Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Alfa Romeo 159 1750Tbi

  1. #1
    Wojtek_
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1750Tbi

    Witam. Przymierzam się powoli do kupna samochodów. Po obejrzeniu wielu pięknych samochodów mogę powiedzieć że zakochałem się tylko w jednym - Alfie Romeo 159 Mam do Was pytanie czy ktoś miał/ma do czynienia z silnikiem 1750TBI? Jakie są jego osiągi, elastyczność, spalanie? Czy opłaca się go kupować czy lepiej zainwestować w inną wersję silnikową?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Silnik jest bardzo chwalony, mam go u siebie w Brerze. Zbiera się ładnie (7.7 sek. do setki), dzięki niewielkiej wadze podsterowność nie jest uciążliwa. Największą jego zaletą jest elastyczność. Dla tych którzy lubią kręcić motor wysoko, TBi będzie jednak rozczarowaniem - odcięcie już przy 5,8 tys. obrotów.
    W trasie bez problemu da się zejść poniżej 9 litrów (mój rekord 8,1), w mieście od 12 wzwyż.

    Tu masz spalanie kilku użytkowników 159 TBi:
    http://www.spritmonitor.de/en/overvi...00&powerunit=2

    A tu Brery TBi:
    http://www.spritmonitor.de/en/overvi...50&powerunit=2
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 16-02-2011 o 20:42

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Jechałem kiedyś po niemieckiej autostradzie spory odcinek przy predkościach 160-200kmh, ja w dieslu 2.0, ojciec w SW w tym tbi, mój spalał koło 8l/100km, jego dochodziło 15 l/100

    Tak, w ramach opowieści o ekonomi tego silnika. Niemniej jednak to świetny motor, teraz brałbym go zamiast 2.0jdtm. Sorry za OT

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, że przy prędkościach autostradowych rzeczywiście spalanie jest wyraźnie wyższe. Nie wiem jakie jest spalanie przy 200 km/h, ale przy tempomacie ustawionym na 140 (czasami się jechało trochę szybciej, czasami trochę wolniej) spalanie mi wyszło 11,5 l przy raczej delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu.
    TBi na pewno nie jest mistrzem oszczędności, ale poza autostradą, przy prędkościach rzędu 100-120 km/h spalanie koło 9 litrów nie jest niczym nadzwyczajnym.
    A przy prędkościach 160-200 km/h to raczej żaden 200 konny silnik benzynowy nie będzie palił 8 litrów, choć faktem jest, że jest wiele silników oszczędniejszych od TBi.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Moja Brera przy 140 pali 14L, przy 100-120 - koło 11L, a przy 240 na V biegu - 40L

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  6. #6
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiek Zobacz post
    Jechałem kiedyś po niemieckiej autostradzie spory odcinek przy predkościach 160-200kmh, ja w dieslu 2.0, ojciec w SW w tym tbi, mój spalał koło 8l/100km, jego dochodziło 15 l/100

    Tak, w ramach opowieści o ekonomi tego silnika. Niemniej jednak to świetny motor, teraz brałbym go zamiast 2.0jdtm. Sorry za OT
    taak, taaak jakiś ty błyskotliwy chłopie "Tak, w ramach opowieści o ekonomi tego silnika": no rzeczywiscie, wszyscy i na codzien jezdzimy 160-200 km na godzine))

    Daj sobie na luz, chłopie z taką argumentacją. Groteska.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    a moja Bella pali tyle ile jej wleję

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Kowalski nie będę z tobą wchodził w pyskówkę bo wiem że jesteś forumowym trollem, z mojego wpisu ma tylko i wyłącznie wynikać fakt, że jeśli przy takich prędkościach na dłuższych dystansach silnik tyle spala to normalne, że jeżdżąc, a nie wlokąc się po Polsce może spokojnie dochodzić do 13-14. Tak uważam, nie jeździłem tym silnikiem dłużej niż kilka godzin, dlatego zaliczyłem swój wpis do "ot".

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    a coś o reakcjach na gaz w 1750 możecie napisać?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa romeo 1750 TBI
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam.Jeżeli chodzi o ten silnik to moge powiedzieć że jestem bardzo zadowolony,zbiera się fajnie poniewaz ma duzy moment 320 nm robi swoje i jest dostępny już od 1500 obr/min. Przejechałem prawie 20 000 tyś i srednie spalanie nigdy nie przekroczyło 14l na 100km a dodam że mieszkam w mieście gdzie są korki non stop. Na niemieckich autostradach po których często mam przyjemność bywać spalanie ok. 11l zależy od predkośći ale średnio na tempomacie ok. 150 czasem więcej czasem wolniej . Wiadomo że spali ile zatankujesz. Napewno przjemność z jazdy jest ogromna. Jak ktoś jeździ bardzo agresywnie to wiadomo że spali więcej i tylko od stylu twojej jazdy zalezy ile więcej ale od ok 8,5 do 14 -stu musisz brać pod uwagę z tym że te 8,5 to naprawdę trzeba sie postarać ale za to przeglądy masz co 30 tyś z wymianą oleju lub co rok. pozdrawiam i jezeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz a postaram sie odpowiedzieć.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory