Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: hak holowniczy

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie hak holowniczy

    Witam. Czy ktoś ma zamontowany hak holowniczy?, może jakieś sugestie ? jaki polecacie ewentualnie, koszt itd. interesuje mnie taki wyciągany.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego czy chcesz mieć oryginał czy coś z haków dedykowanych. Większość (jak nie wszystkie) teraz haków to haki wyciągane, odczepiane. Za taki dedykowany zapłacisz pewnie coś do 500 zł. Ostatnio bardzo popularne są haki firmy "Auto-hak Słupsk", ponoć dają radę

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Chciałbym hak wypinany a nie wykręcany, nie musi być oryginalny aby był w dobrej cenie ale i bezpieczny. Podobno potrzebna jest jakaś kosztowna elektronika do sterowania światłami. W Słupsku jest kilka auto hak ale żadna nie ma do 159.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Odświeżam trochę temat.

    Ponieważ jestem posiadaczem kilku rowerów, a także jeżdżę na nartach, przed zakupem zwracam uwagę na ewentualną możliwość przewozu takich gadżetów.
    Trudno jest trafić Alfę z relingami, dlatego też zastanawiam się, czy nie będzie lepszym wyborem zamontowanie haka, zwłaszcza że posiadam już bagażnik montowany na hak. Na allegro jest kilka ofert haków do 159 w przedziale cenowym 200 - 600zł.

    Czy ktoś z was używa takiego haka? Jak to spisuje się w praktyce? Czy montaż takiego haka nie ingeruje zbyt w konstrukcję auta?

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.spark
    Postów
    8

    Domyślnie

    Hak montowany jest w przeznaczone do tego miejsca montażowe w samochodzie. Nie ingeruje w ogóle w konstrukcję samochodu.
    Polecam http://www.i-part.pl/ zajmują się hakami i w ofercie do wyboru wielu producentów haków i wiązek elektrycznych

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    akurat w sklepie internetowym i-part nie posiada w ofercie haka do 159,
    jestem właśnie na etapie przygotowań do montażu haka tzn. leży w garażu i czeka cieplejsze czasy
    przejżałem kilka instrukcji dotyczących montażu haka w alfie 159 i co mnie też zdziwiło montaż haka wszystkich producentów
    należy rozpocząć od nawiercenia 4 otworów w podłużnicach na wylot do bagażnika i 4 we wzmocnieniu zderzaka tylnego
    elektryka to juz inna historia ale potrzebny jest niestety moduł elektroniczny

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    W końcu nastał czas montażu haka i jestem świeżo po tej operacji. Za całość wraz z montażem zapłaciłem niecałe 600zł (Kraków). Nie obeszło się bez wycięcia dziury w zderzaku. W bagażniku domontowali jakieś elementy, przez co podniosła się trochę podłoga z tyłu po bokach. Sam hak wygląda w miarę zgrabnie, wolę to niż relingi, no i można go zdemontować.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Auto na tym zdjęciu w wersji weselnej
    U mnie to wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hak.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	137.8 KB
ID:	102492

    Westfalia ze specjalną zaślepką (są dwa rodzaje, taki cap prosty i coś takiego jak ja mam). Niestety wersji z kulą nie pokażę, bo poprzedni właściciel zgubił (damn). Nie ściągam instalacji, bo mam zamiar sobie sprawić nową kulę i śmigać
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kizior
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybnik-Kamień
    Auto
    Alfa 159 jtdm 1,9 16v 2006 sw
    Postów
    110

    Domyślnie

    ponawiam temat,też zastanawiam się nad kupnem haka i nie wiem czy potrzebny jest moduł,czy można to podpiąć tak jak kiedyś po prostu do świateł, bo są 2 opcje : z wiązką , modułem, i gniazdkiem a druga gniazdko + kabel
    a tu linki : http://allegro.pl/hak-holowniczy-alf...850844839.html i http://allegro.pl/hak-wiazka-z-modul...862741633.html

    - - - Updated - - -

    nie powiem , interesowała by mnie tańsza opcja
    i jeszcze pytanko - czy trzeba mieć pieczątkę firmy montującej do przeglądu ? czy można sobie samemu hak zamontować?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kizior
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybnik-Kamień
    Auto
    Alfa 159 jtdm 1,9 16v 2006 sw
    Postów
    110

    Domyślnie

    po spenetrowaniu rynku z hakami, stwierdziłem że kupie słupski hak za 500 zł z wiązką i modułem i zamontuje go sam, nie wiem tylko jak wygląda sprawa samego modułu, prawdopodobnie bez elektryka się nie obejdzie,bo nie wiem gdzie ma być wpięty, i czy nie trzeba go komputerowi "przedstawić". Działał ktoś w tym temacie?

Podobne wątki

  1. Hak holowniczy
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 08:21
  2. hak holowniczy
    Utworzone przez seba5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 20:12
  3. [145] hak holowniczy
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory