Strona 9 z 46 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 460

Temat: Jaki akumulator ???

  1. #81
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego jak "za duży" akumulator do diesla. Im większa pojemność i większy prąd tym lepiej. Mity o niedoładowaniu takiego "za dużego" akumulatora włóż między bajki, to bzdury.
    Witam ponownie.
    Właśnie jestem już po zakupie akumulatora do Alfy Romeo 159 2.4 JTDm. Ja wstawiłem 77Ah i 780 rozruchu, a marka to BOSCH S5 SILVER. Pytałem o możliwości w ASO i dostałem takie wytyczne:
    1. 60Ah
    2. 70 Ah
    3. 88Ah
    4. 90Ah
    Wszystko to zależne jest od rynku, na jaki auto poszło. Dodam, że dwa pierwsze, to akumulatory o mniejszych wymiarach, a te dwa pozostałe mają większy wymiar ale pasują na fabryczną podstawę. Jako, że te większe są droższe o jakieś 70 -150 zł wybrałem pośredni. Tak mi doradzono. Po co przepłacać, jak i tak wytrzyma ok.3 lat. Akumulatory mają określona liczbę cykli i rozruchów i po tych rozruchach już traci diametralnie swoje właściwości, a że czasem u nas zima lubi zaskoczyć, to trzeba być przygotowanym na wszystko.
    Dodam, że wcześniej miałem założony nieoryginalny tylko 65Ah zwykły CENTRA i jak przez ten czas nie miałem w zimie problemów z rozruchem a samochód stoi pod chmurką. Dlatego uważam więc, że 77Ah w zupełności wystarczy.
    Pozdrawiam wszystkich.

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar soulfly
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8 16v
    Postów
    33

    Domyślnie

    Witam,

    dzis rano nie moglem mojej Alfy odpalic. Jakie parametry powinien miec akumulator do alfy 159 1.8 MPI. Dodam ze dosc czesto jezdze krotkie odcinki 2-5 km.

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar VVoytec
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Oslo
    Auto
    159 Ti 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Ja mam u siebie VARTa SILVER DYNAMIC 77 Ah i prąd rozruchu 780 A i nigdy nie zawiodl, a mam mocny sprzet grajacy

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar soulfly
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8 16v
    Postów
    33

    Domyślnie

    Tylko, że masz diesla, chyba do benzyniaka nie potrzeba az takich mocy ?

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Po co przepłacać, jak i tak wytrzyma ok.3 lat
    Jak kupisz chinszczyznę to Ci tyle wytrzyma (albo i nie). Srednio akumulator wytrzymuje 5-6 lat, renomowanych producentów zaś 8-10 lat.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    No i mam problem z akumulatorem. Podczas ostatniej wizycie w serwisie stwierdzono, że jest już na wykończeniu a ma niecałe 2 lata! Do tej pory nie byłem świadom problemu bo z samochodem nic konkretnego się nie działo. Akumulator to Varta Silver Dynamic E44. Zareklamowałem produkt (a do końca gwarancji zostało 3 dni) ale stoję przed dylematem wybory następcy. Czy pozostać przy tej samej firmie czy zmienić na coś innego? A jeśli coś innego to co? Mam nadzieję, że reklamacja będzie uznana ale nie zmienia to faktu, że na dniach muszę zakupić nowy

  7. #87
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    ja wybrałem akumulator w technologii AGM (trwalszy, szybciej się ładuje, i lepiej znosi mrozy) 80Ah 800A lub 70Ah 760A
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tylko z tego co gdzieś przeczytałem akumulatory w tej technologii są wrażliwie na wysokie temperatury i powinny być montowane w bagażniku. Nie wiem ile w tym prawdy (o ile nie pomyliłem i chodzi o żelowe). A tak z ciekawości jakiej firmy akumulator w tej technologii byłby korzystny? Pzdr.

  9. #89
    dawid23
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Jestem tu nowy tak samo jak moje autko oczywiście pozdrawiam wszystkich na dzień dobry. Wcześniej jeździłem Oplem Astrą 1,4 lecz strasznie spodobała mi się Alfa Romeo 156 1,8ccm TS 99r. Pomimo obiegowej opinii iż jest to pudło a nie samochód postanowiłem ją kupić. Radość z jazdy ogromna 145 koni też potrafi sprawić by pojawił się uśmiech na mordce. Jednak mam dość upierdliwy problem z immo jak i z kontrolką poduszki powietrznej. Dość często gubi kod kluczyka i pojawia się żółta lampka kluczyka z podpisem "code" lecz po kilku próbach przekręcenia kluczyka tam i z powrotem gaśnie i można jechać dalej. Niestety problem pojawia się co jakiś czas. Diagnosta podpowiedział mi że jest zbyt słabe napięcie i nie wiem czy jest to spowodowane akumulatorem który jak na chwilę obecną mam 12V 360A 41Ah. Niestety w rozmowach wcześniejszych nie potrafiłem dobrać akumulatora gdyż większość kolegów na forum ma 2,0ccm lub diesla a ponoć zwykły akumulator potrafi sprawić iż kontrolka poduszki i problemy z kodem kluczyka od immo przestana dokuczać. Przyjmuje wszelkie sugestie i porady. Mój @ to dawid2311@interia.eu

  10. #90
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    zabrze
    Auto
    Audi S8 D2.... Alfa 159 SW 1,9JTDM 16v
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Jak kupisz chinszczyznę to Ci tyle wytrzyma (albo i nie). Srednio akumulator wytrzymuje 5-6 lat, renomowanych producentów zaś 8-10 lat.

    to kup mi 100 takich akumulatorow co wytrzymuia 8-10 lat chetnie takimi pohandluje ........ chyba sie kolego zatrzymales na etapie akumulatorow 10 lat temu........... teraz juz nie produkuja takich akumulatorow......... chinczyki wytrzymuja max 3-4 lata a czasami 3-4 dni zalezy jak trafisz ....................a najlepsze od 2- do max 6 lat w zaleznosci od uzytkowania stanu reszty elektryki i gdzie auto jest parkowane ( pod chmurka czy garaz).......... akumulatorow co wytrzymuja 10 lat juz niema i pewnie nie bedzie trzeba nakręcac sprzedaz a nie produkowac cos co tak dlugo wytrzymuje producenci chca zarabiac.

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator do 1.9 JTD?
    Utworzone przez dzidekdz18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:50
  2. Jaki akumulator JTD?
    Utworzone przez em.zet w dziale GT
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  3. Jaki Akumulator do 1.6
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 07:39
  4. [145] Jaki akumulator ?
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:46
  5. jaki akumulator ??
    Utworzone przez watra24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory