Strona 98 z 98 PierwszyPierwszy ... 488889909192939495969798
Pokaż wyniki od 971 do 978 z 978
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Stelvio, Giulietta.

Domyślnie

Dziękuję. Służą kilka lat. Nie narzekam w odróżnieniu od tych aftermarketowych...

› Więcej...: Jaki wahacz dolny?

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Bravo T-jet, Chevy TB

Domyślnie

Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Wytrzymałość samego sworznia jest o wiele wyższa niż samego wahacza i obciążeń jakie przenosi więć prędzej skrzywisz wahacz wpadając w dziure niż pęknie ci sworzeń. Górny wahacz obciążen dużych nie przenosi więc sworzeń jest tam cienszy i zamykany od góry. Rozumiem że po każdym odkręceniu sworznia należy go wymienić? Patrząc na twoje wypowiedzi dobitnie próbujesz dowieść że regeneracja to gówno nie mając o tym zielonego pojęcia i to swiadczy raczej o twoim braku kultury i arogancji i próbujesz się mścić za to że ukręciłeś sworzeń dokręcając na czuja a ja ci naprawiłem wahacz za 100 zł
    Czy ty jesteś taki głupi czy zwyczajnie nie rozumiesz? Mam napisać większymi literami?

NIE PORUSZAM ZAGADNIENIA WYTRZYMAŁOŚCI NOWEGO SWORZNIA.

Może podam bardziej łopatologiczny przykład. Być może to właśnie zdarzyło się w moim przypadku:
    Kierując się (całkowicie błędnie) pozytywnymi opiniami na forum kupiłem od ciebie górny wahacz do polifta. Nie było informacji, że zostawiasz używane sworznie, nie dopytałem i tu zdupiłem.
    Sworzeń był używany. Wcześniej wahacz przejechał ileśtam kilometrów, raczej sporo, bo to oryginał. I raczej był demontowany, nie wiadomo ile razy, z uwagi na eksploatację auta. Ktoś przede mną, dokrecając go ostatnim razem, lekko przeciągnął sworzeń. Nie badasz tych sworzni, nie jesteś w stanie wizualnie stwierdzić defektu sworznia (co jest zresztą normalne). Ale sprzedajesz taki wahacz z wymienionymi tylko tulejami. Następnie ja montuję ten wahacz. Wtedy ćwierć, może pół obrotu od dotknięcia wahacza przez nakrętkę, sworzeń się zrywa. W najsłabszym punkcie. I z cwaniackim podejściem zakładasz, że to na pewno moja wina. Czy aby na pewno?

Rozumiesz już? Czy dalej będziesz szedł ślepo w zaparte? Pewnie tak, bo masz renomę popartą opiniami jak w poście powyżej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => Nuova Bravo 1.4 T-Jet i jakiś Chevrolet...

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic

Domyślnie

Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy gdzieś napisałem coś niezgodnego ze stanem faktycznym?
    Tak właśnie teraz napisałeś

Ale sprzedajesz taki wahacz z wymienionymi tylko tulejami.
    Najwidoczniej to nie ja jestem tak głupi i radze sie liczyć ze słowami, nie rozumiesz na czym polega regeneracja wahacza o czym już wielokrotnie pisałem, regeneracja polega na wymianie wszystkich tulei i wymianie plastikowego wkładu sworznia który podlega zużyciu i ponownym jego zaprasowaniu na prasie hydraulicznej a nie klepaniu młotkiem. Naprawde myślisz że po wymianie samych tulei wahacz wytrzymałby kilka lat i 100 tyś km? gratuluje intelgencji.

Czy ty jesteś taki głupi czy zwyczajnie nie rozumiesz? Mam napisać większymi literami?

NIE PORUSZAM ZAGADNIENIA WYTRZYMAŁOŚCI NOWEGO SWORZNIA.

Może podam bardziej łopatologiczny przykład. Być może to właśnie zdarzyło się w moim przypadku:
    Kierując się (całkowicie błędnie) pozytywnymi opiniami na forum kupiłem od ciebie górny wahacz do polifta. Nie było informacji, że zostawiasz używane sworznie, nie dopytałem i tu zdupiłem.
    Sworzeń był używany. Wcześniej wahacz przejechał ileśtam kilometrów, raczej sporo, bo to oryginał. I raczej był demontowany, nie wiadomo ile razy, z uwagi na eksploatację auta. Ktoś przede mną, dokrecając go ostatnim razem, lekko przeciągnął sworzeń. Nie badasz tych sworzni, nie jesteś w stanie wizualnie stwierdzić defektu sworznia (co jest zresztą normalne). Ale sprzedajesz taki wahacz z wymienionymi tylko tulejami. Następnie ja montuję ten wahacz. Wtedy ćwierć, może pół obrotu od dotknięcia wahacza przez nakrętkę, sworzeń się zrywa. W najsłabszym punkcie. I z cwaniackim podejściem zakładasz, że to na pewno moja wina. Czy aby na pewno?

Rozumiesz już? Czy dalej będziesz szedł ślepo w zaparte? Pewnie tak, bo masz renomę popartą opiniami jak w poście powyżej.
    Rozumiem że przy każdym odkręceniu sworznia sworznia weryfikujesz jego stan, prześwietlasz go itd... nie ma możliwości że gdy poprawnie go dokręcisz cokolwiek sie stanie w czasie jazdy z prostego powodu. Wahacz w zwrotnicy trzyma sie na stożku i jego zerwanie w czasie jazdy jest niemożliwe tak samo jak musisz się namęczyć żeby go wybić ze zwrotnicy.
    Możesz napisać większymi literami ale i tak większość ludzi co widać po twoich wypowiedziach ma już pełen przegląd twojej motywacji w tym temacie i ma własne zdanie. A dobra opinia nie bierze się z kosmosu tylko z tego że wbrew temu co twierdzisz moje wahacze to nie jest gówno.
    "NIE PORUSZAM ZAGADNIENIA WYTRZYMAŁOŚCI NOWEGO SWORZNIA" to sprawdź z jakiego materiału są zrobione zamienniki i wtedy się wypowiedz
    I nie brałeś tylko górnego tylko dolny też
    Tyle w temacie
    Ostatnio edytowane przez jasio79 ; Wczoraj o 21:50

Mieszka w
    LHR
    Auto
    Bravo T-jet, Chevy TB

Domyślnie

Nie odwracaj kota ogonem. Napisałem, że nie jesteś w stanie zweryfikować stanu sworznia, który sprzedajesz. Równie dobrze ktoś mógł przeciągnąć go przede mną, więc nie wiesz co sprzedajesz (a każdy nowy sworzeń jest lepszy niż wielokrotnie używany, niezależnie od materiału - z gówna nie robią), a mimo to sprzedajesz i nie bierzesz odpowiedzialności. Jakbym urwał sworzeń w swoim starym wahaczu to wtedy faktycznie pretensje mógłbym mieć tylko do siebie.
    Ostatnio edytowane przez magil ; Wczoraj o 22:25
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => Nuova Bravo 1.4 T-Jet i jakiś Chevrolet...

Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4

Domyślnie

miałem juz zamknac gebe i sie nie odzywac , ale czytam i jestem coraz mniej kumaty o co w tej potyczce chodzi, masz pretensje o zerwanie sruby czy o co ?, a jak udowodnisz ze była osłabiona ?albo moze to Ty użyłeś nadludzkiej sily, myslisz ze nowego sworznia nie jestes w stanie zerwac ,to sie mylisz

Mieszka w
    LHR
    Auto
    Bravo T-jet, Chevy TB

Domyślnie

O to, że zostałem oskarżony oraz obrażany za coś, co wcale nie oznacza mojej winy, a równie dobrze może oznaczać błąd "fachowca", który absolutnie nie poczuwa się do odpowiedzialności za to, za co bierze pieniądze. I przy tym rozsiewa nieprawdziwe informacje na temat dostępnych nowych zamienników.

Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4

Domyślnie

mówisz ze Ty winny nie jestes , ale fachowca o wine obwiniasz sam jej mu nie udowadniajac, ciezko mi to połapac ,rezygnuje

Użytkownik Maniak resoraków
    Auto
    signiore Giuseppe Busso

Domyślnie

Pewno jakby ktoś ,,zregenerował" klocki i tarcze hamulcowe to też by się chytre janusze skusiły na zakup.