Strona 43 z 87 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 868

Temat: Jaki wahacz dolny?

  1. #421
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Nie rozumiem po co pakować się w wymianę wahacza co 10tys. Nie lepiej kupić oryginalny i mieć spokój na dłuższy czas. Tak to trzeba zapłacić za wymianę, geometrię i tylko czekać na stukanie.
    Nie ważne czy się kupi TRW czy Lemfordera jeden i drugi prawdopodobnie robiony jest przez chińczyka, później tylko laserowo jest wypalane logo. Miałem górne z TRW i Lemforder padły po ok. 10tys.
    Na oryginalnych zrobiłem 15tys i cisza.

  2. #422
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Ja zakładałem od kolegi jasio79 i jestem zadowolony zobaczymy jak będzie z trwałością ale myślę że będzie ok

  3. #423
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Nie rozumiem po co pakować się w wymianę wahacza co 10tys. Nie lepiej kupić oryginalny i mieć spokój na dłuższy czas. Tak to trzeba zapłacić za wymianę, geometrię i tylko czekać na stukanie.
    Nie ważne czy się kupi TRW czy Lemfordera jeden i drugi prawdopodobnie robiony jest przez chińczyka, później tylko laserowo jest wypalane logo. Miałem górne z TRW i Lemforder padły po ok. 10tys.
    Na oryginalnych zrobiłem 15tys i cisza.
    chyba chodzi o stosunek czynników jak wiek wozu/wartość/przewidywalna długość dalszej jazdy lol
    jak się ma wóz nowszy / droższy sercu i kieszeni/ i kolejne min 3 lata na jazde to może i warto wybecalować te 1,5k pln ? za oryginał, jak się wozidło kosztuje 20k pln to 1,5k pln stanowi jakieś 7,5% wartości wozu a więc jak przyjdzie do zmiany x2 to już mamy 15% za części plus robota etc....

  4. #424
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ktoś coś słyszał o wahaczach dolnych Lemforder? Numery 34786 01 i 34787 01 (lewy i prawy). Nie chcę TRW. A części zawieszenia Lemforder mają bardzo dobrą opinię w BMW, są porównywalne do oryginalnych. A jak w 159? Wahacz jest trudno dostępny, czy to oznacza, że dostępne są podróbki? Czy jakiś prywatny import?

  5. #425
    Użytkownik Świeżak Avatar Drimacus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Małopolskie
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    171

    Domyślnie

    Nie polecam Lemfoldera, też się sugerowałem opiniami i wydałem okolo 2,2zł na kompletne zawieszenie przód, góra+dół tej firmy. Liczyłem że będę miał spokój na 80tyś km zważywszy iż auto użytkuje po drogach prostych jak stół i dość oszczędzam zawias. Efekt był taki że po 32tyś km dolne tylne tuleje spękane obie, wahacze górne skrzypiały już po 20tyś. Jeśli chcesz być naprawdę zadowolony i nie żałować jedynie oryginał lub Magneti Marelli.

  6. #426
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    chyba chodzi o stosunek czynników jak wiek wozu/wartość/przewidywalna długość dalszej jazdy lol
    jak się ma wóz nowszy / droższy sercu i kieszeni/ i kolejne min 3 lata na jazde to może i warto wybecalować te 1,5k pln ? za oryginał, jak się wozidło kosztuje 20k pln to 1,5k pln stanowi jakieś 7,5% wartości wozu a więc jak przyjdzie do zmiany x2 to już mamy 15% za części plus robota etc..
    Czy w związku z tym nie kupisz nowych opon w miejsce zużytych bo stanowią np. 10% wartości samochodu? Powyższe to, dla mnie, tak bzdurny argument, że aż zęby bolą. Jak ktoś jeździ po 15-20tyś rocznie i jak mu przy takim przebiegu padają wahacze tańsze o połowę od oryginałów, które wytrzymują np.4-5x większe przebiegi, to chyba bardziej się opłaca założyć oryginały bo koniec końców wyjdzie znacznie taniej. Przepraszam za odejście od tematu ale uzależnianie ceny części tym, że samochód ma taką a nie inną wartość jest co najmniej chore. Pzdr.

  7. #427
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    TRW z logo Fiata i nabitym numerem różni się drastycznie jakością od tego co jest bez numerów i logo, dlatego nie przyjmuje go do regenracji. Po prostu wahacze z usnuniętym logo Fiata i numerem nie spełniały wymagań jakościowych i drastycznie różnią się trwałością, ceną niekoniecznie

  8. #428
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Czy w związku z tym nie kupisz nowych opon w miejsce zużytych bo stanowią np. 10% wartości samochodu? Powyższe to, dla mnie, tak bzdurny argument, że aż zęby bolą. Jak ktoś jeździ po 15-20tyś rocznie i jak mu przy takim przebiegu padają wahacze tańsze o połowę od oryginałów, które wytrzymują np.4-5x większe przebiegi, to chyba bardziej się opłaca założyć oryginały bo koniec końców wyjdzie znacznie taniej. Przepraszam za odejście od tematu ale uzależnianie ceny części tym, że samochód ma taką a nie inną wartość jest co najmniej chore. Pzdr.
    Po to tutaj dyskutujemy żeby znaleźć rozwiązanie najrozsądniejsze kosztowo. Zwykle da się znaleźć bardzo dobry zamiennik nieustępujący znacząco jakości części z ASO. Ale w wypadku przedniego zawieszenia w AR159 chyba nie ma takiego producenta, który nie powinien się wstydzić jakości.

    Cytat Napisał Drimacus Zobacz post
    Efekt był taki że po 32tyś km dolne tylne tuleje spękane obie, wahacze górne skrzypiały już po 20tyś. Jeśli chcesz być naprawdę zadowolony i nie żałować jedynie oryginał lub Magneti Marelli.
    Wahacze górne mam oryginały z ASO, tutaj cena nie zabija, więc jeżdżę na takich. A jak w dolnych Lemforderach wygląda sworzeń po takim dystansie? Nie stuka? Tuleje mogę wymieniać nawet co roku, to nie problem aż tak duży.

    Tymczasem u Litwinów promocja na dolne oryginały, po ~900 zł na stronę. Zobaczymy czy to nie pomyłka.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 10-12-2015 o 22:51

  9. #429
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Panowie jakby nie kasa to nie było by tego tematu. Jak by każdego było stać to każdy by kupił oryginał w ASO i się nie przejmował ile na nich zrobi i po ilu będzie skrzypieć. Taka prawda. Z tego co tu czytam i obserwuje od dłuższego czasu to tak:
    - zamienniki ok 350zł, kupowane w dużych ilościach np. na allegro, pewnie do aut komisowych i pod sprzedaż,
    - dość konkretne zamienniki tj TRW i Lemforder to koszt rzędu 630-750zł,
    - regeneracja u forumowicza jasio79 przy braku wysyłki oryginały to 440zł,
    - no i zostają Litwini z ceną prawopodobnie ~900zł.
    Osobiście na górę kupowałem ori od Litwinów za ok 480-550zł (nie pamiętam dokładnie) i to wydaje mi się dobry stosunek ceny/jakości. Natomiast z dołem wahałbym się pomiędzy TRW, a regeneracją z większym naciskiem na to drugie choćby ze względu na to, że to koszt o połowie mniejszy od ori, sam na takich jeżdżę i ok 30kkm było ok, a przy np. moich przebiegach rzędu 10-13kkm rocznie ta opcja po prostu się opłaca

  10. #430
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    - regeneracja u forumowicza jasio79 przy braku wysyłki oryginały to 440zł,
    390, 50 zł to kaucja zwrotna

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory