Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 269

Temat: Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)

  1. #251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Witam,
    Opiszę swoją, moim zdaniem problemową sytuację:
    - wskaźnik doładowania turbo na biegu jałowym zawsze jest pomiędzy 0 a pierwszą kreską
    - jak jadę i mam otwarte okno pasażera z przodu to słychać dość głośny gwizd/świst dobiegający gdzieś z prawej strony z przodu (okolice turbo), bez muzyki i jak jest cisza wokół to słychać to również przy zamkniętych oknach ale wiadomo dużo dużo mniej
    - jak jadę i wciskam mocno gaz to wskaźnik doładowania dochodzi mniej więcej do 1,5 bara… po chwili spada i znów wraca do okolic 1,5. Ewidentnie jest taki przypadek rozpędzania „na dwa oddechy”. Auto nabiera prędkości.. chwila przerwy i znów przyspiesza.
    Po przeczytaniu całości tego tematu, wnioskuję że jest to mocno związane z moimi problemami i mam w planach zająć się wymienianymi tutaj rzeczami: overboostem, wężykami, czujnikiem doładowania. Teraz mam 2 pytania do kolegów:
    1. Czy jak to wszystko zrobie i przykładowo wszystko wróci do normy ale nadal będzie słyszalny świst, to powinienem i tak wyjąć i sprawdzić stan turbo ?
    2. AR 159, 1.9 JTDM, 150 km, 16V VIN: ZAR93900007092950 – czy po tych danych jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy ten overboost jest rozbieralny/nierozbieralny ? W ogóle jak taki nierozbieralny rozpoznać ?

    Dodam jeszcze, że czasami mam wrażenie jakby od dołu nie chciała się zbierać.. wciskam gaz i powoli przyspiesza i naaagle taki pier*olnięcie jak załączy turbo i wtedy też to nie jest normalne bo mam odczucie, że to jest takie "przeładowanie". Ale tak jak mówię, to nie dzieje się zawsze.

  2. #252
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Prawdopodobnie czujnik jest uszkodzony. Świstem turbosprężarki bym się tak nie przejmował, ale bez jej demontażu nie dowiesz się w jakim stanie jest zmienna geometria. Z tym rozbieraniem overboosta to też szału nie ma. W wersji nierozbieralnej możesz wyczyścić gąbczasty filterek, ale usterkę zaworu usuniesz i ta poprzez jego wymianę. Wężyki warto wymienić profilaktycznie, niewielki koszt.

  3. #253
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    1. Dalej będzie słyszalny, bo to co planujesz nie ma nic wspólnego z samym wirnikiem, a to on "gwizda". I jeśli nie jest to jakieś bardzo głośne, to niejedno turbo robi tysiące km z takimi odgłosami. Ale nowe i w b.dobrym stanie nie powinny mieć tego typu objawów.

  4. #254
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Czujnik wyciągnąłem, przeczyściłem i zamontowałem na nowo. Nadal są błędne wskazania wskazówki od turbo. Jest poprawa przy zbieraniu się od dołu Niewielka ale jednak jest poprawa przy wyższych prędkościach, nie ma aż tak odczuwalnego tego przyspieszania na "dwa oddechy". Jest coś co jeszcze mogę zrobić zanim zdecyduje się na wymianę czujnika ?

    Pozdrawiam,

  5. #255
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    Panowie jest problem, posiadam alfe Romeo 159, dwa miesiące temu oddałem turbine do regeneracji,bo już tak wyla na zimnym silniku że za chwilę by się rozpadła, oddałem do regeneracji do Jaworzna do TURBOTECHU wszystko było ok ale ostatnio zaczęła dziwnie"buczec"r
    A mianowicie gdy silnik jest zimny wszystko chodzi super, ale gdy silnik osiągnie te 90 stopni, i gdy dodam gazu e podłogę to powyżej 2.5 tys zaczyna się buczenie, gdy rozpędzam się powoli tego buczenie nie ma, buczenie niknie gdy np: dam na luz obroty spadną i wrzucę np piąty bieg towszystko niknie,.
    Sprawdzałem przewody podcisnienia dolot i wszystko wygląda ok,postaram się nagrać film jak to wygląda.
    Jak nie rozwiarze problemu to oddam na gwarancję to jest na 2 lata. Tylko nie wiem czy problem leży u mnie czy w regenerowanej turbine.
    Ostatnio edytowane przez Mirinda41 ; 11-10-2018 o 11:30

  6. #256
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 159 2.0jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam do was pytanie, bo ta alfa to moje pierwsze auto z turbiną. Do tej pory słyszałem ją głównie jak mocno przyśpieszałem na drugim biegu, ale potem wskakiwał wyższy i nic. Ostatnio zauważyłem, że jak wdepnę na dwójcę turbina "zaśpiewa" i po odpuszczeniu gazu, wrzuceniu trójki jeszcze przez chwilę ją słyszę, a potem znów się ucisza, nawet jak wdepnę na tej trójce. To normalne zjawisko, czy jakieś wężyki się rozszczelniają/coś cię dzieje ogólnie?
    Jedyne co to zmieniłem opony na nówki letnie, może jest większe obciążenie wynikające z lepszej trakcji, turbina mocnej dmucha i przez to dłużej ją słyszę?
    Motor 2.0jtdm 170km

  7. #257
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Wg mnie kolektor do planowania. Początek urywania się śrub z bloku silnika. Wydechowy musisz zdjąć, poddać planowaniu i nowe śruby, uszczelka i będzie git. Robiłem to w lutym. Od tej pory nic nie gwiżdże. Zobacz też, czy przy kolektorze nie okopciło ci sadzą silnika. Jeśli tak, to na 100%. Im szybciej, tym lepiej.

  8. #258
    Użytkownik Świeżak Avatar E-mil85
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159 Ti 1.9 JTDm 16V ,Alfa 147 1.9 JTD. Była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportpack
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cześć, od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem 159 1.9 150koni. Auto niedawno przed moim kupnem miało wymieniane turbo na regenerowane i niestety zaczęlo bardzo mocno gwizdać zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Prawdopodobnie kiepsko zrobione, więc postanowiłem oddać je do regeneracji (zakład niby sprawdzony z polecenia zaprzyjażnionych mechaników). Turbo wróciło, wszystko poskładane, różnica bagatelna, cisza w pracy turbiny, ale już po przejechaniu dosłownie 200km pojawiło się pogwizdywanie na postoju, szczególnie schodząc z obrotów (tak jak na załączonych filmach z początku tematu) oraz stałe ciche pogwizdywanie podczas jazdy, przy zamkniętych oknach również słyszalne, po odpuszczeniu gazu zanika, ponowne przyśpieszanie znowu obecne. Auto jeżdzi bardzo dobrze, ma moc, super przyspiesza, egr, dpf off, klapy na stałe w pozycji otwartej. Czy winowajcą może być nieszczelny przewód turbo-intercooler bo mechanik sugerował że już słabo wygląda, niby dziur nie widać, ale może to jakieś nie widoczne gołym okiem przetarcia? Co myślicie śmigać dalej, bo juz sam nie wiem, naczytałem się że turbo w tym silniku często gwiźdze, a regenerowane tym bardziej.

  9. #259
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-mil85 Zobacz post
    Cześć, od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem 159 1.9 150koni. Auto niedawno przed moim kupnem miało wymieniane turbo na regenerowane i niestety zaczęlo bardzo mocno gwizdać zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Prawdopodobnie kiepsko zrobione, więc postanowiłem oddać je do regeneracji (zakład niby sprawdzony z polecenia zaprzyjażnionych mechaników). Turbo wróciło, wszystko poskładane, różnica bagatelna, cisza w pracy turbiny, ale już po przejechaniu dosłownie 200km pojawiło się pogwizdywanie na postoju, szczególnie schodząc z obrotów (tak jak na załączonych filmach z początku tematu) oraz stałe ciche pogwizdywanie podczas jazdy, przy zamkniętych oknach również słyszalne, po odpuszczeniu gazu zanika, ponowne przyśpieszanie znowu obecne. Auto jeżdzi bardzo dobrze, ma moc, super przyspiesza, egr, dpf off, klapy na stałe w pozycji otwartej. Czy winowajcą może być nieszczelny przewód turbo-intercooler bo mechanik sugerował że już słabo wygląda, niby dziur nie widać, ale może to jakieś nie widoczne gołym okiem przetarcia? Co myślicie śmigać dalej, bo juz sam nie wiem, naczytałem się że turbo w tym silniku często gwiźdze, a regenerowane tym bardziej.
    Ja bym jeździł. Mi też troszkę czasem słychać turbinę. Jeszcze z nią nic nie robiłem. Auto mam od 2011 r. Miała wtedy przebieg 145 tys. Teraz 167 tys.

  10. #260
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    22 tysiące przebiegu prze 9 lat?

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  2. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. 156 2.4 td sprowadzona - problem z turbina (turbo)
    Utworzone przez GTom777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory