Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Jaki rozmiar kół ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar mario0066
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM ti , 159 2.4 JTDM
    Postów
    103

    Domyślnie Jaki rozmiar kół ?

    Witam , przeszukałem poprzednie tematy ale nie doszukałem się interesującego mnie . Nie bardzo wiem jaki rozmiar alufelg (oryginalnych) zastosować do mojej AR159 jako felgi zimowe. Obecnie posiadam 19 calowe letnie. Nie wiem czy np. 17 calowe nie będą ocierać o zaciski hamulcowe ?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cześć,

    jeśli masz TI, to najmniejszy rozmiar felg jaki możesz założyć to 17". Oryginalne będą pasować każde (sam na takich jeżdżę), ale z felgami innych firm jest już znacznie gorzej. Na te zaciski potrafią nie pasować każde felgi od 17 do 20 i więcej cali...

    Decydujący jest wymiar, który zaznaczyłem na tym rysunku czerwoną strzałką:

    żeby było jeszcze trudniej, od razu powiem, że to nie jest ET, czyli offset co by ułatwiło wybór felg, bo ten wymiar na 99% felg jest wybity. Ten ze strzałki każdorazowo trzeba mierzyć "ręcznie" i najlepiej, żeby miał on powyżej 5cm, wtedy felgi będą pasować.

    Powiem Ci, że na felgach do 159 i na tych zaciskach już doktorat chyba mógłbym robić, bo po prostu tyle ile z nimi miałem przeprawy to głowa mała... jako ciekawostkę (mam nadzieję) powiem Wam, że dokładnie te same zaciski, które są w TI oraz w 159 z silnikiem 2,4 mają fabrycznie Subaru Imprezy STI, czyli te najmocniejsze wersje...
    Pozdrawiam Camil

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mario0066
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM ti , 159 2.4 JTDM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Dzięki za informację ,mam wersję TI i zdecyduję się na oryginalne 17 calowe. Pozostanie tylko dobór opon zimowych

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kub4s
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    alfa romeo 159 1,9jtdm 8v sportwagon Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cześć camil mam pytanko mam okazje kupić felgi 17 calowe a jeżdżę na 16 przymierzałem te 17 i jest taka lipa ze środek centrujacy jest za duży ja mam 7.5 pozostaje mi założenie dystansów 7.5 na 15mm.jak mam mniej niż 15mm to felga haczy o zaciski jeden gostek mi gada żebym tego nie brał bo samochód na dystansach pogarsza jazdę i podobno szybciej zawieszenie siada i teraz mam dylemat chyba ze ktoś inny o tych dystansach słyszał
    "Nieważne, czym jeździcie obecnie, i tak stracicie dla Alf głowe. Ja straciłem" - "Nie zatrzymasz mnie" Jeremy Clarkson



  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Wtrącę swoje 3 grosze. Od zakupu moich 17-tek na zimę (na marginesie od camila ) minęło już trochę czasu, ale o ile pamiętam nie wszystkie oryginalne podejdą. Sprawdzałem to kiedyś w eperze.
    Praktyczna wiedza camila może być lepsza. Jednak dopóki nie potwierdzi, że sprawdzał 17", które według epera nie pasują, wolałbym być ostrożny.

    ---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

    Cytat Napisał kub4s Zobacz post
    jeden gostek mi gada żebym tego nie brał bo samochód na dystansach pogarsza jazdę i podobno szybciej zawieszenie siada
    Jazda na dystansach, które mają na celu nieseryjne wypchnięcie kół na zewnątrz nie jest polecana. Jednak, gdy dystans ma tylko i wyłącznie zniwelować nam nadmiar ET felgi, nie ma to wpływu.
    Czyli wszystko ok, dopóki ET felgi (zmniejszone ewentualnie dystansem) jest równe temu zalecanemu przez producenta

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Wiesz co, nie bardzo rozumiem, co masz na myśli...

    Rozumiem, że felgi, które masz okazję kupić, to nie są oryginalne, bo oryginalne by pasowały pod każdym względem, również otworu centrującego (65,1mm). Jeśli w feldze jest większa średnica, to wystarczy Ci pierścień centruljący redukujący ten wymiar otworu w feldze na wymiar piasty, czyli 65,1. Jeśli do tego masz duże zaciski Brembo (chociaż wg Twojej sygnaturki masz normalne) i ramiona dotykają zacisków, to wtedy tylko pierścienie. Ogólnie ja bym w to nie wchodził i po prostu wybrał inne, pasujące (najlepiej oryginalne) felgi.
    Pozdrawiam Camil

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    wiec ja mialem tej zimy 17 cali z oponkami 225/50 i powiem ze bylo ok smialo mozesz montowac, choc nie posiadam wersji Ti.... zamierzam kupic teraz felgi czy na 19 jezdzi sie ok czy sa jakies drobne niewygody, oprocz dziur w ulicach... bo zastanawialem sie nad 19 tylko troche boje sie jezdzic na naszych drogach... czy zawieszenie itp nie poleci szybciej....

  8. #8
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzixon Zobacz post
    hoc nie posiadam wersji Ti.... zamierzam kupic teraz felgi czy na 19 jezdzi sie ok czy sa jakies drobne niewygody, oprocz dziur w ulicach...
    drobną niewygodą można nazwać min. 100% wyższe koszty opon 19 vs 17.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy koła od 166 będą pasować do 159?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie

    z tego co ja się oriętuje 159 ma rostaw 5x110 a 166 5x108...ale pewien nie jestem.

Podobne wątki

  1. 147 jaki rozmiar opony?
    Utworzone przez Mephisto w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 12:29
  2. Opony do 156-ki - jaki rozmiar?
    Utworzone przez SlicznaPani w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 07:07
  3. Opony - jaki rozmiar, jaki profil?
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 10:52
  4. [GT] Jaki rozmiar głośników??
    Utworzone przez tomcyt w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 10:37
  5. jaki rozmiar felg do 145 1.8 ts?
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory