Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Prawe Lusterko brak regulacji

  1. #1
    qwertus
    Gość

    Domyślnie Prawe Lusterko brak regulacji

    Witam, zakupiłem właśnie swoją pierwszą w życiu Bellę. Ogólnie jestem zachwycony, natomiast jest jedna rzecz, która mnie niepokoi. Otóż samochód stał w ostatnie mrozy na dworze, odpalił bez problemów, ale przy ustawianiu lusterek nieopatrznie wcisnąłem przycisk złożenia lusterek. Lusterko kierowcy złożyło się bez problemu, natomiast pasażera złożyło się do połowy. Dzisiejszą noc AR spędziła w garażu, więc co miało odmarznąć odmarzło. Oba lusterka się składają, natomiast nie działa regulacja prawego lusterka. Czy te dwie funkcje (składanie i regulacja) są ze sobą związane (np. jeden bezpiecznik)? Zastanawiam się, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wymianę oleju, więc i lusterko zgłoszę do przejrzenia, ale może któryś z kolegów miał podobny przypadek?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    u mnie w okresie zimowym też buntuje się prawe lusterko.Prawdopodobnie coś go blokuje, trzeba by go rozebrać i być może coś wyczyścić. Z regulacją też czasem są problemy.Nie mam garażu więc rozbiórka plastików na mrozie raczej nie wchodzi w rachubę.W ASO (jeśli nie będą Ci chcieli od razu wymieniać całości) pewnie znajdą sposób.Jak już kolega będzie po zabiegach sam chętnie się dowiem co tam nie domaga.

    Pzdr P.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Miłaem podobnie.Wyjąłem panel sterujący, rozebrałem ,przeczyściłem styki ( lubią zaśniedzeić ) , złożyłem. Po tym zabiegu wszystko "ok"Czas 30 min.
    Szymon

  4. #4
    qwertus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyrud1696 Zobacz post
    Miłaem podobnie.Wyjąłem panel sterujący, rozebrałem ,przeczyściłem styki ( lubią zaśniedzeić ) , złożyłem. Po tym zabiegu wszystko "ok"Czas 30 min.
    Panel sterujący przy drzwiach kierowcy? W jaki sposób go rozebrałeś?

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Wyjmij gumowy dywanik z lewego uchwytu do zamykania drzwi, odkręć 2 śruby imbusowe (4 lub 6 stka) i wyjmujesz panel.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Tak dokładnie. Potem kilka śrubek i dostajesz się do styków.Uwaga na drobne elementy !
    Szymon

  7. #7
    qwertus
    Gość

    Domyślnie

    Minęło trochę czasu, ale wreszcie znalazłem wolną chwilę, żeby rozkręcić to i owo. Tak jak koledzy pisali. Po wyjęciu panela i rozkręceniu go, okazało się, że jest cały usyfiony. Przemyłem go wysuszyłem. Wszystko działa jak złoto. Dzięki raz jeszcze za pomoc.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Mam pytanie - co należy zrobić aby lusterka się składały. Naciskałem przyciski jak wskazuje instrukcja ale lusterka ani drgnęły. Regulacja działa OK.

  9. #9
    qwertus
    Gość

    Domyślnie

    Po naciśnięciu przycisku powinny się złożyć. Jeśli masz FES i interfejs sprawdź, czy test złożenia lusterka działa dobrze, będziesz miał pewność, że z silniczkiem wszystko OK. Jeśli jest OK, pozostaje rozkręcenie i przeczyszczenie panelu.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czy każda 159 ma składane lusterka?
    Gdzie znajduje się ten klawisz?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory