Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11741
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Kup sobie chińczyki. Ktoś Ci broni? Pozwól, że ja rozdyspononuje sam swoje pieniadze i dokonam wlasnego wyboru
    Skoro się chwalisz publicznie co kupujesz to komentuję. Kormorany to badziewie często gorsze od Chińczyków. Piszę to aby potomni czytający później ten wątek zastanowili się 2x przy rozważaniu tej firmy. Sam nie kupuję Chińczyków więc dzięki za radę ale nie skorzystam.

  2. #11742
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    Skoro się chwalisz publicznie co kupujesz to komentuję. Kormorany to badziewie często gorsze od Chińczyków. Piszę to aby potomni czytający później ten wątek zastanowili się 2x przy rozważaniu tej firmy. Sam nie kupuję Chińczyków więc dzięki za radę ale nie skorzystam.
    Kurde zrobiła sie jazda o opony. Ja nie wiem kto i jak testuje opony ale na Mito mam Kormorany UHP i jeździ mi sie na tym lepiej niz na Vredesteinach czy Continentalach . Na 159 mialem Pirelli Pzero i uwazam te opony za mocno przereklamowane. Co do chinczykow to jest loteria. Sam mam obecnie juz drugi komplet w 159 bo zjada mi opony w sezon z negatywu i trochę szkoda 3k na praktycznie pół roku. Na obecne nie moge zlego slowa powiedzieć jezeli na łuku A1 przy ok 230km/h auto idzie jak po szynach a goscia w A7 zaczyna wynosic z łuku i zwalnia. Trzecia sprawa - tez uwazam ze bezpieczenstwo przede wszystkim ale na Boga 159 to czołg ,ktorym wstydziłbym sie na tor wyjechać nawet w najmocniejszej odmianie - włoski Passat ( nie obrazajac Passata bo tam było W8 czy nawet W10 ). Czy kazdy z was do Biedronki jedzie na granicy przyczepnosci? Wiadomo -"kto bogatemu zabroni " ale bez przesady.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #11743
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam czy jednak nie powinny być srebrne... Ale już muszą zostać

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #11744
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam czy jednak nie powinny być srebrne... Ale już muszą zostać

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Jak to jest 18" to całkiem sympatycznie. Moim zdaniem kolor pasuje a zawsze mozesz za jakis czas pomalować. Jaki rozmiar opon?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #11745
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam czy jednak nie powinny być srebrne... Ale już muszą zostać

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Super wygladaja ale ringi niepotrzebne

    - - - Updated - - -

    Nazar dokładnie ja jeżdżę wkoło komina po mieście. 2 wyjazdy w trasę w roku i będę kupowal gumy z najwyższej półki. Ostatnie opony letnie wystarczyły mi na chyba 6 sezonow

  6. #11746
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam czy jednak nie powinny być srebrne... Ale już muszą zostać

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Sorry, ale według mnie to wygląda strasznie słabo.. ale wiadomo, o gustach sie nie dyskutuje

  7. #11747
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Sorry, ale według mnie to wygląda strasznie słabo.. ale wiadomo, o gustach sie nie dyskutuje
    Pokaż co ty masz. Ocenimy

  8. #11748
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam czy jednak nie powinny być srebrne... Ale już muszą zostać

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Jaki to masz profil opon 45?

  9. #11749
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Przyloz koło i zobacz czy nie ma luzow na centrowaniu gora/dół. Z tego co pamietam to 7mm łapie ledwo ale głowy se nie dam uciąć.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Wracam z tematem.

    Jak pisałem wcześniej, eibachy 16mm na przodzie nie powodowały już drgań, pozostało rozprawić się z tyłem.
    Sprzedawca przyjął też 8mki i oddał kasę. Zakupiłem z motoryzacyjnej pasji dystanse 5mm. Po założeniu przejechałem się pod domem i do 140/h wszystko wydawało się ok.
    Dopiero przy okazji rozpędzenia na autostradzie w licznikowe >140 wibracje wróciły Są słabsze niż wcześniej ale nadal nie do zaakceptowania.

    Zmierzyłem suwmiarką, jaki jest dystans od krawędzi na feldze gdzie wchodzi dekielek do centrowania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190809_143033.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	71.1 KB
ID:	261056

    Na przodzie 30mm na tyle 31mm.


    I ten 1 mm przy tej feldze powoduje, że centrowanie nie jest idealne. Wychodzi na to, że idealne byłyby bez centrowania dystanse 4mm
    Spróbuję jeszcze ponownie osadzić felgę, może uda się do zrobić równo i nie będzie nic odczuwalne podczas jazdy.

    Poza tym co ciekawe, to delikatne niewycentrowanie powoduje u mnie piszczenie tylnych hamulców przy hamowaniu z prędkości miejskich.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czyli jestes na granicy, tez niezbyt dobrze. przeginacie panowie - dajcie 2mm mniej i bedzie przynajmniej jakis margines - wiele na wygladzie nie stracicie a bedzie znacznie bezpieczniej.
    Dystanse to dla mnie nowy temat, uczę się. Przed zakupem czytałem wielokrotnie tematy na forum. Wszędzie zalecane na start to 16mm przód, 8 mm tył, nikt nie miał takich problemów więc nie spodziewałem się ich u siebie. Felgi też wydawałoby się dosyć popularne/oryginały.
    Ale masz racje, można było więcej pomierzyć przy zakładaniu ich u siebie.
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


  10. #11750
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Zdjąłem tylne koła, ponownie wszystko oczyściłem...
    Centrowania piasty zostaje 11mm, koło ładnie siedzi na niej nie przykręcone, nie ma żadnego luzu.
    Jutro wrócę na Śląsk to będę miał okazję przejechać się autostradą, czy jest ok. Jeśli nie, to ja się poddaję

    Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory