Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Tania nawigacja 2DIN - kombajn

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie Tania nawigacja 2DIN - kombajn

    Witajcie

    Ostatnio coraz mocniej zaczalem sie zastanawiac nad zakupem nawigacji albo zmianie fabrycznego radia na cos innego z lepszym brzmieniem. Nie chce wydawac na ten cel kasy rzedu 2tys i wiecej wiec zwracam sie do was z pytanie czy mieliscie moze naoczna stycznosc z takimi o to modelam i - wynalazkami:
    1. http://allegro.pl/pioneer-avh-p2300d...642007096.html
    2. http://allegro.pl/radio-2din-dvd-gps...651035449.html
    3. http://allegro.pl/sklep-2din-dvd-mp3...629342721.html
    4. http://allegro.pl/audiovox-vme-9325b...648306602.html
    5. http://allegro.pl/nvox-2din-gps-dvd-...632601206.html

    Tylko nie piszcie prosze jakie to badziewie (chyba ze tak stwierdza ci co to mieli lub maja) itp. chce znac opinie osob posiadajacych taki badz podobny sprzet, jakiej to jest jakosci wykonania, jak wyglada LCD oraz jaki wychodzi z tego dzwiek.

  2. #2
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem takie chiński eradio w focusie, co moge powiedziec to to że grało nawet poprawnie, czasem zależnie od temperatury otoczenia samo sobie włączało jakieś funkcje, tak jakby gdzieś problem był z dotykowym ekranem. Ogólnie gps też działał bez zarzutu ale tylko na Automapie. Jak próbowałem wgrać IGO i kilka map europy to się zwieszało. Dlatego zależy o co dokładnie Ci chodzi....Uważam że warto zastanowić się nad markowym sprzętem.


    PS

    ten Pioneer z twojej listy chyba nie obsługuje GPSu

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cześć,

    niestety na temat tych konkretnych nie pomogę Ci, bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Ale ogólnie mam już drugą taką 2-DINową nawigację Kenwooda (wcześniej DNX8220BT, teraz DNX7260BT) i stwierdzam, że ogólnie jest to bardzo sensowna (ale stosunkowo droga) alternatywa do fabrycznych jednostek. Przede wszystkim co jest zauważalne to jakość dźwięku - nie jestem jakimś mega melomanem, ale lubię jak sprzęt ładnie gra i miałem bezpośrednie porównanie tylko po zmianie radia i mogę powiedzieć, że różnica jest BARDZO odczuwalna i to już przy muzyce w jakości MP3, czy normalne radio FM i oczywiście standardowych głośnikach. Jeśli w tych no-name'ach jakość podzespołów audio jest podobna, to też na pewno odczujesz różnicę.

    Moim zdaniem musisz określić sobie, na czym Ci najbardziej zależy:
    - czy na nawigacji (te chińczyki typy Peiyng mają otwartego Windowsa, więc możesz na tym postawić dowolny program, np. Automapa. Kenwood ma tylko Garmina, reszta markowych też ma raczej swoje systemy nawigacyjne)
    - czy na jakości dźwięku i ogólnej jakości wykonania, wtedy lepiej firmowy (np ten Pioneer) sprzęt z mniejszym wyświetlaczem i mniejszą ilością funkcji (brak navi i Bluetooth)
    Niestety za tą kasę nie ma rozwiązania idealnego, które łączyło by wszystkie te cechy w sobie, wiem bo jakieś 2 miesiące temu sam dokładnie rozgryzałem ten temat.

    Musisz jeszcze pamiętać, że jeśli masz sterowanie z kierownicy wbudowane, albo B&M, to po włożeniu 2DIN-owego radia nie będą one działać. Sterowanie da się obejść, kupując adapter, ale to oczywiście dodatkowe koszty. Niestety B&M jak na razie nie udało mi się rozgryźć, w sensie, czy da się zmusić je do działania z niefabrycznym radiem w jakiś sposób. Jeśli ktoś coś na ten temat wie, również będę wdzięczny za informację.
    Pozdrawiam Camil

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ani sterowania w kierownicy ani B&M nie posiadam. Te modele gownie interesuja mnie ze wzgledu na rozmiar i cene. Nie chce malego radia a oczekuje jedynie lepszego brzmienia, nawi jest tu jedynie dodatkiem.
    W sumie myslalem o kasie w granicach 1tys i tego chce sie trzymac do konca w tych pieniadzach chcialbym najlepszego stosunku ceny do jakosci.

    Pozdrowka

  5. #5
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    Ja raczej za tą cenę proponowałbym nowe radyjko ale małe, za tysiaka można już naprawdę fajny gadżet znaleźć, 2Diny jednak są dość drogie w porównaniu do małych radyjek choć napewno bardzo efektownie wyglądają. Ale jeśli uda ci się troszkę więcej wygospodarować to oczywiście 2 Din zapodaj najlepiej jakieś Markowe.
    Ostatnio edytowane przez eilat1 ; 05-06-2011 o 14:21

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Wszystko oki tylko w poprzednim samochodzie (mondeo MKIII) mialem 1DIN w duzej wnece i wygladalo to strasznie, nie wiem jakie ramki redukujace robia pod 159 ale te w mondeo byly strasznie wykonane.
    A jakie radyjka 1din i 2din maja mozliwosc wspolpracy w wyswietlaczem glownym w alfie 159?

  7. #7
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem na allegro ramki na 1din do alfy a pod spodem mała półeczka była. Nawet jest jakiś gość który sprzedaje pioneera i jvc razem z ramką do alfy. Nie wiem nie znam gościa ani możliwości tych radyjek ale opis jest dość ciekawy. Co do możliwości współpracy z głównym wyświetlaczem to sorki ale nie mam pojęcia które radia mogę współpracować i czy wogóle jakieś współpracują. Myślę że ktoś na forum ma o tym pojęcie i pomoże w tej kwestii

  8. #8
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    jakieś postępy w tej sprawie ??

    daj znać, jestem ciekaw
    pozdro

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że jeśli miałbym do wyboru radio 1Din z jakąś taką ramką wyglądającą imho strasznie badziewnie, to już bym zostawił fabryczne radio, które nie gra najgorzej, a przynajmniej ładnie wygląda
    Pozdrawiam Camil

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    na razie tylko metlik w glowie
    brakuje mi po pierwsz mp3 w samochodzie, po drugie ciagnie mnie do nawigacji (ale to zawsze moge kupic 7 cali za 300 zl przyczepiane do szyby), po trzecie slyszalem jak gra moze i duzo lepsza stacja pioneera ale na tych samych co ja mam glosnikach i zachorowalem.
    Wiec teraz chce zmienic radio ale z drugiej strony nie chce sie pozbawic dogodnosci wyswietlania na desce informacji, sterowania nie mam wiec tylko chcialbym aby radio ktore zakupie wyswietlalo rowniez samo albo po zakupie przystawki informacje o statcji itd na zegarach.

    Moze cos w takiej sytuacji polecicie. Ktore 2DIN badz 1DIN wspolpracuja ze 159?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 2DIN w 156 FL
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory