Strona 7 z 46 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 460

Temat: Jaki akumulator ???

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar Artorius
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16V Distinctive Grigio Titanio
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał jusci Zobacz post
    To ładowanie masz rzeczywiście słabe. U mnie jest pod obciążeniem jakieś 13,93 V i wydaje mi się słabe. W drugim aucie mam 14,12 V. Więc żebyś za kilka miesięcy nie musiał nowego zakładać.
    Na święta będę w kraju to zajmę się alternatorem.

  2. #62
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    Witam, mam tą Alfę od niedawna i zastanawia mnie czy przy wymianie kody wysypią się od radia , czy czego innego?. Coś na zimę lenia podłapałem Obecnie siedzi tam oryginalny pokurcz, zamienie go na Exide premium 77Ah. Cena 350zł. Mam takiego w Renówce i praktycznie można jeździć na rozruszniku.

    http://webshop-cs.tecdoc.net/exide/?...EN&country=GB#

  3. #63
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    zastanawia mnie czy przy wymianie kody wysypią się od radia , czy czego innego?
    mam navi, po wyciągnięciu aku wszystko pamięta, nawet ustawienia oraz stacje

  4. #64
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    Co za szybka odpowiedź , mam zwykłe radio zobaczę czy dorówna Twojej navi. Dodam że navi lata mi po głowie, ale czy prawdą jest że nie można ustawić punktów pośrednich?
    Aku jutro zamawiam, podziele się infem w sprawie szarpania silnikiem. Jak odpalicie link który umieściłem, w lewym dolnym rogu okna co wam wyskoczy proszę wcisnąć Simplifield Search i wybrać posiadaną Alfę. Tam są propozycje Exida. Centra ma też swoje sugestie i jest po polsku.

  5. #65
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adolvo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159SW 1.9 120KM Medium
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    . Dodam że navi lata mi po głowie, ale czy prawdą jest że nie można ustawić punktów pośrednich?
    jedyną zaletą oryginalnej navi jest.. chyba tylko wygląd pasujący do reszty konsoli..

  6. #66
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    o za szybka odpowiedź , mam zwykłe radio zobaczę czy dorówna Twojej navi. Dodam że navi lata mi po głowie, ale czy prawdą jest że nie można ustawić punktów pośrednich?
    Aku jutro zamawiam, podziele się infem w sprawie szarpania silnikiem. Jak odpalicie link który umieściłem, w lewym dolnym rogu okna co wam wyskoczy proszę wcisnąć Simplifield Search i wybrać posiadaną Alfę. Tam są propozycje Exida. Centra ma też swoje sugestie i jest po polsku.

    Nie odpowiem koledze na pytanie czy nie można wybrać pkt pośrednich. Nie sprawdzałem jeszcze ;D




    Cytat Napisał Adolvo Zobacz post
    jedyną zaletą oryginalnej navi jest.. chyba tylko wygląd pasujący do reszty konsoli..

    Jestem innego zdania mnie odpowiada navi.Ale jak mówią gust jest jak...

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    Co za szybka odpowiedź , mam zwykłe radio zobaczę czy dorówna Twojej navi.
    Dorówna...
    Podstawowe radio też pamięta wszystko (stacje, ustawienia) po odpięciu od akumulatora. Nie wiem jak długo co prawda, jeśli to jest podtrzymywane bateryjnie ale jedną dobę testowałem i radio nie zapomniało.

  8. #68
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    No to widzę że lipa z tą navi, Chyba że ta nowsza (z mniejszą ilością przycisków) ma możliwość zadawania punktów pośrednich. Dodam że trzeba zmienić konsole pod navi, większy otwór. Wczoraj Alfa napisała że nie raczy używać świec żarowych, stała z 2tyg w ogrzewanym garażu. Drugim razem już nie odpaliła. Wspomogłem się rozruchowym boosterem, to po odpaleniu zaświecił mi akumulator na komputerze/wyswietlaczu. Zmanierowane auto

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Dorówna...
    Podstawowe radio też pamięta wszystko (stacje, ustawienia) po odpięciu od akumulatora. Nie wiem jak długo co prawda, jeśli to jest podtrzymywane bateryjnie ale jedną dobę testowałem i radio nie zapomniało.
    Rekord bez akumulatora to miałem na VW T5, po 4 miesiącach wszystko odpaliło bez problemu, silnik, komfort, radio. Radio to gamma czy delta, te co zgrywa trafiki na sekretarke.

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    jak Ci aku zaswiecil to sprawdz alternator i ladowanie bo moze to byc altek

  10. #70
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nie sądzę że alternator, bo by wcześniej świecił. Pewnie sapie że ma mały prąd z aku. A świeci na komputerze w lewym dolnym rogu, na przemian ze śnierzynką. Dodam że to nie chodzi o kontrolkę na zegarach, tam jest czysto. Z braku navi wożę się ze smartfonem, a tam mam program do pomiarów parametrów samochodu. Łączy się z autem poprzez bluta. Ładowanie było na 14,1V. Po wyłaczeniu powoli spadło na 13,31V i utrzymywało się na tyle że sobie poszedłem. Przed włożeniem nowego aku ponownie sprawdze ile jest na starym.
    Ostatnio edytowane przez Andree ; 13-12-2012 o 23:54

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator do 1.9 JTD?
    Utworzone przez dzidekdz18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:50
  2. Jaki akumulator JTD?
    Utworzone przez em.zet w dziale GT
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  3. Jaki Akumulator do 1.6
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 07:39
  4. [145] Jaki akumulator ?
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:46
  5. jaki akumulator ??
    Utworzone przez watra24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory