Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Brak mocy przy ruszaniu

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar VVoytec
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Oslo
    Auto
    159 Ti 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mam dokladnie te same objawy co axel40, czy w takim przypadku programowe usuniecie EGR i jego zaslepienie eliminuje objawy?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    wylacznenie programowe eliminuje ww objawy - zakup uzywanego odradzam - to loteria bo mozna trafic gorzej niz sie ma. Najlepiej kupic nowy plus czesciowo zaslepic lub wylaczyc programowo.

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Polecam wyrzucenie w/w zaworu,koszta podobne (wymiana na nowy)i spokój w temacie,a co się poprawiło,u mnie na pewno zmniejszyła się "turbo dziura" w 2,4 jest dość głęboka i wyraźnie auto lepiej pracuje w niższym zakresie obrotów.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Witam!Chciałbym niejako odświeżyć temat.U mnie podobnie od jakiegoś tyg. zauważyłem, że samochód "nie jedzie z dołu".Dopiero jak obroty wejdą powyżej 2000 to zaczyna ciągnąć ale też nie tak jak wcześniej.Nadmienię, że jestem po wymianie chłodnicy i chłodnicy intercoolera bo niestety ciekły.Było też trochę oleju w przewodach w okolicy intercoolera.Problemy zaczęły sie jeszcze przed tą wymianą w mamencie kiedy wpadłem w dość głęboką dziurę prawym kołem.Po naprawach raz pojawił się komunikat błędu EGR.Po wykasowaniu i pojeżdżeniu chwilę nie powrócił ale samochód dalej "przymulony".Przy ruszaniu nie jest jakoś cdramatycznie ale czuję, że jest coś nie do końca dobrze.Nadmienię, że patrząc na wskaźnik ciśnienia doładowania nie widzę zmian.Czy w związku z powyższym przyczyną może być zabrudzony/niesprawny EGR i czy od razu inwestować w nowy czy też zaryzykować czyszczenie?Drugie pytanie czy po wyjęciu można sprawdzić czy elektromagnes EGR-a działa czy też nie?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Może być to Egr, lub turbo.
    Egr najpierw spróbuj przeczyścić jest na forum fotorelacja.
    Tak da się sprawdzić czy elektromagnes działa.
    Ps. Odkręć 4 śruby od Egr tak żeby można było go odsunąć o jakieś kilka mm, wytnij blaszkę o grubości co najmniej 1mm, wsadź ją w szczelinę i skręć Egr, jazda próbna i wyjdzie czy to "on". Jeżeli power powróci to masz odpowiedź.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Dzięki.Sprawdzę jutro EGR.Czy jest gdzieś na Forum opis tej procedury dla 159 2,4 JTDM bo znalazłem tylko 156 2,4 JTD (czy są jakieś różnice)?Mam nadzieję, że to nie turbo bo do momentu tego nieszczęśliwego "wypadku" nic złego się z nim nie działo.Jak rozwiążę zagadkę to się odezwę.Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez mklimko ; 19-02-2012 o 12:21

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Do niedawna miałem taki sam problem jak wy ale na moje szczęście kolega forumowicz Tomek_Krk zregenerował mi EGR i jest naprawdę super właśnie wróciłem z trasy 500km i wszystko ok mam nadzieję że taki stan rzeczy się utrzyma ,,,,wielkie dzięki TOMEK........

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 2.2 jts sportwagon
    Postów
    1

    Domyślnie AR 2.2 jts 159 sportwagon

    moja AR straciła moc przy ruszaniu,czuło się wbijanie w fotel,teraz rusza bez szału.później po rozgrzaniu jest moc.co to może być?2.2 benzyna.pozdrawiam

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berdan Zobacz post
    moja AR straciła moc przy ruszaniu,czuło się wbijanie w fotel,teraz rusza bez szału.później po rozgrzaniu jest moc.co to może być?2.2 benzyna.pozdrawiam
    Trzeba wykonać diagnostykę. Czy są zapisane jakieś błędy? Czy przepływomierz wskazuje poprawne wartości? Czy nie ma nieszczelności w dolocie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16V 150KM 2008r.
    Postów
    7

    Unhappy Brak mocy do 2000 obrotów

    Cześć, od pół roku jestem chyba szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo 159 1.9 jtdm 150km 2008r. automat, niestety mam problem z ruszaniem, jest zamulony do 2000 obrotów, potem już się normalnie zbiera. Usunięty EGR, klapy zaślepione, czujnik podciśnienia wymieniony, rozrząd po wymianie, turbo po regeneracji (wywalało błąd p0237 przy mocniejszym depnieciu np. podczas wyprzedzania i wchodził w tryb awaryjny) po wymianie turbo błędu nie ma, wszystkie filtry, oleje wymienione, wszystkie wężyki i szczelność sprawdzone. Macie jakieś pomysły bo już nie wiem co może powodować taki problem przy ruszaniu że do 2000 obrotów się nie zbiera (przy dużym ruchu strach skrzyżowanie przejechać). Została mi jeszcze wymiana oleju w skrzyni (chcę zrobić wymianę dynamiczną) , tylko przed wymianą mogę jakoś jeszcze skrzynie sprawdzić czy w niej nie ma problemu i czy skrzynia może być winna takim objawom? Już tyle wydałem na rozwiązanie tego problemu że wolałbym uniknąć sytuacji że wymienie olej za ponad tysiaka a się okaże że trzeba regenerować skrzynię. Bardzo proszę o jakąś rade, bo już nie wiem gdzie szukać. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  2. Brak mocy przy ruszaniu
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 14:15
  3. Alfa 156 1.8 TS brak mocy przy ruszaniu!!!
    Utworzone przez DamianB87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 11:31
  4. [159] totalny brak mocy przy ruszaniu, czy to problem z DPF?
    Utworzone przez ilnis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 13:49
  5. Brak mocy przy ruszaniu
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory