Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Temat: Jak sprawdzić EGR

  1. #1
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie Jak sprawdzić EGR

    Tym razem mam pytanie o EGR - jak sprawdzić go FES-em - jakie wartości powinien pokazywać FES jeżeli chodzi o stopień otwarcia w poszczególnych partiach obrotów ???

    Mam problem z mocą na niskich obrotach - strasznie muli do 2000-2300 obr. a potem wali jak z procy - trochę poczytałem podobne posty i ciężko było wyłonić jednoznacznego winowajcę takiej sytuacji

    ogólnie jako podejrzani występują:

    - przepływomierz - (ten już wymieniłem na oryginał bosch)- niestety pudło - tu uwaga o rzekomym micie, iż jeżeli po odłączeniu silnik zaczyna śmigać to znaczy że przepływka - u mnie właśnie tak się zachował, wiec ucieszony szybką i trafną diagnozą poleciałem po nowy przepływomierz i niestety po wymianie okazało się że dalej lipa i 740 pln w plecy

    - druga rzecz to sterowanie turbiny - ta była regenerowana przez ponoć najlepszych szpeniów w Poznaniu - tak przynajmniej zapewniał mnie sprzedający - specjalnie czekałem ponad tydzień na to aby doprowadził ją do kultury - (na pewno przestała gwizdać i ciec co do reszty nie mam pewności)

    - egr - (ten po podłączeniu do FES-a pokazuje jakieś wartości ale właśnie nie wiem czy poprawne)

    z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez kuchpat ; 04-05-2011 o 21:48

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuchpat Zobacz post
    Tym razem mam pytanie o EGR - jak sprawdzić go FES-em - jakie wartości powinien pokazywać FES jeżeli chodzi o stopień otwarcia w poszczególnych partiach obrotów ???

    Mam problem z mocą na niskich obrotach - strasznie muli do 2000-2300 obr. a potem wali jak z procy - trochę poczytałem podobne posty i ciężko było wyłonić jednoznacznego winowajcę takiej sytuacji

    ogólnie jako podejrzani występują:

    - przepływomierz - (ten już wymieniłem na oryginał bosch)- niestety pudło - tu uwaga o rzekomym micie, iż jeżeli po odłączeniu silnik zaczyna śmigać to znaczy że przepływka - u mnie właśnie tak się zachował, wiec ucieszony szybką i trafną diagnozą poleciałem po nowy przepływomierz i niestety po wymianie okazało się że dalej lipa i 740 pln w plecy

    - druga rzecz to sterowanie turbiny - ta była regenerowana przez ponoć najlepszych szpeniów w Poznaniu - tak przynajmniej zapewniał mnie sprzedający - specjalnie czekałem ponad tydzień na to aby doprowadził ją do kultury - (na pewno przestała gwizdać i ciec co do reszty nie mam pewności)

    - egr - (ten po podłączeniu do FES-a pokazuje jakieś wartości ale właśnie nie wiem czy poprawne)

    z góry dzięki za pomoc
    EGR nie ma co sprawdzać na FES-ie, bo raz na kilka cykli będzie się przycinał i jak będziesz miał pecha to trafisz akurat na moment jego prawidłowej pracy. Trzeba go rozebrać na kawałki i zregenerować tak jak bozia przykazała, sprawdzając poprawność pracy "na stole". Da się zamknąć tą operację w 300 PLN i z mojego doświadczenia wiem, że EGR dobrze zregenerowany niczym nie odbiega parametrami pracy od nowego.
    Co do turbiny - trzeba bezwzględnie sprawdzić przy Twoich objawach pracę zaworu sterującego położeniem kierownic. Jeśli kierownice nie zmieniają położenia - to masz winowajcę dziwnego zachowania się samochodu. Przy czym same kierownice mogą być sprawne, a leżeć będzie sterowanie ich pracą (dziura w przewodzie, uwalony zawór, itp.).

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gontek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    67

    Domyślnie

    Ja mam te same objawy, u mnie dla ciekawości po odpięciu przepływki nie wstaje turbo. Z przepływką chodzi ale wkręca się dopiero powyzej 2000 tyś. Po samej wymianie filtra powietrza dostała kopa ogromnego - był zasyfiony, niestety 2 tygodnie zabawy i dalej zamulanie. Czyszczone było wszystko,przewody wymienione, błędów brak. Ja podejrzewam EGR, tylko pytanie czy regeneracja za 300 zł ma sens jak na aledrogo jest ory nowy za 460 z gwarancją.

  4. #4
    sebol75
    Gość

    Domyślnie

    miałem dokładnie te same objawy do 2000 samochód nie jechał, a zdarzało się że musiałem ruszać na półsprzęgle bo nie chciał nawet ruszyć, powyżej 2000 wsio ok
    sprawdzałem parametry egra FESem ale pokazywał dwie wartości podczas testu...
    wyjąłem, wyczyściłem, założyłem zaslepke - ale nic to nie dało
    podłączyłem Fesa i się przejechałem - okazało się że zawór cały czas ma 4% - czyli uwalony
    wymieniłaem egr (allegro 460zł) i cieszę się znów poprawnie działającym silnikiem.

  5. #5
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    miałem dokładnie te same objawy do 2000 samochód nie jechał, a zdarzało się że musiałem ruszać na półsprzęgle bo nie chciał nawet ruszyć, powyżej 2000 wsio ok
    sprawdzałem parametry egra FESem ale pokazywał dwie wartości podczas testu...
    wyjąłem, wyczyściłem, założyłem zaslepke - ale nic to nie dało
    podłączyłem Fesa i się przejechałem - okazało się że zawór cały czas ma 4% - czyli uwalony
    wymieniłaem egr (allegro 460zł) i cieszę się znów poprawnie działającym silnikiem.
    No właśnie - mam zamiar jeszcze przetestować go w trakcie jazdy - jak będzie 4% tak jak u Ciebie to pokuszę się o wymianę - wolę sprawdzić co się da żeby nie poszaleć za szybko tak jak z to zrobiłem z przepływomierzem i nie zainwestować kolejnych czterech stówek bez potrzeby

    przy okazji co sądzicie o tej aukcji - tu EGR-y są po 399pln - Oryginał ???
    http://allegro.pl/nowy-egr-alfa-romeo-147-156-159-1-9jtd-2-4jtd-i1576699107.html

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Ja za 200 PLN robię wysyłkowo regenerację EGR (musiałbyś mi wysłać wymontowany zawór kompletny). I nie ma myślenia, czy kupiłeś zawór oryginalny, czy chiński, czy bóg wie co A z doświadczenia wiem, że po regeneracji te EGR-y żyją tyle co nowy zawór.

  7. #7
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za propozycję Tomek_KRK ale raczej będę skłonny do zakupu nowego.

    Dziś po pracy podpiąłem lapka i odpaliłem FES-a w drodze powrotnej z pracy - przejechałem z dziesięć kilometrów starając się zahaczyć jak najwięcej świateł - ruszanie i stop ruszanie i stop - w Wa-wie to akurat nie trudne :-)

    - na co najmniej kilkadziesiąt takich manewrów - może z pięć razy widziałem że na moment EGR mrugnął na ON i pokazał jakąś wartość inną niż 4% które pokazuje przy zamknięciu - sebol75 wygląda na to że objawy są raczej takie same jak u Ciebie - nie wiem co inni znawcy tematu myślą ale wydaje mi się że raczej EGR jest do luftu skoro praktycznie się nie otwiera.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie dotykaj EGR-a, jeśli nie zgłasza on błędu. Uszkodzenie EGR, polegające na jego nie otwieraniu się, wyłapywane jest przez centralkę 159-ki i zgłaszany jest błąd ilości przepływu spalin przez ten zawór.

  9. #9
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    Tomek_KRK- patrz jaka to natura sprzeczna jest - Ty piszesz nie ruszaj - inni piszą ---mi pomogło !!!!!

    Ogólnie powiem tyle - na przesyt informacji na tym forum narzekać nie mogę - myślałem iż ludzi tu zebranych łączy pasja która pozwala na wspólne rozwiązywanie pojawiających się problemów - chyba jednak nie - może kiedyś - teraz w to wątpię.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    1. EGR podany w linku z 5 posta na pewno nie jest do ALFY. Nie będzie pasował ani do 1.9 jtd ani do 2.4
    (może za to pasuje do Alfy "157" o której wspomina sprzedający... Na pewno nie było jednakowych EGRów w 146 bo tam nie było diesla z czterema zaworami na cylinder. Zresztą EGRy były różne w zależności od silnika... 8v czy 16v czy 10v czy 20v
    2. @ kuchpat - nie napisałeś co masz za silnik? 8v 16v czy 20v
    3. Zanim zabierzesz się za wymianę, zacznij od czyszczenia EGR + zaślepka za 10zł
    4. Przepływki 4 pinowe tak łatwo nie padają. W zasadzie odłączanie przepływek jako ich diagnoza dotyczy jedynie diesli i jedynie tych do 2006 roku czyli 5 pinowych.
    4 pinowe są już cyfrowe i nie ma z nimi problemu, poza tym kosztują ok 200zł a nie ponad 700
    5. Nowy, niezapchany zawór pokazuje na biegu jałowym w FES ok 95%. Potem zwiększając obroty i/lub obciążenie silnika procenty spadają.
    6. Oprócz EGR sprawdziłbym też overboost czyli ten tłoczek przyczepiony do pasa przedniego od którego idą trzy wężyki (odpowiada za zmienną geometrię turbiny)
    7. @ Tomek_KRK - na czym polega ta Twoja regeneracja EGR za 200zł?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jak sprawdzić czy działa Q2?
    Utworzone przez TheRealDeal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2019, 08:16
  2. [159] jak sprawdzić a może gdzie sprawdzić turbine?
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 11:31
  3. Co można sprawdzić po nr. VIN?
    Utworzone przez Jino w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 12:42
  4. [145] Jak sprawdzić grzałke??
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 21:01
  5. [145] Jak sprawdzić wtryskiwacze?
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory