Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 80

Temat: hak holowniczy

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Na prawde zdziwiłbym się gdyby przeszło
    Możesz się podzielić wiedzą (najlepiej podpartą konkretnym przepisem) dlaczego ma nie przejść?

  2. #62
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Możesz się podzielić wiedzą (najlepiej podpartą konkretnym przepisem) dlaczego ma nie przejść?
    A chociażby to że aby korzystać z haka i wpiąć wiązkę przyczepy musisz ją odchylić do góry co sprawia że jest niewidoczna od tyłu... zwykła logika

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtdm 16v 2011r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    A chociażby to że aby korzystać z haka i wpiąć wiązkę przyczepy musisz ją odchylić do góry co sprawia że jest niewidoczna od tyłu... zwykła logika
    Przecież przyczepa czy bagażnik zasłaniają tablicę. I tak jest niewidoczna. U mnie tablica jest widoczna od góry.
    Przepis o tym nic nie mówi co w momencie założenia przyczepy bo przecież wiadomo, że ją zasłania i tak nie jest widoczna. Mam zakupioną dodatkową tablicę na bagażnik rowerowy. Przyczepa ma swoją. Czytałem przepisy, są głupio wymyślone tylko po to by zmusić każdego do zakupienia dodatkowej tablicy (w przypadku bagażnika rowerowego) bo już nie można sobie przełożyć tylnej ( traktują nas jak potencjalnych przestępców). Urzędnicy się chyba lekko zamotali. Sama tablica jest traktowana jako integralna część pojazdu co jest bzdurą, bo to akurat element bardzo łatwo demontowalny i nie jest integralny. Co śmieszniejsze bagażnik rowerowy jest traktowany jako przyczepa, a przecież nią nie jest bo 1. Nie ma osi jezdnej, 2. Jest zamontowana trwale do haka. W trakcie jazdy nie przemieszcza się względem pojazdu. Kwestia interpretacji przepisów. Jeżeli prawo czegoś nie zabrania to można to zrobić. Po odpięciu przyczepy tablica jest widoczna w pozycji normalnej. A co do jej integralności z pojazdem to siedzi w ramce trwale. To trochę tak jak tablice montowane na klapach bagażnika.
    Ostatnio edytowane przez irek81 ; 25-11-2019 o 13:03

  4. #64
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Rób jak uważasz, ja uważam że przeglądu na hak nie przejdzie a nawet jak jakimś cudem tak to przy pierwszej kontroli z przyczepą dostaniesz mandat

  5. #65
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    A nie prościej było zrobić przy haku gniazdo odchylane "pod samochód" by go nie było widać bez przyczepki?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A nie prościej było zrobić przy haku gniazdo odchylane "pod samochód" by go nie było widać bez przyczepki?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Pewnie że prościej albo zrobić wtyczkie skierowana w dół

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Kolego irek81 a gdzie kupiłes taką fajna westfalie? Pisałem do Ciebie priv

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Zawsze można na przegląd jechać z gniazdem we "właściwym" miejscu i później przełożyć.
    Nie zmienia to faktu, ze montaż jest zrobiony na "6". Tylko czy otwór na pokrętło nie jest za mały? U mnie pokrętło delikatnie wchodzi w zderzak.

  9. #69
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zależy na kogo trafi na przeglądzie. jeden diagnosta przejrzy papiery i nawet auta nie będzie oglądał. Inny stwierdzi, że to niezgodne z instrukcją montażu, co za tym idzie homologacją i nie zrobi przeglądu częściowego na hak. No chyba, że masz hak już wbity w dowód, wtedy na 99% się nie zorientuje, jeśli sam mu palcem tego nie pokażesz.
    przy okazji może i wygląda to fajnie, ale nie wiem, czy ryzykowałbym wpisu o odmowie przeglądu w CEPIK, bo później przy sprzedaży może to się odbić czkawką.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 25-11-2019 o 14:22

  10. #70
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek81 Zobacz post
    Przecież przyczepa czy bagażnik zasłaniają tablicę. I tak jest niewidoczna. U mnie tablica jest widoczna od góry.
    Przepis o tym nic nie mówi co w momencie założenia przyczepy bo przecież wiadomo, że ją zasłania i tak nie jest widoczna. Mam zakupioną dodatkową tablicę na bagażnik rowerowy. Przyczepa ma swoją. Czytałem przepisy, są głupio wymyślone tylko po to by zmusić każdego do zakupienia dodatkowej tablicy (w przypadku bagażnika rowerowego) bo już nie można sobie przełożyć tylnej ( traktują nas jak potencjalnych przestępców). Urzędnicy się chyba lekko zamotali. Sama tablica jest traktowana jako integralna część pojazdu co jest bzdurą, bo to akurat element bardzo łatwo demontowalny i nie jest integralny. Co śmieszniejsze bagażnik rowerowy jest traktowany jako przyczepa, a przecież nią nie jest bo 1. Nie ma osi jezdnej, 2. Jest zamontowana trwale do haka. W trakcie jazdy nie przemieszcza się względem pojazdu. Kwestia interpretacji przepisów. Jeżeli prawo czegoś nie zabrania to można to zrobić. Po odpięciu przyczepy tablica jest widoczna w pozycji normalnej. A co do jej integralności z pojazdem to siedzi w ramce trwale. To trochę tak jak tablice montowane na klapach bagażnika.
    Ale przepis mówi jasno, że tablica ma być zamontowana pionowo z tolerancją 5 stopni.
    Co do 3ciej tablicy na bagażnik to imho bardzo dobra opcja, bo za 50zł nie chciałoby mi się wiecznie jej przekładać z samochodu na bagażnik.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Hak holowniczy
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 08:21
  2. hak holowniczy
    Utworzone przez seba5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 20:12
  3. [145] hak holowniczy
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory