Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 868

Temat: Jaki wahacz dolny?

  1. #851
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Tyle że w tym wątku mowa o dolnych które są trwalsze od górnych a i zamienniki całkiem dobrze wypadają.

  2. #852
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał razz Zobacz post
    Panowie ratunku bo nie ma już siły do tej kur.....
    Na początku 2019 kupiłem od kolego jasio79 regenerowane wahacze dolne przód, po pół roku zauważyłem że gumki na sworzniach są już pęknięte. Jasio79 podesłał mi nowe gumy i po ich wymianie wytrzymały do początku tego roku. Rozczarowany wytrzymałością tego rozwiązania postanowiłem kupić zamienniki TRW, minęło pół roku i powtórka z rozrywki (pęknięte gumki). Pewnie za chwilę padną. Co kupić żeby mieć święty spokój? Zamienniki innej firmy? Zapytać w ASO?
    Nie masz juz sily do Alfy 159 czy slabych produktow ktore kupujesz do niej?Sama alfa 159 bylo dobrze zrobiona z wytrzymalym zawieszeniem.Wystarczy kupic oryginal i znow bedzie jezdzil kilkanascie lat.Tak wlasnie powstaja mity, jaka to zla jest Alfa i jej zawieszenie.Zapewne sa lepszej jakosci zamienniki na rynku ktore posluza dluzej.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #853
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Święte słowa.

  4. #854
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    nie zdarza się żeby komuś gumki pękły 2 razy, raz może sie zdarzyć, wada, zły montaż ale 2 raz po pół roku? Raczej sugerowałbym błąd montażu, tym bardziej że na zamiennikach też "pękły gumki"
    Ostatnio edytowane przez jasio79 ; 10-10-2021 o 19:52

  5. #855
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał razz Zobacz post
    Panowie ratunku bo nie ma już siły do tej kur.....
    Na początku 2019 kupiłem od kolego jasio79 regenerowane wahacze dolne przód, po pół roku zauważyłem że gumki na sworzniach są już pęknięte. Jasio79 podesłał mi nowe gumy i po ich wymianie wytrzymały do początku tego roku. Rozczarowany wytrzymałością tego rozwiązania postanowiłem kupić zamienniki TRW, minęło pół roku i powtórka z rozrywki (pęknięte gumki). Pewnie za chwilę padną. Co kupić żeby mieć święty spokój? Zamienniki innej firmy? Zapytać w ASO?
    Miałem ten sam problem. Wahacz oddawałem do Jasio79 do regeneracji tylko ze względu na pękające gumki i dostający się brud co skutkowało skrzypieniem. Wcześniej osłona sworznia pękła w wahaczu OE. Co pół roku wymiana wahacza tylko dlatego, że pęka osłona sworznia. Mechanik tylko wymieniał wahacza a na pytanie co powoduje pekanie - cisza. W czasie kiedy był problem z pękającą osłoną pojawiał się również zgrzyt podczas skręcania kierownicą z pełnego obrotu lewo-prawo-lewo. Na stacji diagnostycznej - do wymiany drążki kierownicze. Drążek wymieniony a zgrzyt dalej + pękająca osłona. Wszytko do czasu kiedy pękła sprężyna i uszkodziła mocowanie amortyzatora na którym spoczywa. Po wymianie amortyzatora i sprężyny ustał zgrzyt oraz nie pęka już osłona wahacza. Sprawdź sobie czy na sprężynie są wszystkie zwoje oraz czy mocowanie na amortyzatorze jest całe. W moim przypadku prawdopodobnie mocowanie na amortyzatorze źle trzymało sprężynę i wahacz nie pracował liniowo i podczas maksymalnego skrętu uszkadzał osłonę gumową.
    Ostatnio edytowane przez kamal ; 10-10-2021 o 23:59

  6. #856
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Miałem ten sam problem. Wahacz oddawałem do Jasio79 do regeneracji tylko ze względu na pękające gumki i dostający się brud co skutkowało skrzypieniem. Wcześniej osłona sworznia pękła w wahaczu OE. Co pół roku wymiana wahacza tylko dlatego, że pęka osłona sworznia. Mechanik tylko wymieniał wahacza a na pytanie co powoduje pekanie - cisza. W czasie kiedy był problem z pękającą osłoną pojawiał się również zgrzyt podczas skręcania kierownicą z pełnego obrotu lewo-prawo-lewo. Na stacji diagnostycznej - do wymiany drążki kierownicze. Drążek wymieniony a zgrzyt dalej + pękająca osłona. Wszytko do czasu kiedy pękła sprężyna i uszkodziła mocowanie amortyzatora na którym spoczywa. Po wymianie amortyzatora i sprężyny ustał zgrzyt oraz nie pęka już osłona wahacza. Sprawdź sobie czy na sprężynie są wszystkie zwoje oraz czy mocowanie na amortyzatorze jest całe. W moim przypadku prawdopodobnie mocowanie na amortyzatorze źle trzymało sprężynę i wahacz nie pracował liniowo i podczas maksymalnego skrętu uszkadzał osłonę gumową.
    Hmm, na to bym nie wpadł... Ciekawe jaka musiała być różnica w kącie pracy wahacza żeby powodować zrywanie gumek. Ale po zastanowieniu ma to sens. Teoretycznie ten sam efekt może dać skrzywiona zwrotnica

  7. #857
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Nie masz juz sily do Alfy 159 czy slabych produktow ktore kupujesz do niej?Sama alfa 159 bylo dobrze zrobiona z wytrzymalym zawieszeniem.Wystarczy kupic oryginal i znow bedzie jezdzil kilkanascie lat.Tak wlasnie powstaja mity, jaka to zla jest Alfa i jej zawieszenie.Zapewne sa lepszej jakosci zamienniki na rynku ktore posluza dluzej.
    Przecież właśnie o to pytam, wybrałem regenerowane oraz zamienniki TRW po lekturze forum. Jak bym przeczytał w kilku wątkach że szkoda na nie nerwów to na pewno zdecydowałbym się na oryginalne.

  8. #858
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    To, że regenerowane to shit, to raczej oczywiste. Producent nie przewiduje regeneracji wahaczy, więc chyba słusznie mogę taką "regenerację" nazwać druciarstwem.

    Z drugiej strony to jakieś kuriozum, że do Alfy za kilka lub kilkanaście tysięcy wg niektórych podejdą tylko oryginalne (hmmm... a może orginalne jak to ma w zwyczaju pisać forumowy guru "regeneracji") wahacze w cenie po 1000 zł za dolne... Litości... Alfa 159 to nie statek kosmiczny [emoji846]

    Ja mam założone dolne Delphi i Meyle, i jest OK. Więc gadanie, że wszystkie zamienniki są do d.... to idiotyzm.

    Wysłane przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  9. #859
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na co też zwróciłem uwagę już niejednokrotnie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #860
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Ja już nie chce nic mówić

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory