Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #12391
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    159 2.4 jtdm 210hp
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, od kilku tygodni jestem właścicielem 159, jako że opony są mocno zużyte przygotowuję się do kupna jakichś, fele 17. Co myślicie o tych całorocznych oponach, ma ktoś może i może coś powiedzieć o nich? Warte są czy lepiej kupić normalne sezonowki? Zastanawiam się nad tym typem opon, bo obecne są mocno zużyte więc jak już będę kupował np zimówki to od razu chyba letnie by pasowało.... Dużo nie jeżdżę więc też trochę no jednak wolałbym nie kupować 2 kompletów opon,

  2. #12392
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurupt7 Zobacz post
    Witam, od kilku tygodni jestem właścicielem 159, jako że opony są mocno zużyte przygotowuję się do kupna jakichś, fele 17. Co myślicie o tych całorocznych oponach, ma ktoś może i może coś powiedzieć o nich? Warte są czy lepiej kupić normalne sezonowki? Zastanawiam się nad tym typem opon, bo obecne są mocno zużyte więc jak już będę kupował np zimówki to od razu chyba letnie by pasowało.... Dużo nie jeżdżę więc też trochę no jednak wolałbym nie kupować 2 kompletów opon,
    Wszystko zależy od oczekiwań. Napisałeś, że dużo nie jeździsz, a jeżeli nie jeździsz po Alpach to wielosezonówki będą rozsądnym rozwiązaniem. Sam mam całoroczne Falkeny w jednym z moich aut i jestem z nich zadowolony, śmigam po drogach Przedgórza Sudeckiego na Dolnym Śląsku i nie ma z nimi problemu, więc polecam.

  3. #12393
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurupt7 Zobacz post
    Witam, od kilku tygodni jestem właścicielem 159, jako że opony są mocno zużyte przygotowuję się do kupna jakichś, fele 17. Co myślicie o tych całorocznych oponach, ma ktoś może i może coś powiedzieć o nich? Warte są czy lepiej kupić normalne sezonowki? Zastanawiam się nad tym typem opon, bo obecne są mocno zużyte więc jak już będę kupował np zimówki to od razu chyba letnie by pasowało.... Dużo nie jeżdżę więc też trochę no jednak wolałbym nie kupować 2 kompletów opon,
    Ja również polecam całoroczne, mam już w drugim samochodzie Goodyear Vector 4 Seasons (poprzedni Alfa 166, obecny Fiat Tipo) i nie widzę sensu zakładać czegoś innego i bawić się w przekładanie 2 razy do roku (w przypadku samochodów do zwykłej jazdy). Żadnych problemów w zimie i w lecie. W drugim aucie mam Nexeny n'blue i też nie mogę się do niczego przyczepić.

    Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

  4. #12394
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja się wyłamię. Moim zdaniem jeśli coś jest do wszytskiego to jest do niczego. Opona to jedyne miejsce styku pojazdu z nawierzchnią. To gwarancja naszego bezpieczeństwa. Pisanie, że niewiele jeżdżę, że tylko po mieście, że jeżdżę powoli, ostrożnie, to tylko szukanie wytłumaczenia dla własnych oszczędności. Prawda jest taka, że na jazdę samochodem wpływa tyle zmiennych, że nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego przewidzieć, a w kryzysowej sytuacji, która wcześniej czy później się pojawi opona musi być gwarantem naszego bezpieczeństwa, nawet jeśli to ktoś inny zawini. Dlatego dobra opona to podstawa. Dla mnie nie ma tutaj połśrodków bo liczy się bezpieczeństwo moje, mojej rodziny i innych uczestników ruchu. Może na moją opinię mają wpływ uwarunkowania terenu w którym egzystuje, bo to teren górzysty, ale nawet na równinach moja opinia byłaby identyczna.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 27-05-2022 o 23:14

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #12395
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Rafale, ja się w dużej części z Tobą zgodzę. Dużo zależy od uwarunkowania terenu.
    Nie mniej jednak miałem okazję zrobić kilka tysięcy km mocnym suvem Volvo z 250 KM pod maską na wspomnianych Goodyear Vector 4Seasons i powiem szczerze - do jazdy po suchej nawierzchni czy w czasie jesiennej ulewy nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. A biorąc po uwagę fakt, że jest to z "pochodzenia" opona zimowa - na nowy komplet w moich samochodach zawita właśnie ten model.
    I żeby nie było - jedna opona całoroczna drugiej nie równa, co też miałem okazję się przekonać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #12396
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Witam. Mam do kupienia felgi z opla, stalówki tzw felgi strukturalne z przeznaczeniem na zime. Tutajnmam pytanie, czy et 39 będzie ok? Obecne stalówki zimowe mam chyba ori et 34

  7. #12397
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Witam. Mam do kupienia felgi z opla, stalówki tzw felgi strukturalne z przeznaczeniem na zime. Tutajnmam pytanie, czy et 39 będzie ok? Obecne stalówki zimowe mam chyba ori et 34
    Nie będą pasować.
    Nawet jeśli by się okazało że wejdą to do czasu zmiany klocków hamulcowych.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #12398
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2.0 JTDm, 170 KM, 125 kW, 2010r
    Postów
    26

    Domyślnie Trochę inne felgi (ET40, szer 7")

    Cześć

    Mam szybkie pytanie - znajomy (niestety na 2gim końcu Polski, nie podjadę ;/) ma felgi na sprzedaż, aczkolwiek nie alfowe, parametry

    17", szer 7", et40, profil H2

    Myślicie, że będzie pasowało do alfy?

    Alfa ma:
    17", szer 7,5", et41, profil ??

    Głównie czy ta różnica et nie będzie nigdzie obcierać etc.

  9. #12399
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    Jaki rozmiar mają dekielki do alufelg?

  10. #12400
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darrr Zobacz post
    Jaki rozmiar mają dekielki do alufelg?
    Średnica dekielka do oryginalnych felg to 60mm.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory