Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62

Temat: Koło zapasowe

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał djstefan Zobacz post
    Tak Artek, o to mi chodziło. W momencie gdy pójdzie mi na trasie jedna 18", to czy na 16"można się dotoczyć do jakiegoś cywilizowanego miejsca. W poprzednim aucie (Grand Vitara '06) miałem stały napęd 4x4 i tam podobno nawet ta minimalna różnica % stanowiła problem, gdyż można było bardzo łatwo rozwalić napęd, dlatego chciałem się dowiedzieć jak jest w przypadku 159. Zakładam oczywiście, że na 18" i na dojazdówce są dedykowane rozmiary opon.
    Dojazdówka jest mniejsza od pełnowymiarowego koła. Ale nie masz się co martwić. Tym bardziej że nie masz stałego napędu 4x4.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    w moim przypadku (w Brerze) w bagażniku mam styropian z przegródkami na zestaw naprawczy, które niestety nie było. Ale zauważyłem, że jak wyciągnę ten styropian to jest miejsce na dojazdówkę jednak nie ma żadnych uchwytów (nie wiem jak to wygląda tam gdzie były oryginalnie koła zapasowe, o ile takie rozwiązania były stosowane w Brerach). Tutaj mam pytanie jak to rozwiązać bo szczerze to wolę mieć dojazdówkę niż inne ustrojstwa do naprawiania koła a cena kompresora jest praktycznie taka sama jak dojazdówki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131022_165759.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	157.8 KB
ID:	111796Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131022_165717.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	157.5 KB
ID:	111797

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał saybot Zobacz post
    w moim przypadku (w Brerze) w bagażniku mam styropian z przegródkami na zestaw naprawczy, które niestety nie było. Ale zauważyłem, że jak wyciągnę ten styropian to jest miejsce na dojazdówkę jednak nie ma żadnych uchwytów (nie wiem jak to wygląda tam gdzie były oryginalnie koła zapasowe, o ile takie rozwiązania były stosowane w Brerach). Tutaj mam pytanie jak to rozwiązać bo szczerze to wolę mieć dojazdówkę niż inne ustrojstwa do naprawiania koła a cena kompresora jest praktycznie taka sama jak dojazdówki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131022_165759.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	157.8 KB
ID:	111796Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131022_165717.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	157.5 KB
ID:	111797
    Dojazdówkę kup na allegro, ja swoją kupiłem za niecałe 300 zł razem ze styropianem (była nigdy nie używana, jeszcze z "kolcami"). Elementy brakujące dokup w aso, ja za podkładki styropianowe pod koło i "kołek" wkręcany w podłogę bagażnika dałem jakieś 80 zł.

  4. #44
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Ja mam pytanie z innej beczki. Koła mam 255/50 R17, natomiast zapasówka 205/55 R16. Potrzebuje ze 3 dni pochulać na zapasie z racji ze felgę jedną musze dać do prostowania. Roznica wlg kalkulatora to 24 mm. Miał ktoś okazje jezdzic z mniejszym kołem, jak wygląda zachowanie auta? Warto ryzykować?

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Evo666 Zobacz post
    Ja mam pytanie z innej beczki. Koła mam 255/50 R17, natomiast zapasówka 205/55 R16. Potrzebuje ze 3 dni pochulać na zapasie z racji ze felgę jedną musze dać do prostowania. Roznica wlg kalkulatora to 24 mm. Miał ktoś okazje jezdzic z mniejszym kołem, jak wygląda zachowanie auta? Warto ryzykować?
    Hmm. Dojazdówka to dojazdówka i sens jej istnienia to _powolny_ dojazd do zakładu oponiarskiego. Jeśli po mieście i powoli i koniecznie musisz to czemu nie. Ja bym chyba jednak nie ryzykował i spróbował jakoś inaczej ustawić sprawy i termin prostowania felgi. Może po prostu załuż ja (krzywą) tymczasowo na tył- przecież nie wiesz ile jeździłeś wcześniej na krzywej, i jak tylko minie młynek u gumiarzy to podjedź ją wyprostować. Ja tak zrobiłem rok temu. Nic nie ucierpiało.

  6. #46
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Hmm. Dojazdówka to dojazdówka i sens jej istnienia to _powolny_ dojazd do zakładu oponiarskiego. Jeśli po mieście i powoli i koniecznie musisz to czemu nie. Ja bym chyba jednak nie ryzykował i spróbował jakoś inaczej ustawić sprawy i termin prostowania felgi. Może po prostu załuż ja (krzywą) tymczasowo na tył- przecież nie wiesz ile jeździłeś wcześniej na krzywej, i jak tylko minie młynek u gumiarzy to podjedź ją wyprostować. Ja tak zrobiłem rok temu. Nic nie ucierpiało.
    No w tym rzecz ze to jest nie dojazdówka a pełnowymiarowe koło tyle ze mniejszy rozmiar.

  7. #47
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Evo666 Zobacz post
    No w tym rzecz ze to jest nie dojazdówka a pełnowymiarowe koło tyle ze mniejszy rozmiar.
    Załóż dojazdówkę na tył – wtedy mechanizm różnicowy nie ucierpi. Jeździj spokojnie, raczej po deszczu na autostradę bym się nie wybrał takim autem.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Witam.
    Koledzy niedawno kupiłem alfe 159 1,9 8v 120km.
    Ostatnio dostrzegłem że mam koło dojazdowe 15 cali
    pytanie brzmi, czy to 15 cali wejdzie mi na tarcze, czy minimum to 16 cali i taka powinna być dojazdówka?
    Jaka jest minimalna wielkość felgi która wchodzi na tarcze od 1,9 8v?

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Tak felga 15 wejdzie Ci na tarcze. Jest to najmniejsza średnica jaka będzie pasować. Sprawdź tylko rozstaw jaki masz. Jeśli jest to 5x110 to wszystko okej. Moja też jest 15, nigdy nie używana. Ale do jazdy "na trasę" to już nie to. Tylko do najbliższego zakładu wulkanizującego, a i to powoli.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki kolego za info.
    Zaciekawiło mnie to, bo niby mam najmniejszego diesla, a diesle wiadomo przez swoją wagę mają wieksze tarcze.
    Auto było z francji i ogólnie całe jest w oryginale, ale wolałem się upewnić niż potem mieć problem.
    Musze po świętach ściągnąć jedno koło z przodu i przymierzyc tą dojazdówkę

Podobne wątki

  1. Koło zapasowe - wnęka na koło
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 20:23
  2. [159] Koło zapasowe
    Utworzone przez flash1pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 21:16
  3. [145] Koło zapasowe
    Utworzone przez Mack the Knife w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory