Strona 38 z 42 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 416

Temat: Dołożenie czujników parkowania (Parktonic)

  1. #371
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Dziękuję tylne czujniki miały oryginalnie również wyłączanie przy lampce? Myślałem, że tylko w przypadku przednich PDC występował ten przycisk.
    Czyli potrzebuje wiązkę, czujniki, głośnik i moduł? Napisałeś, że w przypadku przedlifta, oryginalnie może być już wiązka? Więc teoretycznie gdyby tak było, to nie potrzebuje kupować wiazki, czy chodzi o to że dodatkowo czeka mnie jakieś dorabianie i lutowanie?


    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Już [MENTION=30769]olo_84[/MENTION] częściowo odpowiedział, dopiszę resztę. W mojej TBi 2010 miałem ori tył, dorabiałem przód. Lampkę miałem ori z przyciskiem/diodą świecącą, a czy tak było zawsze w 159 to nie wiem, natomiast wiem że np w Brerze Spider nie było przycisku (składany dach jest przyczyną i fakt że nie było wersji z przednim PDC?) i nawet koledze t0m podawałem rezystancję jaką dopina się pomiędzy linie sterujące bo chciał dorobić taki wyłącznik jak dorabiał do Spider-a przednie PDC. Nie pamietam już rezystancji, coś mi się kołacze w głowie wartość 700R, ale mogę się mylić, najwyżej go dopytaj. no albo bardziej elegancko zmień lampkę, majątku nie kosztuje.

    większość przedliftowych 159 ma nadmiarowe wiązki do PDC/xenonów, choć zdarzały się egzemplarze (niezależnie od specyfikacji, np w Distinctive) które nie miały żadnych gratisowych wiązek. Po lifcie to już dawali tylko wiązki pod to co było na wyposażeniu auta (sorki, z jednym wyjątkiem, u mnie była do czujnika poziomu płynu spryskiwaczy).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-07-2019 o 10:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #372
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Olo, ja mam zamiar dołożyć sam tył, w sensie mam teraz czujniki ale nie oryginalne Valeo i głośnik z biegiem czasu zrobił się strasznie cichy.. A oryginalnie jest chyba jakoś to inaczej rozwiązane bo przycisza się automatycznie radio... Dobrze pisze? Najprawdopodobniej kupuje csly zderzak, razem z wpiętymi już czujnikami i wiązka do każdego czujnika... Zastanawia mnie czy dalej muszę coś ciągnąć, czy wystarczy moduł, buzzer, razem wszystko spiąć i tyle.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #373
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Olo, ja mam zamiar dołożyć sam tył, w sensie mam teraz czujniki ale nie oryginalne Valeo i głośnik z biegiem czasu zrobił się strasznie cichy.. A oryginalnie jest chyba jakoś to inaczej rozwiązane bo przycisza się automatycznie radio... Dobrze pisze? Najprawdopodobniej kupuje csly zderzak, razem z wpiętymi już czujnikami i wiązka do każdego czujnika... Zastanawia mnie czy dalej muszę coś ciągnąć, czy wystarczy moduł, buzzer, razem wszystko spiąć i tyle.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
    A widzisz człowiek pisze juz tak z automatu bo z reguły doklada się przod jak sie juz ma tył. Z tyłem raczej nie pomogę. Nie dokladalem takiej kombinacji. Dokladalem przód. Sam tyl to na pewno buzer i czujniki i wiazka do zderzaka to zapewne ci będzie potrzebne. Jeśli po prawej stronie w bagażniku za tapicerka będziesz miał trzy wtyczki to dołożenie samego tyłu będzie proste tak przynajmniej ja bym to widział. Ale czy jeszcze jakieś przekaźniki/bezpieczniki to już nie pomogę

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Z tym przyciszaniem radia w 159 to o ile pamietam nie ma czegos takiego, w Giulii tak, ale w sumie to mnie nawet denerwuje - wolalbym zeby nie przyciszalo.
    jak Ci przycichl nieori glosnik to moze sie gdzies przycisnal - to sa male przetworniczki piezo i wystarczy ze oprze sie gdzies maskownica i juz jest duzo ciszej. albo moze jest gdzies jakas regulacja glosnosci?

    co do kompletnosci wiazek, no musisz sobie sprawdzic sam czy masz wszystkie, nie wiemy co wsadzili a czego nie do Twojego auta. na poczatek trzeba zagladnac za zderzak tylny czy wystaje 6 pinowa wtyczka dla PDC, potem z prawej strony w bagazniku pod tapicerkami czy masz 3 (lub przynajmniej 2 gdyby np nie bylo u Ciebie wiazki na przednie PDC) wtyczki dla modulu PDC, potem sprawdzic w dole prawego slupka C pod panelem czy masz kabelek do glosnika. jeszcze sprawdzic czy jest bezpiecznik w skrzynce (a jak nie ma to czy sa styki).
    sciagnij sobie eLearna ISO, zainstaluj z SVF viewerem, tam masz schematy elektryczne, umiejscowienie wiazek/modulow/wtyczek, kodami literowymi zaznaczone kolory kabli, w innym dziale pinouty wtyczek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #375
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Czyli teoretycznie nie takie proste jest dołożenie nawet samego tyłu... Jeżeli nie będzie wtyczek w bagażniku, to raczej gra nie warta świeczki?
    Co do głośności, podejrzewam że może już głośnik swoje wypracował, bo wyjąłem go i praktycznie głośność wcale się nie zmieniła. Rozmawiamy o komplecie czujników Valeo.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  6. #376
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    ja tam dokladalem przod ale robiłem razem z dokladabiem xenonow wiec i zderzak kupowalem ze spryskami i pdc i musialem ciagnac kable na tyl do czujnika poziomowania, wiec 2 pieczenie przy jednym ogniu zrobilem

  7. #377
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Zerknąłem pod zderzak przed chwilą, ale pada i nie bardzo miałem jak głębiej tam wejść, niestety żadnej wtyczki nie widziałem.. Może trzeba zderzak zrzucić? Mam do zabrania w dobrej cenie zderzak razem z czujnikami i wiązka całą w sensie kable od każdego czujnika i zakończona wtyczką. Może się skuszę nawet i ze względu na drugi otwór na wydech, a jakby dało radę podłączyć czujniki to byłoby super.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  8. #378
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Nie pod zderzak patrz, tylko za tapicerkę po prawej stronie. Za tą wnęką

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #379
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Swoją drogą jeśli wymieniasz zderzak dla wydechu to czy dolozyszpdc czy nie to co za różnica? Najwyżej będą tylko dla ozdoby.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #380
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Teoretycznie ja teraz mam czujniki parkowania, tylko nie fabryczne i wolałbym oryginał... ale chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli kupuje zderzak na podwójny wydech i przy okazji ogarniam oryginalne pdc Ciekawe czy te nie oryginalne czujniki np. Valeo które mam obecnie, można zamontować od środka w oryginalne koszyczki w zderzaku?

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Awaria czujników parkowania
    Utworzone przez sickboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 04-01-2024, 15:45
  2. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  3. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  4. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  5. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory