Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Brak mocy przy ruszaniu

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie Brak mocy przy ruszaniu

    Mam mały problem w 159 1.9 JTDm 150KM
    Mianowicie auto słabo się zbiera tzn. nie mogę ostro ruszyc bo muli, ogólnie jest problem z reakcją samochodu w zakresie obrotów tak od 0 do 2200 rmp.

    Czyściłem EGR bolec w elektromagnesie po czyszczeniu swobodnie chodzi bez problemu go wsuwałem i wysuwałem (nie wiem czy ma sam odbijać) do tego załozyłem uszczelke ograniczajacą przepływ spalin ta prostokątną z otworami. Niestety to nic nie pomogło. Sprawdziłem EGR na FES na postoju pokoazuje 4% otwarcia jak wcisne pedał to odpowiedznio się zwiększa % otwarcia, zrobiłem też autotest EGR w FES tez nie wykazał błędu więc wydaje się że ten element jest ok.

    Wymieniłem filtr powietrza

    Wymieniłem Przepływomierz ponieważ jak od starego odłaczyłem kostkę i jeździełm to auto zupełnie inaczej się zachowywało było poprostu bardziej zwinne dało się nim normalnie ruszać. Po założeniu nowej przepływki problem bez zmian czyli kłopot z dołem a więc i zatem problem z gwałtownym ruszaniem i ludzkim przspieszaniem w zakresie obrotów do 2000 rmp.

    FES-em sprawdziłem zamknięcie overboost na postoju przy wyłączonym silniku wskazał na 73% zamknięcia zaworu overboost - nie wiem czy to dobra wartość???

    FES nie wykazał żadnych błędów poza tymi które wynikły z odłączenia przepływki.

    Czy macie jakiś pomysł na to??
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    nie macie pomysłu na to?
    Jak coś to nadal walczę z problemem
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Wczoraj postanowiłem zrobić regenreację DPF przy użyciu FES wszystko poszło gładko prócz tego że po regenarcaji zrobiłem scan i wyskoczył błąd P0401 - czyli EGR. Dało mi to do myslenia wiec dzis rano jadąc do pracy podłączyłem FES i ustawiłem sobie opcję która mówi o procentowym zamknięciu/otwarciu EGR. Na moje szczęście moja przypadłość czyli muł do 2000rmp pojawiła się i zauważyłem że wtedy kiedy jest autko zamulone EGR ani drgnie pokazuje 4%. Podczas tego testu maiłem 70km/h jakies 2000rmp i 5 bieg, przy normalnej pracy czyli bez tego zamulenia EGR ma powyżej 19%.
    Przypuszczam że to chyba EGR, mimo tegogo że jak go sprawdzam FES'm to pokazuje że jest ok, zdecyduje się na inwestycję w EGR, może to coś zmieni, a wtedy bede się cieszyc jak dzieciak
    Chyba że ktoś ma inną teorię to prosze o wskazówkę.
    Nadmienię, iż gdy sprawdzam po tych zmuleniach samochodu klapy wirowe to wszystko jest ok tzn. cięgno jest na swoim miejscu, a gdy nie ma muła pracują bez zarzutu.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Więc tak, dzisiaj założyłem nowy EGR oryginalny PIERBURG, auto odzyskało moc zachowuje się tak jakby był nowy silnik - wiec stwierdzam, że pomimo wykazywania sprawności przez FES mojego EGR był on wadliwy. Sprawa wygląda tak że jak sprawdzałem autotestem w FES EGR to pokazywał pełna sprawność tego zaworu, ale podczas jazdy już tak nie było, mój EGR po prostu się przycinał (zawieszał) i to było powodem niedomagania mojej AR.
    W przyszłym tygodniu jak znajdę chwile czasu to podłącze się jeszcze raz komputerem ab sprawdzić jak zachowuję sie podczas jazdy sprawny EGR, zrobię to po to by temat i usterka było w moim przypadku do końca opisana i przydatna w przyszłości dla innych.

    AR zachowuje się niesamowicie przyspieszenie k: jednym słowem jest serca biciem - a pisałem wcześniej że będę cieszyć się jak dziecko jak ją naprawię, drugi powód to to że nie musiałem iść w łaskę do ASO i to jest budujące.

    P.S.
    Uszkodzony i wadliwie pracujący EGR nie musi sygnalizować swojej usterki komunikatem - błędem w komputerze (tak jak to miało w moim przypadku czyli krótko trwałe przycięcia podczas jazdy które znikały np. po przegazowaniu auta), u mnie pojawił się zupełnie przypadkowo jeden raz i to tylko dla tego że mam FES'a i sam sobie dla własnego widzi misie zrobiłem regenerację DPF.

    Tak na marginesie to fajny temat bo sam w nim brałem udział, ale to nic przynajmniej będzie to opisane
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  5. #5
    pitt24
    Gość

    Smile

    no kolego jestem pod wrażeniem..sam zadawałeś pytania i sam sobie na nie odpowiedziałeś...swoją drogą fajnie,że sam do tego doszedłeś - satysfakcja x2 - też miałem podobny problem - zacięła się przepustnica elektroniczna (przed egr'em) tyle,że stało się to po zakupie auta.Jakiś debil wymył silnik (prawdopodobnie myjką ciśnieniową) i woda dostała się do elektroniki...życzę bezawaryjnej jazdy... ja swoją już 40 tys zrobiłem - bez awarii....

  6. #6
    Budyń
    Gość

    Domyślnie

    Ja na pewno skorzystam z tego wątku bo również odczuwam jakby auto nie szło na początku (tak do 2000 obrotów). Ostatnio zaraz po odpaleniu miało nawet problem aby wyjechać z garażu pod górkę... Problem w tym, że z mechaniką mam mało wspólnego i tematy takie jak te będą dla mnie przydatne. Również podejrzewam u siebie EGR chociaż błędu nie ma. Chyba na pierwszy ogień go przeczyszczę z czyjąś pomocą bo w ASO za czyszczenie EGR oraz przepustnicy życzą sobie 550 pln .

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budyń Zobacz post
    Ja na pewno skorzystam z tego wątku bo również odczuwam jakby auto nie szło na początku (tak do 2000 obrotów). Ostatnio zaraz po odpaleniu miało nawet problem aby wyjechać z garażu pod górkę... Problem w tym, że z mechaniką mam mało wspólnego i tematy takie jak te będą dla mnie przydatne. Również podejrzewam u siebie EGR chociaż błędu nie ma. Chyba na pierwszy ogień go przeczyszczę z czyjąś pomocą bo w ASO za czyszczenie EGR oraz przepustnicy życzą sobie 550 pln .
    Więc zrób tak jesli będziesz mieć problem z ruszeniem czy to od razu po porannym odpaleniu czy to w trakcie jazdy, doprowadź samochód (jesli jest zimny silnik to niech zalpie temperature)- nawet jesli słabo reaguje na gaz - do tego aby sie wkręcił powyżej 2500rmp, jednym słowem przegazuj go. Jesli wtedy po tym odzyska moc to masz moj przypadek czyli przycinanie sie EGR i czesc nadaje sie do wymiany.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    witam,
    pozwolę sobie wtrącić "2 słowa" do dyskusji ...

    właśnie doprowadziłem swoją bryke do stanu używalności - czyszczenie samego EGR z sadzy tak naprawdę nic nie daje (może mnie ktoś skarci za te słowa, ale cóż ...), bo pada po prostu elekromagnes (zaciera się, a powodem jest korozja). Niestety nie da się kupić samego elekromagnesu (a szkoda), bo byłoby po "temacie". Oczywiście można go regenerować (domowymi sposobami lub za pośrednictwem specjalizujących sie w tym firm) - ale ze swojego doświadczenia nie polecam, bo daje to krótkotrwały efekt.

    Tak wiec Panowie, Panie (czy tez odwrotnie jak kto woli ) - pozostaje kupno używanego (np. z w miare nowego rozbitka) (200 zł), albo nowego (różnie, ale znalazłem już za 520 zł).

    pozdr
    seba

  9. #9
    Budyń
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    Więc zrób tak jesli będziesz mieć problem z ruszeniem czy to od razu po porannym odpaleniu czy to w trakcie jazdy, doprowadź samochód (jesli jest zimny silnik to niech zalpie temperature)- nawet jesli słabo reaguje na gaz - do tego aby sie wkręcił powyżej 2500rmp, jednym słowem przegazuj go. Jesli wtedy po tym odzyska moc to masz moj przypadek czyli przycinanie sie EGR i czesc nadaje sie do wymiany.
    Wszystko wskazuje na to, że mam nie tylko podobny (jak nie ten sam) kolor samochodu ale i również ten sam problem co Ty Jeszcze trochę pojeżdżę i poobserwuje. Spróbuje też niedługo przegonić na dłuższej trasie Bellę chociaż jeśli to pomoże to i tak pewnie na krótko.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Zrobiłem już 1000 km i problem nie powraca czyli jestem HAPPY
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  2. Brak mocy przy ruszaniu
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 14:15
  3. Alfa 156 1.8 TS brak mocy przy ruszaniu!!!
    Utworzone przez DamianB87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 11:31
  4. [159] totalny brak mocy przy ruszaniu, czy to problem z DPF?
    Utworzone przez ilnis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 13:49
  5. Brak mocy przy ruszaniu
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory