Strona 39 z 42 PierwszyPierwszy ... 2930313233343536373839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 416

Temat: Dołożenie czujników parkowania (Parktonic)

  1. #381
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    tu Ci nie podpowiem wiele, ori chyba byly tez Valeo o ile jeszcze kojarze, ale wymiary nie wiem czy sie zgadzaja.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #382
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Teoretycznie ja teraz mam czujniki parkowania, tylko nie fabryczne i wolałbym oryginał... ale chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli kupuje zderzak na podwójny wydech i przy okazji ogarniam oryginalne pdc Ciekawe czy te nie oryginalne czujniki np. Valeo które mam obecnie, można zamontować od środka w oryginalne koszyczki w zderzaku?

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Przepraszam za lekki offtopic, ale czy zderzak na jedną rurę po prostu nie ma zaślepki w miejsce gdzie powinna być druga rura?

  3. #383
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Epsonix, niby tak, tylko że ja teraz mam takie duże z kołnieżem, montowane od zewnątrz... Ciekawe czy jakby rozebrać może ten kapturek i założyć w oryginalny koszyczek? Czekam na ten nowy zderzak i będę patrzył... Chyba, że dam radę oryginał podłączyć.

    Zderzak na dwa wydechy, ma taki ładny obrys zrobiony z dwóch stron, tak jak zderzak z miejscem na jeden wydech. Można rzeźbić w tej zaślepce przy zderzaku z pojedynczym wyjściem, ale nie wiem czy da radę to tak estetycznie zrobić.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  4. #384
    Użytkownik Świeżak Avatar mandaryn
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SW Q4 TI
    Postów
    28

    Domyślnie

    Nic nie trzeba rzeźbic na 2 końcówkę jest zaślepka zgrzana w kilku miejscach. Nie trzeba wycinać tylko podważyć

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #385
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Epsonix, niby tak, tylko że ja teraz mam takie duże z kołnieżem, montowane od zewnątrz... Ciekawe czy jakby rozebrać może ten kapturek i założyć w oryginalny koszyczek? Czekam na ten nowy zderzak i będę patrzył... Chyba, że dam radę oryginał podłączyć.

    Zderzak na dwa wydechy, ma taki ładny obrys zrobiony z dwóch stron, tak jak zderzak z miejscem na jeden wydech. Można rzeźbić w tej zaślepce przy zderzaku z pojedynczym wyjściem, ale nie wiem czy da radę to tak estetycznie zrobić.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Jak by się okazało że ci czujniki nie zagrają to jest jeszcze inne rozwiązanie

    http://vm.tiktok.com/RP6WvU/

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #386
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Haha wolałbym jednak mniej odstające [emoji106]

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #387
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Mam problem z przednimi czujnikami - gdzieś jest walnięta wiązka w efekcie czego nie działają żadne, ani przednie ani tylne. Nie mam za bardzo ochoty na rozbebeszanie auta i szukanie. Ponadto po stłuczce ułamały mi się koszyczki czujników w przednim zderzaku a dostać zderzak dostosowany do czujników i spryskiwaczy xenonów graniczy z cudem lub kosztuje miliony.

    Anyway, chcę w jakiś sposób wyłączyć przednie czujniki i zostawić jedynie tylne. W jaki sposób mogę to zrobić? Wymiana centralki, jakie przeprogramowywanie body kompa? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki. Ostatecznie jestem skłonny nawet rezystory powsadzać zamiast przednich czujek byle tylko mi tył działał xD

    Założyłem osobny temat a nie zauważyłem, że tu taki rozrośnięty wątek jest.

  8. #388
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Mam problem z przednimi czujnikami - gdzieś jest walnięta wiązka w efekcie czego nie działają żadne, ani przednie ani tylne. Nie mam za bardzo ochoty na rozbebeszanie auta i szukanie. Ponadto po stłuczce ułamały mi się koszyczki czujników w przednim zderzaku a dostać zderzak dostosowany do czujników i spryskiwaczy xenonów graniczy z cudem lub kosztuje miliony.

    Anyway, chcę w jakiś sposób wyłączyć przednie czujniki i zostawić jedynie tylne. W jaki sposób mogę to zrobić? Wymiana centralki, jakie przeprogramowywanie body kompa? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki. Ostatecznie jestem skłonny nawet rezystory powsadzać zamiast przednich czujek byle tylko mi tył działał xD

    Założyłem osobny temat a nie zauważyłem, że tu taki rozrośnięty wątek jest.
    Zdjwmij zderzak i napraw wtyczkę łącząca wiązkę zderzaka z resztą auta. Wtyk łatwo znajdziesz jak zderzak będzie zdjęty. Po kablu będziesz widział gdzie się kończy.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #389
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Zanim czujniki wysiadły na amen był temat ciągłego widzenia przeszkody (nawet, kiedy jej nie było). Wymiana czujnika nie pomogła. Spróbuję tą wtyczkę ogarnąć ale jednak podtrzymuję pytanie - w jaki sposób mogę po prostu wyłączyć przód?

  10. #390
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    zmiana centralki na tylko tył i wyprogramowanie, ale to bez sensu, wez sobie sciągnij eLearna i sprawdź wiązki od centralki do każdej wtyczki wg schematu, potem ewentualnie do masy/zasilania i pomiędzy sobą w każdej wiązce. tak, trzeba będzie zrzucać zderzak, ale czy nie warto? Ja dokładałem swoje PDC przód bo uważałem że warto.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Awaria czujników parkowania
    Utworzone przez sickboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 04-01-2024, 15:45
  2. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  3. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  4. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  5. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory