalnych 19 z ti 159 podejdą opony 255/40/19? Mam okazje kupić w dobrej cenie ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów
    No będzie dużo wyżej, licznik będzie oszukiwał, skrzynia będzie dostawać po tyłku

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  8. #11618
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    wkrótce 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Czyli nie warto chyba.. wyżej? To chyba profil o wysokości decyduje no nie? Dodam ze mam q4..

  9. #11619
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Tak profil czyli drugi wymiar lecz on jest podany w % od szerokości.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  10. #11620
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    poza podniesieniem profilu, na 8.5" feldze bedzie nieladnie wystawac na boki po 10mm i tu kolejna sprawa czy nie zacznie gdzies ocierac (ale nawet jesli nie to juz powody 1 i 2 bylyby dla mnie wystarczajace zeby odpuscic - po co psuc wyglad auta)

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory