Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 114

Temat: Filtr kabinowy

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Oryginał po mega rabatach 165 zł. ( w ASO podobno koło 300 zł.)
    Wow. Legendy miejskie. Na fakturze z marca (ASO) mam za 77363370, FILTR P/PYŁKOWY cenę wyjściową 194 PLN netto (bez uwzględnienia indywidualnego rabatu). Czyli bliżej 200 niż 300, nawet z VATem.

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Wow. Legendy miejskie. Na fakturze z marca (ASO) mam za 77363370, FILTR P/PYŁKOWY cenę wyjściową 194 PLN netto (bez uwzględnienia indywidualnego rabatu). Czyli bliżej 200 niż 300, nawet z VATem.
    Nie dzwoniłem do ASO tylko do fiat-lancia-alfa.pl. Tam też handlują głównie oryginalnymi częściami. Widać, że trochę zawyżyli cenę wyjściowa na oryginał. Czasmi tez tak jest że ceny w jednym ASO odbiegają od cen w innym. Tak dla przykładu cena wahacza dolnego do przodu fiatautoparts (Litwa) - 1100 Aso Autogryf - 1500 Mozga Fiat - 1800 (nie rozwijam bo temat nie o tym)

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia warto dopłacić i kupić węglowy filtr z ASO lub renomowane producenta.
    Gdy kupił Alfe był w niej oryginalny węglowy filtr z napisami alfa-lancia-fiat, przy zmianie filtra kabinowego założono mi Clean Filters i jest kolosalna różnica. Gdy kupiłem Alfę byłem zdziwiony, że nie czuć zapachu płynu do spryskiwaczy, gdy czuć go nawet u kolegi w E60 nie mówię już o zapachu spalin z jadącej ciężarówki. Teraz wiem, że to była zasługa filtra i na wiosnę przy serwisie klimatyzacji mam zamiar wymienić filtr choć mam go dopiero kilka miesięcy.

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Tak dla przykładu cena wahacza dolnego do przodu fiatautoparts (Litwa) - 1100 Aso Autogryf - 1500 Mozga Fiat - 1800 (nie rozwijam bo temat nie o tym)
    Mi w jednym ASO proponowali dolny wahacz na przód z TRW za 1100zł gdy powiedziałem, że 1450zł to trochę za dużo za oryginalny


    Wracając do tematu czy ktoś miał doczynienia z filtrami firm Tecneco Filters lub Purflux ?
    Ostatnio edytowane przez kamal ; 26-03-2014 o 15:22

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Wow. Legendy miejskie. Na fakturze z marca (ASO) mam za 77363370, FILTR P/PYŁKOWY cenę wyjściową 194 PLN netto (bez uwzględnienia indywidualnego rabatu). Czyli bliżej 200 niż 300, nawet z VATem.
    Ja za ten sam filtr zapłaciłem 276 PLN brutto, także to nie legenda miejska
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Ja za ten sam filtr zapłaciłem 276 PLN brutto, także to nie legenda miejska
    No to współczuję. Na innych częściach też tak dają popalić?

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Nie ma tragedii
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  7. #37
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Z mojego doświadczenia warto dopłacić i kupić węglowy filtr z ASO lub renomowane producenta.
    Gdy kupił Alfe był w niej oryginalny węglowy filtr z napisami alfa-lancia-fiat, przy zmianie filtra kabinowego założono mi Clean Filters i jest kolosalna różnica. Gdy kupiłem Alfę byłem zdziwiony, że nie czuć zapachu płynu do spryskiwaczy, gdy czuć go nawet u kolegi w E60 nie mówię już o zapachu spalin z jadącej ciężarówki. Teraz wiem, że to była zasługa filtra i na wiosnę przy serwisie klimatyzacji mam zamiar wymienić filtr choć mam go dopiero kilka miesięcy.
    Poprzednio też miałem filtr oryginalny z ASO i powiem Ci, że moje odczucia też były takie. Nie czuć było spalin z aut jadących przed tobą i innych zapachów z zewnątrz. Potem kupiłem zamiennik węglowy jakiejś mało znanej firmy i naprawdę jest różnica. Zamierzam teraz kupić valeo i zobaczymy jaki będzie efekt.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Zamierzam teraz kupić valeo i zobaczymy jaki będzie efekt.
    Będę wdzięczny jeśli po zakupie valeo pochwalisz się spostrzeżeniami.

  9. #39
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    ja jezdze na valeo. W zeszlym roku wymienilem ( wczesnij byl oryginalny alfy) na ten z wegelm aktywnym, teraz dalem zwykly bo innego nie dostalem na szybkiego.... jak wyglada to w praktyce? zero roznicy miedzy 3 filtrami...no moze przy wkladaniu mialem wieksze problem z tym weglowym bo nie wiedzac czemu byl bardzo miekki.... oryginalny byl fajny, sztywny i latwiej sie go montowalo. Ale ten najzwyklejszy ktory mam teraz tez nie sprawial tak duzych problemow przy wkladaniu. Co ile wymieniacie filtr kabinowy? Ja jestem upierdliwy i co 9 miesiecy daje nowy
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Powinno się chyba przy każdym odgrzybianiu....czyli raz w roku.

Podobne wątki

  1. Filtr kabinowy w AR 156
    Utworzone przez Siekier w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 10:30
  2. filtr kabinowy
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  3. [145] filtr kabinowy
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 11:35
  4. Filtr kabinowy
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-05-2007, 20:47
  5. filtr kabinowy
    Utworzone przez peters2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory