Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 114

Temat: Filtr kabinowy

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Wczoraj moi rodzice robili zabieg odgrzybiania w ASO Skody i zrobili dokladnie to samo czyli ozonowanie + chemia.

  2. #52
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Myślę, że to jest overkill...
    Rozbawiłeś mnie z tym overkill-em . Masz dużo racji oczywiście tylko trzeba znaleźć firmę z dobrym generatorem ozonu. Dobra chemia nie śmierdzi. Mozga jak zrobił mi chemią klimę to po 3 godzinach nic nie śmierdziało. Dlatego fajnie by było gdybyście napisali o preparatach jakimi odgrzybiacie i jaki jest efekt. Jeden kolega pisał, że dobry jest Wurth.

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Rozbawiłeś mnie z tym overkill-em . Masz dużo racji oczywiście tylko trzeba znaleźć firmę z dobrym generatorem ozonu. Dobra chemia nie śmierdzi. Mozga jak zrobił mi chemią klimę to po 3 godzinach nic nie śmierdziało. Dlatego fajnie by było gdybyście napisali o preparatach jakimi odgrzybiacie i jaki jest efekt. Jeden kolega pisał, że dobry jest Wurth.
    U mnie był Wurth w użyciu i czułem go jeszcze przez dwa dni (ale niewiele jeździłem w tym czasie, więc może przy dłuższej trasie zapach by zniknął szybciej). Najwyraźniej jestem przewrażliwiony na punkcie zapachów
    O efekcie ciężko powiedzieć, bo to była czysto prewencyjna akcja, nie było nieprzyjemnych zapachów z klimatyzacji.

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Ja miałem czyszczone Tunapem i jestem z niego mega zadowolony.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  5. #55
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Odgrzeje temat
    Wymieniałem dzisiaj filtr kabinowy. Nie było łatwo . Paluchy poobdzierane od tej cholernej górnej klapki.
    Powiem szczerze, że Alfa zrobiła co mogła żeby zniechęcić do samodzielnej wymiany filtra. Od totalnie nietypowych śrubeczek po samo wprowadzanie filtra. Poleciało kilka hu.. i ku....
    Pytanie do tych co zakładali sami filtr. Filtr ma jeden bok (ściankę ) dłuższy (wyższy o jakieś 5 mm.). Czy wprowadzaliście ten wystający bok w prowadnicę po prawej stronie? poprzednio jak wymieniałem filtr to go zagiąłem go i poszedł przodem. Teraz próbowałem go wsadzić w tą prowadnice ale zaczął się wyginać. W końcu trochę na chama wepchnąłem go tą wyższą ścianką do dołu z lewej strony. Najgorzej bo filtr ma tylko oznaczenie kierunku przepływu powietrza ( z góry do dołu) a nie ma oznaczenia którą strona go wkładać. Porównałem długości ścianek i obudowy i go wepchnąłem.

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Nestow
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8v
    Postów
    139

    Domyślnie

    Ja jak wymienialem wsunalem w prowadnice i nie trzeba było nic zaginac, natomiast poprzedni był cały pogięty i włożony na odwrot. Teraz juz sam nie wiem jak byc powinno

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  7. #57
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Ten sam przeplyw powietrza juz ci powinien wszystko powiedziec jak to zamontowac. Z tego co kojarze prawa stona to ten z dłuższym bokiem. Troche mnie dziwi ze sie z tym tak meczyles, juz to kilakrotnie wyjmowalem i zadnych problemów przy tym nie było, moze po prostu go wsadzasz do gory nogami i złym bokiem

  8. #58
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Evo666 Zobacz post
    Ten sam przeplyw powietrza juz ci powinien wszystko powiedziec jak to zamontowac. Z tego co kojarze prawa stona to ten z dłuższym bokiem. Troche mnie dziwi ze sie z tym tak meczyles, juz to kilakrotnie wyjmowalem i zadnych problemów przy tym nie było, moze po prostu go wsadzasz do gory nogami i złym bokiem
    Sam przepływ powietrza określa jedynie gdzie jest góra a gdzie dół a nie, którą stroną go włożyć. Z tego co napisaliście wynika, że ten dłuższy bok trzeba wprowadzić w prowadnice po prawej stronie. Filtr Valeo, który kupiłem zagiął mi się przy wkładaniu (dłuższy bok) i może dlatego nie chciał łatwo wejść. Poprzedni filtr jak kupowałem to sprzedawca poinstruował mnie, że mam się kierować napisami na filtrze, tak aby były one skierowane na zewnątrz. Dłuższy bok był wówczas z tyłu. Chyba mnie trochę wprowadził w błąd.

  9. #59
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Poprzedni filtr jak kupowałem to sprzedawca poinstruował mnie, że mam się kierować napisami na filtrze, tak aby były one skierowane na zewnątrz. Dłuższy bok był wówczas z tyłu. Chyba mnie trochę wprowadził w błąd.
    trochę... Generalnie ten dłuższy bok chyba z załozenia mial byc ułatwieniem przy wsadzaniu tak aby nie dalo sie zalozyc inaczej... jak widac pozostal tylko w teorii :-)

  10. #60
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    dokładnie napisy nie maja z tym nic wspólnego a strzałka na filtrze filtrona jest skierowana w przeciwnym kierunku niż jest faktycznie (dlaczego to nie wiem) sam się zdziwiłem ale zamontowałem tą szerszą ścianką własnie w prowadnicy i wszedł bez problemu, śrubki jak najbardziej typowe (jak dobrze pamiętam to nasadowa 5 się do tego nadaje idealnie). Teraz będę zmieniać to kupię valeo zobaczmy jak sprawa będzie się przedstawiać i kierunki przepływu. co do miejsca fakt za wiele go niema ale to jest bajka w porównaniu z wymianą filtra kabinowego w fordzie fokusie mk2 tam konstruktor który to wymyślił powinien codziennie z rana dostać w mor...ę tak aby zajmował się sprzątaniem a nie samochodami ( trzeba odkręcić boczek tunelu potem zdemontować pedał gazu a dalej to już totalna gimnastyka i dopiero zaczynają sypać się h... e)

Podobne wątki

  1. Filtr kabinowy w AR 156
    Utworzone przez Siekier w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 10:30
  2. filtr kabinowy
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  3. [145] filtr kabinowy
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 11:35
  4. Filtr kabinowy
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-05-2007, 20:47
  5. filtr kabinowy
    Utworzone przez peters2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory