Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 94

Temat: Ciężko chodzą biegi

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 16v
    Postów
    51

    Domyślnie

    @LukeKWCL -jakie firmy wziąłeś sprzęgło i dwumase z intercarsu? Masz potwierdzenie przebiegu w swoim samochodzie? Czy równie dobrze może to być 250 000?

  2. #52
    Tequila
    Gość

    Domyślnie

    LukeKWCL tez mam problem ze skrzynia chyba podobny do twojego , żeby wrzucić 1 bieg trzeba uzyc sporej sily ale naprawde duzej czasem mam odczucie np na światłach ze nie uda mi się tego zrobić , a żeby było mało przy 3 biegu słychać dentystę ( zgrzytanie przy wbijaniu ) na dodatek tez mam auto od kilku dni

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tequila Zobacz post
    LukeKWCL tez mam problem ze skrzynia chyba podobny do twojego , żeby wrzucić 1 bieg trzeba uzyc sporej sily ale naprawde duzej czasem mam odczucie np na światłach ze nie uda mi się tego zrobić , a żeby było mało przy 3 biegu słychać dentystę ( zgrzytanie przy wbijaniu ) na dodatek tez mam auto od kilku dni
    LukeKWCL z tego co rzuciłem okiem miał problem z 3 i 4 i musiał robić skrzynie. Ty masz problem z 1, również 3 ma zgrzyty. Czy się pomylę że ze wstecznym masz taki sam problem jak z 1? Czy jak auto lekko się toczy (minimalnie), to czy 1/R wkłada się wielokrotnie łatwiej? U mnie były dokładnie takie problemy (1/R czasem nie dało się wrzucić, 3 zgrzytała często, 4 też czasem), w końcu zmieniłem sprzęgło (okazało się przypalone), wysprzęglik (łożysko było głośne), dwumas (przypalony i prawie nie odbijał) a przy okazji olej w skrzyni. Od tego czasu (1.5roku, 35kkm) skrzynia chodzi normalnie, ani jednego zgrzytu, 1/R wchodzą zawsze poprawnie (nie idealnie bo to taka skrzynia, ale bez wysiłku).

  4. #54
    Tequila
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    LukeKWCL z tego co rzuciłem okiem miał problem z 3 i 4 i musiał robić skrzynie. Ty masz problem z 1, również 3 ma zgrzyty. Czy się pomylę że ze wstecznym masz taki sam problem jak z 1? Czy jak auto lekko się toczy (minimalnie), to czy 1/R wkłada się wielokrotnie łatwiej? U mnie były dokładnie takie problemy (1/R czasem nie dało się wrzucić, 3 zgrzytała często, 4 też czasem), w końcu zmieniłem sprzęgło (okazało się przypalone), wysprzęglik (łożysko było głośne), dwumas (przypalony i prawie nie odbijał) a przy okazji olej w skrzyni. Od tego czasu (1.5roku, 35kkm) skrzynia chodzi normalnie, ani jednego zgrzytu, 1/R wchodzą zawsze poprawnie (nie idealnie bo to taka skrzynia, ale bez wysiłku).
    wezmę to pod uwagę wsteczny jest ok ale reszta tak jak opisujesz przy 1 biegu czuje się jak na siłowni no i te zgrzyty przy 3 i na pewno opisze swoja przyczynę tego problemu mam tylko nadzieje ze koszty nie będą wysokie

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tequila Zobacz post
    wezmę to pod uwagę wsteczny jest ok ale reszta tak jak opisujesz przy 1 biegu czuje się jak na siłowni no i te zgrzyty przy 3 i na pewno opisze swoja przyczynę tego problemu mam tylko nadzieje ze koszty nie będą wysokie
    Ja miałem "siłownię" na postoju na 1 i R, choć nie za każdym razem - wydaje mi się że zależało to od tego jak się trybiki w skrzyni poukładają. Auto działało tak jakby sprzegło było nie do końca wciśnięte (coś nie tak z tarczą), i stąd problemy. Zanim wymieniłem cały zestaw sprzęgła to stosowałem technikę żeby lekko auto się toczyło (w B-B to nie problem bo wszędzie jakieś górki), przy toczeniu bieg udawało się jako tako włożyć. Przy jeździe zgrzytała często 3, inne bardzo sporadycznie.

    Przyobserwuj ten R, jeśli on by Ci zawsze wchodził lekko (bez toczenia się, jak masz wciśnięty hamulec), to na mój gust może nie być to sprzęgło. Popróbuj, parę razy pojeździć tył/przód i wrzucaj 1 i R "na hamulcu".

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    u mnie problem z biegami był spowodowany zapowietrzeniem układu sprzęgła, również miałem wrażenie że sprzęgło nie działało do końca, haczyła głównie 2 i 3-ka. Po odpowietrzeniu jest całkiem ok.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Jeżeli w skrzyni biegów będzie niski stan oleju to jakimi objawami mi się to oznajmi?

    - - - Updated - - -

    Mam mały wyciek na pół osiach przy skrzyni i dlatego musiałbym to jakoś sprawdzić.

  8. #58
    Tequila
    Gość

    Domyślnie

    Moją przyczyną ciężko wbijająca się jedynka i trojka były walnięte synchronizatory, po wymianie skrzyni , dwu-masy , sprzęgła wysprzeglika wszystko Ok jak narazie

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek i proszę o podanie krótkiej instrukcji
    Jak odpowietrzyć układ sprzęgła?
    Jak przesmarować linki? W ogóle gdzie je znajdę, tylko nie mówcie, że pod maską silnika.
    Jeżdżę 159 SW JTDM od 9 września i wrzucanie biegów to lekka makabra. Trójka lekko haczy. Dźwignia chodzi prawie tak ciężko jak w moim starym Camperze, VW T4 z 1994 roku.

    uzupełnienie - odpowietrzenie już wiem jak, tylko nie mam jak (chyba potrzebny kanał)
    Linki podobno są pod akumulatorem
    Ostatnio edytowane przez waldi102 ; 26-09-2013 o 21:32

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    odpowietrzysz bez kanału, tylko potrzebna druga osoba i kawałek akwariowej rurki
    dostęp od góry niestety kiepski ale da radę

Podobne wątki

  1. Tylne szyby ciężko chodzą
    Utworzone przez dereza w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 16:25
  2. Ciężko wchodza biegi JTD
    Utworzone przez Mariusz547 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 17:27
  3. [159] Biegi ciężko chodzą
    Utworzone przez xmy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 13:31
  4. [146] Hamlce ciężko chodzą
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 22:25
  5. Ciężko cgodzą biegi
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory