Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #12271
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBi Stage 3+
    Postów
    2

    Domyślnie

    [lang=en]Hello to all members. I have Alfa 159 SW TBi Stage 3+ with tyres 235/45/18 and rims 18/8J/ET41 and want to upgrade it to 9J rims.
    Does fit Giulia 18 rims 9J ET34 to 159? Does somebody done that? Also can 265/40/18 fit to car?[/lang]

  2. #12272
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Zauważyłem u siebie coś dziwnego. Przy pełnym skręcie i dynamiczniejszym ruszeniu do tyłu i czasami do przodu mam zjawisko jakby niedokręcone koło, tak jakby coś przeskoczyło. Jest to tylko na 19" i śrubach pływających. Mam koła 5x108. Czy to sprawa śrub pływających i to normalne czy co to może byc? Dodam, że koła są dokrecone dobrze.

  3. #12273
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Zauważyłem u siebie coś dziwnego. Przy pełnym skręcie i dynamiczniejszym ruszeniu do tyłu i czasami do przodu mam zjawisko jakby niedokręcone koło, tak jakby coś przeskoczyło. Jest to tylko na 19" i śrubach pływających. Mam koła 5x108. Czy to sprawa śrub pływających i to normalne czy co to może byc? Dodam, że koła są dokrecone dobrze.
    Coś jakby uślizg opony...a szczególnie na kostce brukowej?

    Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

  4. #12274
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Coś jakby uślizg opony...a szczególnie na kostce brukowej?

    Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
    No tak ale nie koniecznie na kostce

  5. #12275
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Zakład wymieniający opony zniszczył mi nasadkę na śrubę zabezpieczającą przed kradzieżą koła.... Wyparli się tego, bo uwazają, że inny zakład, który przed zimą zmieniał opony, za mocno i na siłę dokręcił tę śrubę... Ten drugi zakład z kolei twierdzi, że dokręcił właściwie, na dowód odkręcił mi płynnie i bez problemu dowolne dwie inne śruby....
    Nie dojdę, kto spieprzył robotę. Fakt jest taki, że mam zniszczoną nasadkę, nie jest ona oryginalna, alfowska. Nic się już nią nie wykręci. Nie uśmiecha mi się rozwiercanie czterech śrub zabezpieczających, bo takie coś mi proponowano....
    Ma ktoś jakiś pomysł?

  6. #12276
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zakład wymieniający opony zniszczył mi nasadkę na śrubę zabezpieczającą przed kradzieżą koła.... Wyparli się tego, bo uwazają, że inny zakład, który przed zimą zmieniał opony, za mocno i na siłę dokręcił tę śrubę... Ten drugi zakład z kolei twierdzi, że dokręcił właściwie, na dowód odkręcił mi płynnie i bez problemu dowolne dwie inne śruby....
    Nie dojdę, kto spieprzył robotę. Fakt jest taki, że mam zniszczoną nasadkę, nie jest ona oryginalna, alfowska. Nic się już nią nie wykręci. Nie uśmiecha mi się rozwiercanie czterech śrub zabezpieczających, bo takie coś mi proponowano....
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Właśnie dla tego i podobnych temu akcji nie używam takich srub

  7. #12277
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zakład wymieniający opony zniszczył mi nasadkę na śrubę zabezpieczającą przed kradzieżą koła.... Wyparli się tego, bo uwazają, że inny zakład, który przed zimą zmieniał opony, za mocno i na siłę dokręcił tę śrubę... Ten drugi zakład z kolei twierdzi, że dokręcił właściwie, na dowód odkręcił mi płynnie i bez problemu dowolne dwie inne śruby....
    Nie dojdę, kto spieprzył robotę. Fakt jest taki, że mam zniszczoną nasadkę, nie jest ona oryginalna, alfowska. Nic się już nią nie wykręci. Nie uśmiecha mi się rozwiercanie czterech śrub zabezpieczających, bo takie coś mi proponowano....
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Nie wiem jaką dokładnie masz tą nasadkę, ale jednym ze sposobów, który u mnie się kilkakrotnie sprawdził, jest dobranie nasadki klucza wielokątnego, wbicie jej na siłę na łeb tej felernej śruby i odkręcenie. Przy czym wspomniana nasadka musi być naprawdę bardzo solidna, żeby zwyciężyła w starciu z łbem śruby.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #12278
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Oto ona... zniszczona od środka...

    - - - Updated - - -

    a tutaj z boku...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	81.7 KB
ID:	277996
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	56.2 KB
ID:	277995  
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 01-05-2021 o 16:04

  9. #12279
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Mój pierwszy samochód Kadett E z 92r miał ten sam problem. Alusy z opla corsy zabiezpieczone taką śrubą sprawiły nie lada problem przy wymianie opon. Od tego momentu nigdy już nie stosuję śrub zabezpieczających nawet przy najdroższych felgach Jak będą chcieli to i całe auto porwą.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  10. #12280
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Zrobię to samo... ale najpierw muszę je wykręcić.... Jest firma, która podobno to rozwierca.... ale może jest jakiś inny sposób, może Alcesa pomysł ma sens? Ktoś tak już robił?

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory