Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11681
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc007 Zobacz post
    Mam problem z drżeniem pedałów/ kierownicy po założeniu dystansów.
    Najpierw miałem no-name 17mm z kołnierzem centrującym na przodzie. Na początku nic nie zauważyłem, dopiero po 200-300 km po wjeździe na autostradę i rozpędzeniu Alfy do 140 i więcej pojawiły się wbracje całego przodu.

    Felgi wyważone, nowe opony, wszystko wyważone.

    Z czasem prędkość, przy której dochodzi do wibracji zaczęła spadać do 110-120km/h. Po zdjęciu tamtych dystansów ukazał się taki widok:



    Pęknięcie wokół centrowania na obu dystansach.

    Sprzedawca przyjął te dystanse jako wadliwe i za moją dopłatą wysłał mi dystanse eibacha 16mm z centrowaniem.
    Wczoraj założone i wibracje dalej występują, można komfortowo jechać do 130km/h, powyżej czuć już wibracje na kierownicy/pedałach/desce.

    Czym to może być powodowane? Koła 225/45/18, felgi oryginalne podkowy od Alfy.

    Bez dystansów można Alfę bez problemu rozpędzić w okolice prędkości maksymalnej i nie ma żadnych niepożądanych objawów.

    Ale wiadomo jak wygląda Alfa na tych felgach bez dystansów...
    Kolego urwane centrowanie bo : Alfa 159ma wystajace mocno centrowanie ori chyba mocniej niz w Oplu. Jak dobrze pamietam to ok 15mm. W tych Eibachach tez ci sie urwie centrowanie z prostej przyczyny. Dystans nie dolega do tarczy idealnie i masz bicie bo ori centrowanie nie miesci sie w dystansie . Zazwyczaj minimum to te 17mm dystans ale podfazowane . Jak zrobił na prosto od spodu to w 16-17mm ciezko schować 15+ mm bo scianka centrowania musi sie czegos trzymać. Jest kilka firm co robią dystanse 16-17mm stricte pod piasteAlfy. Wez ściągnij koło i zobacz jak ci dystans kładzie się na tarczy

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Nazar ; 08-07-2019 o 14:05

  2. #11682
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    To ciekawe info co piszesz, po pracy jadę to sprawdzić.
    Wydawało mi się, że wszystko przylega jak powinno.
    Na forum z tego co czytałem ludzie często zakładają właśnie te 16mm albo mniej i nie ma problemów...

    /edit nawet w starym temacie o dystansach w 159 w dziale tuning nikt nie wspominał o mocno wystającym mocno centrowaniu...

    dzięki za odpowiedź, mam nadzieję ze to właściwy trop
    Ostatnio edytowane przez mc007 ; 08-07-2019 o 14:42
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


  3. #11683
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc007 Zobacz post
    To ciekawe info co piszesz, po pracy jadę to sprawdzić.
    Wydawało mi się, że wszystko przylega jak powinno.
    Na forum z tego co czytałem ludzie często zakładają właśnie te 16mm albo mniej i nie ma problemów...

    /edit nawet w starym temacie o dystansach w 159 w dziale tuning nikt nie wspominał o mocno wystającym mocno centrowaniu...

    dzięki za odpowiedź, mam nadzieję ze to właściwy trop
    Bo zależy jak jest dystans wytoczony. Od srodka musi mieć roztoczony otwor na ori centrowanie >15mm. Zmierz sobie centrowanie piasty suwmiarką i potem to od srodka dystansu. Powiem ci ze kolega Patryczoc miał zrobione nawet 15mm ale było sfazowanie i mega cienka scianka . Na moim profesjonalnym rysunku technicznym ten drugi tak jak u niego. Podobnie powinien byc podtoczony ten 16. Z kolei jak zamawiasz dystans typu " Marian the tokarz " to moze byc tak jak na 3cim rysunku . Moja logika. Centrowanie dystansu urwało ci twoje ori centrowanie kiedy dokreciles koło i zabrakło miejsca na nie w dystansie. Druga mozliwosc ktorej nie dopuszczam to ze nie dokreciles wystarczajaco kół i bicie zerwało centrowanie :-P

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #11684
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Nie mam suwmiarki przy sobie, ale zmierzyłem dystans za pomocą monet..
    i wyszło coś takiego:



    Przy przyłożeniu do piasty po obu stronach można wyczuć minimalne wahanie się dystansu ale naprawdę minimalne...

    koła były dobrze przykręcone, wczoraj łącznie z 3-4 razy dokręcałem po zatrzymaniu, za każdym razem któraś pojedyncza śruba minimalnie "doszła",
    ale nie wyeliminowało to objawu.

    Oczywiście wulkanizator do mnie "ja to bym tego nie zakładał, po co"

    Już wiem, czy to wina dystansu...
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


  5. #11685
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc007 Zobacz post
    Nie mam suwmiarki przy sobie, ale zmierzyłem dystans za pomocą monet..
    i wyszło coś takiego:



    Przy przyłożeniu do piasty po obu stronach można wyczuć minimalne wahanie się dystansu ale naprawdę minimalne...

    koła były dobrze przykręcone, wczoraj łącznie z 3-4 razy dokręcałem po zatrzymaniu, za każdym razem któraś pojedyncza śruba minimalnie "doszła",
    ale nie wyeliminowało to objawu.

    Oczywiście wulkanizator do mnie "ja to bym tego nie zakładał, po co"

    Już wiem, czy to wina dystansu...
    Kurde troche dziwne ze dystans 16mm miesci centrowanie 17,5-18mm ( to co zmierzyłes do rantu od spodu dystansu ) . Nie wiem na ile dobrze mierzyles. Dystans musi całą płaszczyzną przylegac do powierzchni tarczy/piasty . Jak ci sie waha to juz zastanawia. Wez dobrze pomierz. Ja rozumie bicie przy dystansie i feldze nie ori na pierscieniu plastikowym centrujacym bo to zawsze moze krzywo siąść. Ale masz ori felge ,dystans z centrowaniem na 65mm wiec jak nie bije na aucie to nie ma prawa bic na dystansie jezeli jest wszystko ok. Wez dystans przyloz do felgi czy centrowanie dystansu jest na tyle dlugie ze łapie felge bo ori felga tez ma mocno zfazowany otwor i centrowanie z dystansu tez musi byc spore.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #11686
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Ja mam dystanse od firmy gitcar - 15 mm na każde koło. Dolega wszystko pięknie - trzeba było jedynie oczyścić piastę z lotnej rdzy. Nie ma żadnego bicia nawet przy 220 km/h. Druga sprawa, sprawdź czy śruba trzymająca tarczę mieści Ci się w dystansie - u mnie nie było miejsca i po prostu na sezon letni musiałem z tego zrezygnować. Resztę w temacie opisał doskonale kolega Nazar...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_163742.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	260003   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_163753.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	260004   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_163800.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	34.3 KB
ID:	260005  

  7. #11687
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar romano159
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Opoczno
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDM-jet DPF 939 Distinctive
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Jeśli masz zacisk jednotłoczkowy to będą pasować na 100%, jeśli masz wersję po lifcie, a co za tym idzie felgi z zaciskami brembo (tzw "małe brembo") to nie mam pewności.
    Natomiast zapewnić cię mogę co do felg, które ja mam na sprzedaż (17"), że będą pasować na 100% Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, mam na myśli oryginalne felgi do AR 159.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Witam jestem zainteresowany felgami,ile chciałbyś za komplet?

  8. #11688
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano159 Zobacz post
    Witam jestem zainteresowany felgami,ile chciałbyś za komplet?
    Właśnie wysłałem Ci wiadomość prv z propozycjami felg.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #11689
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Dzisiaj pomierzyłem suwmiarką i wymiary są zgodne z tym co podałem powyżej, zresztą
    centrowanie ładnie chowa się w dystanse, zostaje jeszcze trochę zapasu, a dystans przylega dokładnie do powierzchni tarczy.



    Ogólnie nie wiem już wtf, dzisiaj jechałem szybciej mając dystanse tylko na tyle i znowu ten sam objaw, wibracje.

    Zrzuciłem dystanse z tyłu i założyłem na przód tylko nie miałem już czasu sprawdzić czy będzie ok. Jutro będzie okazja.

    Tylne wyglądają w porządku, zbyły założone poprawnie, centrowania po założeniu zostaje 8mm.

    Pawciu87 śrubkę trzymającą tarczę musiałem wykręcić w tyłu, z przodu nie wystaje poza obrys.
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


  10. #11690
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Pewnie się już przewijało ale wyszukiwarka szwankuje to zapytam: jakieś tanie alu 17" z rynku wtórnego podejdą pod małe Brembo bez dystansów? Felgi z Vectry C są dosyć przystępne cenowo i nie wyglądają najgorzej.

    Rozglądam się nieśmiało za jakimś drugim kompletem żeby nie przerzucać opon co chwilę.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory