Strona 1 z 87 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 868

Temat: Jaki wahacz dolny?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie Jaki wahacz dolny?

    Witam,

    Szukam, szukam i nie znalazłem podobnego tematu.
    Muszę wymienić wahacz dolny (lewy) w swojej Brerze. Przez rozerwaną gumę sworznia troszkę skrzypi, ale sru z tym. Gorzej, że coś zaczęło stukać. Nie udało się tego namierzyć na podnośniku. W moim ASO powiedzieli, że wobec tego warto przyspieszyć nieuniknioną wymianę wahacza. I tu pojawia się problem. Oryginał w ASO to 1270zł!!

    Potraficie polecić coś innego? Na Allegro są cieszące się średnią opinią Vemy, niby lepsze TRW, oraz dziwnie tanie "oryginały". Skąd i co najlepiej według was kupić?
    Najchętniej przeczytałbym opinię kogoś, kto kupił wahacz XX od YY i przez ZZ tys. km jest ciągle super!

    Pzdr!

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Revol84
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Trzebiatów/Lublin
    Auto
    AR 156 1.8 T.Spark 1998rSprzedana. , Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2003r.Alfa 166 2.4JTD
    Postów
    223

    Domyślnie

    Witam kolegę ostatnio wymienialiśmy u kuzynów wahacz dolny lewy w 159 zakupiony został Vema i po założeniu okazało się ze dalej coś puka,2 miesiące wcześniej wymieniany był wahacz dolny w drugiej 159 też Vema i też coś stukalo wtedy nie mogliśmy dojść co jest po obserwacjach i długich poszukiwaniach okazało się że stuka jedna z tulei na wahaczu(Nowym) kupiliśmy tuleje wymieniona i nic nie stuka.Ponoć Vema wypuściła na rynek jakąś ilość wahaczy z wadą fabryczną więc trzeba się zastanowić czy warto.
    Nr tel do kolegi z forum który ma części do Alfek ceny dobre miła obsługa może się przyda 502-709-007 zadzwoń zapytaj na pewno coś znajdzie

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Yonash - poszukaj na spokojnie na forum. Pisałem już o tym.
    W skrócie - trzymaj się z daleka od Vemy (która nota bene kosztuje niewiele mniej aniżeli TRW, który to jest tożsamy z oryginałem).

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    Yonash - poszukaj na spokojnie na forum. Pisałem już o tym.
    W skrócie - trzymaj się z daleka od Vemy (która nota bene kosztuje niewiele mniej aniżeli TRW, który to jest tożsamy z oryginałem).
    Dzięki sebsob.
    A co powiesz na to: w ASO twierdzą, że TRW sprzedawany jako zamiennik ma gorszą jaokść od oryginału robionego również przez TRW - stąd różnica w cenie?
    Do tego obecnie chcę dojść

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Przeklejam to co napisałem tutaj (choć kiedyś już o tym pisałem szerzej - miałem dwa wahacze "na stole" (oryginalny i sygnowany znakiem TRW - wymieniałem prawy, dolny (też mi skrzypiał) "Już to pisałem - miałem okazję porównać oryginalne wahacze dolne i te sygnowane przez TRW - były identyczne. Jedynie na TRW wytrawione zostało logo Ricambi (chyba temperaturowo i zielonym lakierem) - pozostałe WSZYSTKIE cechy naniesione na wahaczach były identyczne".

    Pzdr.



  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowało, potwierdziłem oficjalnie, że wahacze TRW, które mają wypukły/przestrzenny numer produktu AR, są IDENTYCZNE z oryginałami! Zamierzam teraz taki zakupić i zostawić w kieszeni 5 stówek
    Jest to więc potwierdzenie tego, co napisał sebsob. Z tym, że TRW robi też wahacze bez tego numeru (wtedy jakość nie jest gwarantowana) lub z zeszlifowanym numerem (wtedy nie wiadomo jaka jakość).

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A jakie są objawy zużytego wahacza dolnego? Czy podobnie jak w 156 skrzypią tulejki?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. Gdzie kupowałeś tego TRW, bo na allegro nie ma innych oprócz używanych...?
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 24-08-2011 o 08:26

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Ja miałem uszkodzoną gumową osłonkę sworznia. Zatarł się i zaczął stukać. Tulejki były bardzo ok.
    Szkoda, że ten sworzeń niewymienny

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    YonasH a gdzie i za ile udało Ci się kupić?
    U mnie nie ma na zawiasie żadnych luzów (auto mam świeżo po geometrii), ale pojawiło się skrzypienie, które dochodzi gdzieś z okolic zacisku hamulcowego podczas bujania samochodem... Nie wiem jednak co to, profilaktyczne spryskanie WD wszystkiego co popadnie nie pomogło, a skrzypienie jest takie, że się ludzie na ulicy za mną oglądają
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Alces, strzykawka, igla i olej pelzajacy Skrzypi jak stary tapczan, co nie? Na 99% pewnie musisz zapuscic w gumowa oslonke sworznia.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory